Skocz do zawartości

Wymiana karty graficznej na GTX 9x0. Czy warto wymieniać coś jeszcze?


Recommended Posts

Witam,

 

Planuję rozbudowę i modernizację swojego komputera. Ostatnio strzeliły gumki od mocowania wiatraków w moim Coolerze na CPU i zainwestowałem w Dark Rock 3 od BeQuiet. To nakłoniło mnie do dalszych inwestycji.

 

Początkowo planowałem zakup drugiego GTX660, ale pojedyńcza 970 jest wyraźnie bardziej przyszłościowa, więc skupie się na tej grafice. No i oferuje wyższą wydajność od takiego SLI.

Tutaj zatem pierwsze pytanie - od którego producenta mam brać GTX970? Z nastawieniem na mocne OC.

 

Druga kwestia - czy opłacalna jest wymiana moich pozostałych podzespołów? Mowa tutaj o procesorze i płycie głównej. Słyszałem gdzieś, że najnowsze sterowniki nVidii mocno wspierają Haswella, więc może w połączeniu z GTX970 chodziłoby to na Haswellu lepiej po prostu?

 

Aktualnie mam i5-3570K wykręcony do 4,5GHz na płycie MSI Mpower Z77. Jestem z tego zestawu bardzo zadowolony :)

Jeżeli wymiana byłaby opłacalna, to na co?

 

Dzięki z góry za odpowiedzi.

Link to post
Share on other sites

Jeżeli używasz tego do gier to wymiana proca nie ma najmniejszego sensu, a szczególnie w połączeniu z gtx 970. Po zmianie proca zyskałbyś MOŻE parę FPSów


Ja mam GTX 970 od MSI, w niczym niesłyszalna (Długie rozgrywki w DA Inkwizycja, Cryzis 3, Skyrim na modach i nic nie słychać poza BOXowymi wiatrakami od Cooler Mastera :) Jedyny minus to taki że karta sie nagina na slocie, nie wiem czy to wina braku backplate ale miałem z nią problem bo czasami komp się nagle wyłączał, rozwiązaniem była podstawka ze styropianu, która wszystko naprawiła :D


plusem MSI jest jeszcze fakt, że jeżeli masz w planach zwodować w przyszłości układ to EK zrobiło blok na właśnie wersje od MSI (dla innych producentów nie słyszałem jeszcze żeby były)

Edytowane przez gukeskl
Link to post
Share on other sites

Podstawka ze styropianu? :P

 

Takie rzeczy u mnie odpadają. Myślałem właśnie o tej edycji MSI G1 Gaming i tak, komputer przeznaczony jak najbardziej do grania :)

 

W przyszłości będę myśleć nad wodowaniem i dokupieniem drugiej pod 4K, w zestawie z monitorem 4K, ale to w przyszłym roku raczej.

Link to post
Share on other sites

A to mój błąd, pomyliłem karty :P

 

Dlatego właśnie pytam ludzi, którzy lepiej się na tym znają ode mnie :)

 

Chodziło mi o ten model:

 

http://www.morele.net/karta-graficzna-msi-gtx-970-gaming-4096-mb-ddr5-gtx-970-gaming-4g-649152/?utm_source=criteo.com&utm_medium=baner&utm_content=234x104&utm_campaign=remarketing_criteo

Edytowane przez Maciomaniak
Link to post
Share on other sites

Mam MSI GTX 970 Gaming 4G i nic się nie wygina. Karta jest prosta jak drut

mogę potem wrzucić zdjęcia niedowiarkom

 

jeżeli zależy ci tylko na OC to bierz Gigabyte G1 Gaming

jeżeli na ciszy MSI gaming 4G

Asus Strix ma trochę lepsze wykonanie od MSI i backplate, ale jest odrobinę głóśniejszy, choć nadal cichszy od Gigabyte

Link to post
Share on other sites

Nastawiasz się na mocne OC i zarazem na ciszę, bez LC to będzie prawie niewykonalne. Jeśli zależy Ci na mocnym OC to polecam Gigabyte G1 Gaming, posiada najwydajniejsze chłodzenie co przełoży się na stabilność podczas mocnego OC, podobno w stanie spoczynku wentylatory dość głośno pracują w tym modelu ale da się to usunąć w dość prosty sposób a mianowicie wgranie biosu ze zmodyfikowanym profilem ustawień wentylatorów.

Link to post
Share on other sites

Nastawiasz się na mocne OC i zarazem na ciszę, bez LC to będzie prawie niewykonalne.

Jak sie okaze ze chlodzenie niereferencyjne nie wystarcza zawsze mozna je wymienic na inne - wydajniejsze i tez AC. Tyle ze to dodatkowy i dosc spory koszt (choc i tak znacznie mniejszy niz caly uklad LC).

Rozumiem, że stukanie w klawisze i klikanie nie przeszkadza?

Jak bylem mlodszy to nie przeszkadzalo mi wycie wiatrakow w kompie. Z wiekiem czlowiek madrzeje i docenia to, ze mozna w nocy siedziec przy komputerze ktorego nie slychac.
Link to post
Share on other sites

Ale te temperatury sa spowodowane mniej wydajnym chlodzeniem czy po prostu innymi profilami wentylatorow ktore wolniej pracuja zeby bylo ciszej? Bo przeciez profile mozna zmieniac.

A co do roznych stajni, to tak przy okazji zapytam - pomijajac rozne chlodzenia czy te karty miedzy soba sie jakos znaczaco roznia? Np lepsza sekcja zasilania w jakiejs karcie, lepsze OC itd.

Edytowane przez verul
Link to post
Share on other sites

OC to tak na prawdę loteria, bo każda karta kręci się inaczej. Teoretycznie najlepsze OC ma G1 Gaming, bo jego chłodzenie obejmuje pamięci, dodatkowo ze względu na swoją konstrukcję jest najwydajniejsze wśród konkurencji. 

Asus i MSI mają tryb półpasywny, wentylatory zaczynają pracować dopiero po przekroczeniu jakiejś bariery temperatury o ile dobrze pamiętam jest to 60 C.

Lepsze sekcje zasilania posiadają pewnie selekty, w poprzedniej generacji takimi kartami były GTX 780 Lightning od MSI czy Kingpin od EVGA, to były karty typowo do wysokiego OC, czy w generacji GTX 970 takie są tego nie wiem gdyż się nie interesowałem zbytnio.

Edytowane przez emilko1994
Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...