Skocz do zawartości

komputerek do renderingu 3d


Recommended Posts

format-microATX

procesor- minimum 12 punktów z oc w cinebench 11.5

dyski twarde- mam

karta graficzna- mam o ile sie zmieści, gtx 770

pamięć ram-  mam 6x4gb

zasilacz- jeżeli mój newton się zmieści to mam

chłodzenie- powiedzmy wodne, mam pompe, blok cpu i plus rezerwuar do zatoki cd-rom.

 

budżet- 3000pln na jednostkę centralną, elastyczny

 

 

Chce zbudować mały komputerek, który będę mógł zabrać za granice i pozwoli mi na w miarę wydajną prace. Czy coś takiego jest możliwe do zrealizowania w tym budżecie? używanych części się nie boję.

Edytowane przez leto87
Link to post
Share on other sites

 

 

Czy coś takiego jest możliwe do zrealizowania w tym budżecie?
obawiam się że nie, zabawa w mini itx przy 3ds max jest bardzo droga. . Jak sądzę potrzebujesz co najmniej 16gb ram, 120gb ssd na system i programy, hdd na dane, i7 4790k podkręcony na co najmniej 4,6 czyli jeszcze chłodzenie, płytę która na to pozwoli, a i jeszcze zasilacz, obudowa i karta. Jednym słowem niewykonalne.

PS:

 

 

minimum 12 punktów z oc w cinebench 11.5
i7-4790k przy 4620 Ghz ma około 10,4

 

 
Link to post
Share on other sites

dyski twarde mam, chłodzenie o ile mój megahalem prolimatech sie zmieści to też mam. A karta może być byle jaka..  Chyba nie przeczytałeś co napisałem.. myślalem może nad jakimś xeonem es, ale na mini itx pewnie nie wejdzie..


widze ze faktycznie, nic nie zbuduje, myślałem ze technika poszła bardziej do przodu.. jedynie moge pokombinować jak zmniejszyc to co mam.

Edytowane przez leto87
Link to post
Share on other sites

ITX na nowych jak i używanych częściach to będzie problem

 

ITX na podstawce Intel to tylko 1150- a tam tylko i7 i xeon e3- 4C/8T -  nawet po OC z trudem 10pkt. robią

 

ITX na podstawki Intel 2011-3 i 2011 jak i starsze 1366 - nie istnieje

 

Rozważył bym zabudowę w oparciu o płytę microATX - jest tylko o 6cm szersza/dłuższa od ITX, a w małej obudowie niewiele większa od zestawu ITX. Ma to tą zaletę że nie będzie np. problemu z +24GB ram

Edytowane przez wrzesi0
  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

ładna ale i droga przynajmniej w PL (w DE kosztuje ca. 100 Eur - to jest OK - jest i czarna wersja z literka B na końcu)

ewentualnie popatrz na Lian Li PC-V360A (B) w Pl tańsza w sumie równie ładna

 

- zasilacz oczywiście wejdzie - ale juz Prolim. Mega. nie :) - a jak będzie woda - to nie ma problemów

 

chyba że chłodnica 2x120 to wtedy lepiej może - Lian Li PC-A04A i chłodnica na front :)

 

bo w Lian Li PC-A41A i Lian Li PC-V360A by umieścic chłodnicę na Top to zasilacz musi powędrować  "obok" procesora -  ostatecznie w  Lian Li PC-A41A na froncie jest 2x120mm ale tylko z małą wentylacją

 

Chyba że coś w stylu SilverStone Fortress FT03

Edytowane przez wrzesi0
Link to post
Share on other sites

zerknij tu

 

http://www.heise.de/preisvergleich/?cat=gehatx&xf=4914_ATX~599_Lian%20Li~534_%B5ATX&sort=p

 

Compuland -to najpopularniejszy "sieciowiec" w DE taki ichni komputronik

 

reszta do nowego PC na najnowszej podstawce 2011-3 tam też trochę taniej

 

płyta 2011-3 Gigabyte GA-X99M-Gaming 5 lub ASRock X99M Extreme4 - 200Euro (u nas min. 900zł)

Procesor - Intel Core i7-5820K - 360 Eur (u nas min. 1600zł)

Ram DDR4 32GB Crucial - 390Eur (u nas min. 1900zł)

Ram DDR4 16GB Crucial - 200Eur (u nas min. 1000zł)

 

chyba że coś na DDR3 to już inna bajka

Edytowane przez wrzesi0
  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

no to trzeba by patrzeć na mATX na 2011 ewentualnie choć to już trochę starszawą 1366 (tu nie ma w zasadzie procków robiących 12 pkt.)

 

z płytami na X79 w formacie mATX nie jest za wesoło ( w zasadzie od ręki to tylko ASUS R IV Gene w zabójczej cenie)

 

są jeszcze: MSI X79MA-GD45 ; ASRock X79 Extreme4-M - niedostępne w PL

 

na 1366 w formacie mATX też słabo.

 

tak na dobra sprawę: 

procek (taki co by robił 12 pkt.) pod 2011 jest droższy niż pod 2011-3

(i7-4930K 2300-2400zł a I7-5820K 1600zł -1800zł)

płyta mATX na 2011 - kosmicznie droga i niedostępna - na 2011-3 w granicach rozsądku (no i dostępne)

pamięci  na 2011 - tanie DDR3 - na 2011-3 bardzo drogie DDR4

 

teraz zasadnicze pytanie - czy nowsza platforma z mniejsza ilością RAM na start (np 16 GB)

czy zabawa w poszukiwanie części nowych/używanych ale zazwyczaj droższych - za wyjątkiem pamięci

  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...