Skocz do zawartości

Missing operating system


Idź do rozwiązania Problem ogarnięty przez manuel47,

Recommended Posts

Przy włączaniu komputera wyświetla się ten napis i nie idzie dalej jedynie co znalazłem na ten temat to na youtube że to wina podpiętych usb (dysk,pendrive) więc po odpinałem i dalej nic a dzieje się już tak trzeci może czwarty raz w ciągu ostatniego miesiąca. Wcześniej pomogło naprawienie komputera poprzez włożenie płytki do napędu i opcja napraw a teraz jest napisane że problem nie może zostać naprawiony a0 i w biosie dysk jest widoczny i bootowanie z niego takżejest ustawione. Co może być przyczyną tego problemu i czy da się go wyeliminować?

Link to post
Share on other sites

Masz małe prawdopodobieństwo ,że dysk jest uszkodzony jeśli go wykrywa. Zawsze można wyjąć baterie z płyty odczekać 10-15 sek  włożyć i na nowo ustawić bios z domyślnych ustawień (data,godzina itd). Najszybszym chyba sposobem będzie format dysku i wgranie systemu na nowo ale to w ostateczności jeśli nie chcesz tego robić. 

Link to post
Share on other sites

u mojego kolegi było podobnie tylko ze wywaliło korki i po jakimś czasie gdy prąd już był włączył komputer i wyświetliło się missing operating system i na tym koniec nie chciał się załadować system

 

gdy włożyliśmy płytę z Windowsem żeby zrobić format ,dysk był widoczny ale nie dało się zainstalować nowego systemu wyskakiwał jakiś błąd, okazało się ze uszkodził się port SATA  spróbuj przepiąć w inny port

Edytowane przez Szakal09
Link to post
Share on other sites

Tak więc zrobiłem jak napisałeś vicodin wpisałem komendy w konsole poszło dalej ale przy ponownym uruchomieniu wyskoczyło "a disk read error occurred" wiec spróbowałem naprawić automatycznie wyświetliło się że są jakieś błędy dysku komputer uruchomił sie ponownie, po ładowaniu windowsa sprawdzał spójność danych i po zakończeniu wyskoczył "ekran śmierci" i od razu restart i teraz po ładowaniu windowsa pojawia się dosłownie na sekunde i restart nawet nie moge zauważyć jaki kod błędu wyskakuje. Da się jeszcze coś z tym zrobić i czy znajdzie się winowajce problemu bo tylko na tym mi zależy bo jakby to było pierwszy raz to foramt nowa instalacja i życie toczy się dalej ale to już kolejny raz się to dzieje:/ Mniej wiecej pamietam co tego dnia robiłem na komputerze to po nowej instalacji mogę zainstalować i zmienić ustawiania na takie jak wtedy zrobiłem i może winny się znajdzie

Link to post
Share on other sites

Spróbuj właczyć komputer w trybie awaryjnym albo bez wymuszania cyfrowego podpisu sterowników. Jeżeli się włączy wejdź w zaawansowane ustawienia systemu zakładka zaawansowane i uruchamianie i odzyskiwanie i odznacz opcję automatycznego restartu to przynajmniej kod błedu będzie można odczytać.

Link to post
Share on other sites

Nie włącza się w żadnym trybie ale po kliknięciu f8 wyłączyłem restart po błędzie i kod błędu to BAD_SYSTEM_CONFIG_INFO [sTOP: 0x00000074 (0x0000000000000002, 0xFFFFF88003DB39E0, 0,0000000000000005, 0xFFFFFFFFC000015C)] znalałem w internecie że to chodzi o pamięć wiec wyjąłem jedną kość nic, potem zamieniłem też nic, zmieniłem wejścia bez skutku a w biosie jest pamięć widoczna czy by to była jedna kość czy dwie a i oczywiście parametry się zmieniają napiszę od razu konfiguracje

Płyta główna MSI MSI B75A-G43
Pamięć HyperX 2x4GB 1600MHz DDR3 Non-ECC CL9 DIMM XMP  
Karta graficzna Sapphire Radeon HD7870 FLEX GHZ 2GB DDR5 256BIT 
Zasilacz XFX Pro Series TS550W 120mm 80+ (P1-550S-XXB9) 

Procesor Intel CORE i5-3470 3,2GHz BOX 6M LGA1155 (BX80637I53470) 

Kopiowałem z morele i od razu jest z odnośnikami

Przypomniało mi się co wtedy przed wyłączenie komputera robiłem tak wiec zanim włączylem podpiąłem dysk ze starego laptopa bo potrzebowałem kilka rzeczy z niego robiłem już tak kilka dni wcześniej i żadnych problemów nie było a i tak to korzystam z chroma a zainstalowałem opere i tego nie jestem w 100% pewien ale jak wcześniej miałem takie same problemy to nie wiem czy przypadkiem przed ostatnim wyłączeniem komputera nie instalowałem właśnie opery i wtedy myślałem że to przez aktualizacje bo gdzieś wyczytałem że po jakiś aktualizacjach są problemy z wstawaniem wiec nawet nie brałem tego pod uwage i czy waszym zdaniem może być to właśnie taka dość banalna a zarazem kłopotliwa przyczyna?


Jest ktoś zainteresowany pomocą?

Edytowane przez manuel47
Link to post
Share on other sites

Masz możliwość przetestowania dysku na innym komputerze? Ciężko coś tu stwierdzić bo system nie gubi plików tak od siebie jedynie temu winny może być dysk jak pisał @vicodin lub syf jak @lonialomax. 

Edytowane przez Xeinaemm
Link to post
Share on other sites

Nagraj jakiegoś antywirusa Live CD lub na botowalnym USB i przeskanuj PC. Może pliki startowe systemu zostały naruszone przez jakies paskudztwo.

Znalazło jakieś 2 wirusy które od razu zostały usunięte wiec dzięki za rade :)

 

Masz możliwość przetestowania dysku na innym komputerze? Ciężko coś tu stwierdzić bo system nie gubi plików tak od siebie jedynie temu winny może być dysk jak pisał @vicodin lub syf jak @lonialomax. 

Niestety nie mam takiej możliwości :(

Zrobiłem również test pamięci ale nic nie wykazał teraz zainstaluje po formacie windowsa sprawdzę dysk pod kątem jakichkolwiek błędów i się odezwę

Link to post
Share on other sites
  • 2 tygodnie później...

Troche czasu mi to zajęło i sprawdziłem dysk programem od WD i wyszło że wszystko w porządku, aktualizowałem biosa i zaistalowałem opere i w takim stanie zostawiłem nawet wszystkich sterowników nie instalowałem po jakiś 3-4 dniach znowu pojawił się missing operating system i zacząłem od nowa wiec foramat, nowa instalacja, wszystkie sterowniki i bez instalowania opery i jak na razie po 2 dniach jest wszystko w porządku i mam nadzieje że tak pozostanie. Mam na koniec pytanie czy mogło się to dziać przez instalowanie opery w systemie bo jak na razie wskazuje na to że to przeglądarka była winowajcą chociaż jeszcze nie wiadomo?

Edytowane przez manuel47
Link to post
Share on other sites
  • Rozwiązanie

Jednak jest chyba jakiś problem z dyskiem ponieważ przy ładowaniu windowsa wyskakuje blue screen. Nie bede już sprawdzał co to za błąd bo już mam tego dosyć przedłużyli mi gwarancje na dysk wiec go im odeśle temat najprawdopodobniej do zamknięcia. Dzieki wszystkim za pomoc

Link to post
Share on other sites
Gość
This topic is now closed to further replies.
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...