Skocz do zawartości

Recommended Posts

Witam! Od kilku dni mam internet, telefon i TV z Orange (FunBox). Dostałem modem, do którego (kablem) musi być połączony dekoder, telefon oraz PC. Niektórzy mówią, że są takie dekodery, które przez WiFi uzyskują połączenie z modemem i nie trzeba mieć połączone dekodera z modemem przez kabel, a inni że nie ma takich dekoderów. Problem w tym, że przy TV nie mam gniazdka telefonicznego, a owe gniazdko znajduję się przy telefonie spory kawałek od TV. Więc z tego co się dowiedziałem, muszę ciągnąć kable... co dla mnie jest sporym kłopotem. Postaram się jaśniej wytłumaczyć to, dzięki rysunkowi. 

 

http://static.pokazywarka.pl/i/5491570/608412/xxxxx.jpg?1420563985

 

 [G] - gniazdko telefoniczne

Teraz, mój pokój znajduje się piętro niżej od modemu, TV itp. 
Aktualnie oba komputery są połączone przez WiFi. Natomiast chciałbym połączyć ten PC, który jest piętro niżej przez kabel, albo mieć lepsze połączenie (co prawda 5 kresek jest i prędkość w miarę). Co zrobić, żeby to uzyskać, najlepsze jest to, że ten komputer który stoi na tym samym piętrze, bliżej modemu ma mniejszy ping na polskich serwerach (30-40ms). A ja z innego piętra mam (50-70ms) a to jest dla mnie trochę kłopot, bo na zagranicznych serwerach jest problem.
Słyszałem o dodatkowych routerach itp, ale się nie znam kompletnie na tym. Więc proszę o rady. Najlepiej byłoby wziąć modem na dół do pokoju, natomiast tak jak pisałem wcześniej, TV musi być połączony przez kabel do modemu.

Macie jakieś pomysły?

 

Link to post
Share on other sites

Tzn. że kupić urządzenie 8level WRP-300 Wireless N300, skonfigurować i dekoder od TV nie będzie musiał być połączony przez kabel do modemu tak? 

Hmm.. czy to urządzenie jest kompatybilne ze wszystkimi dekoderami, aktualnie miałem UHD88, natomiast czekam na kuriera bo miał wymienić na dekoder na dekoder z funkcją WiFi (jedni z Orange twierdzą, że nawet jeżeli będę miał dekoder z WiFi to i tak kablem będę musiał połączyć, a jedni że nie).

Link to post
Share on other sites

A ja dodam od siebie, że miałem taką samą sytuacje i zrobiłem to tak, że podpiąłem router do dekodera tylko za pierwszym razem a potem tylko przy włączaniu wyskakiwało okienko czy chce skanować w poszukiwaniu kanałów to wybierało się "skanuj później" i tv działała normalnie.  Korzystałem z Liveboxa 2.0 a korzystałem z Funa Packa Neostrady. 

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...