Skocz do zawartości

Thermaltake SE 530W


Idź do rozwiązania Problem ogarnięty przez ifter,

Recommended Posts

Kumpel mnie pyta czy może zamienić Cooler Mastera G550M na Thermaltake SE 530W i czy on bez problemowo da rade po OC grafiki, bo chce 50 dyszek uciac na zasilaczu a dorzucić do gpu ?

 

cpu: i5-4460

gpu : gigabyte gtx 970 oc (nie g1 gaming)

 

 

Link to post
Share on other sites

już po sprawie bo ta karta co się na nią zasadzałem już podrożyli ********** o 50 zł, to piernicze i biore ZOTACA za 1400. 

 

a jeszcze :

 

CM G550M czy XFX Pro Series TS550W ?

 

Może kolega napisać jak wyżej wady, zalety każdego ?


na tych morelach sobie w kulki lecą z dnia na dzień o 10zł droższe ramy i dyski 1TB ... a gpu o 50 ...

Edytowane przez dvbbs
Link to post
Share on other sites
różnica w mocy. 730W pociągnie bardziej prądożerny zestaw niż 530W

 

Ameryki nie odkryłeś nie o to mi chodziło.....  czego jest tam więcej kondensatorów nie chce mi się wierzyć że się nie różnią w środku coś musi być co je różni między sobą

 

I niestety amator na to pytanie nie odpowie

Edytowane przez davidoff
  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites
różnica w mocy. 730W pociągnie bardziej prądożerny zestaw niż 530W. dzięki za pomoc. temat rozwiązany.

  :rotfl:  Najlepsza odpowiedz jeszcze.

 

panowie a jaka jest różnica miedzy tymi TT 530W , 630W , 730W czego jest więcej w 730 a mniej w 530 ?

 

Różnice znajdziesz w innych filtrch i zabezpieczeniach wejściowych kondensatory posiadają takie same teapo do pracy w ( 85c) no inne układy filtrów czy też transformatora , inne lutowanie na płycie ( PCB). Wersja 530w ma najgorsze ;)  

Edytowane przez owoce morza
  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

  :rotfl:  Najlepsza odpowiedz jeszcze.

 

 

Różnice znajdziesz w innych filtrch i zabezpieczeniach wejściowych kondensatory posiadają takie same teapo do pracy w ( 85c) no inne układy filtrów czy też transformatora , inne lutowanie na płycie ( PCB). Wersja 530w ma najgorsze ;)  

 

Nie najlepsza odpowiedź, tylko oznaczyłem temat jako rozwiązany. Skoro to tak cię kole w oczy w którym to poście zaznaczam to zaraz zmieniam.

Link to post
Share on other sites

 

 

Różnice znajdziesz w innych filtrch i zabezpieczeniach wejściowych kondensatory posiadają takie same teapo do pracy w ( 85c) no inne układy filtrów czy też transformatora , inne lutowanie na płycie ( PCB). Wersja 530w ma najgorsze ;)

 

Dzięki czy mógłbyś to rozwinąć? czyli poprzez inne filtry i zabezpieczenia wejściowe zmienia się moc zasilacza? nie jestem za super z elektroniki ale może chodzi o ilość zwoi na transormatorze ma więcej dlatego jest większa moc do tego jak mówisz muszą być inne filtry by utrzymać tą większą moc w ryzach bo gdyby zastosowali te z 530W na 730W wówczas mogło by dość do nieodpowiednich napięć.... Tak sobie na logike staram wyjaśnić.....ale inne lutowanie też wchodzi w gre? tzn gorzej je wykonują dla 530W jak dla 730W ?

Link to post
Share on other sites

czyli poprzez inne filtry i zabezpieczenia wejściowe zmienia się moc zasilacza?

  Tak są lepsze i gorsze jest ich więcej lub mniej , mają większą lub mniejszą pojemność.

Jest też coś takiego jak ( Linia v12) może się zdarzyć że nie które zasilacze z tej samej firmy np:(Thermaltake ) ma­ją bar­dzo dziw­ny po­dział li­nie (+12 V). jed­na ma ob­cią­żal­ność 40 A, a dru­ga 85 A.

Ale najlepiej mieć jedną mocną linie (+12 V)Cieszy to głównie (overclokerów ) Zasilacz może po prostu więcej wytrzymać. Za­łóż­my, że ma­my za­si­lacz 800 W z dwie­ma li­nia­mi po 35 A. Po­wyż­szy opis jest jak naj­bar­dziej re­al­ny, gdy­by­śmy do jed­nej li­nii (+12 V) pod­łą­czy­li jed­no­cze­śnie pro­ce­sor i kar­tę gra­ficz­ną, a do dru­giej li­nii (35 A) nie pod­łą­czy­li­by­śmy nic. Wów­czas pierw­sza li­nia mo­gą­ca do­star­czyć 420 W by­ła­by prze­cią­żo­na, a dru­ga o ta­kiej sa­mej mo­cy by się to­tal­nie „nu­dzi­ła”. W przy­pad­ku pod­łą­cze­nia kar­ty gra­ficz­nej do li­nii nr. 2 (naj­częst­sze ozna­cze­nie w ta­kim wy­pad­ku to 12V2) pro­blem zo­stał­by roz­wią­za­ny, gdyż obie li­nie by­ły­by ob­cią­żo­ne tyl­ko czę­ścio­wo.Gdy wy­po­sa­ży­my się w za­si­lacz z jed­ną szy­ną +12 V pro­blem się roz­wią­zu­je, gdyż wie­my, że je­śli coś nas ogra­ni­cza, to cał­ko­wi­ta moc za­si­la­cza, a nie któ­raś z li­nii +12 V, na któ­rej za­dzia­ła za­bez­pie­cze­nie nad­mia­ro-prą­do­we (OCP).

Tak więc zde­cy­do­wa­nie wybiorę za­si­la­cz z jed­ną moc­ną szy­ną +12 V (tzw. sin­gle ra­il), w szcze­gól­no­ści do extre­me OC. Przy nich nie mu­si­my się za­sta­na­wiać, w ja­ki spo­sób pod­łą­czyć kom­po­nen­ty, ani stre­so­wać, czy da­na li­nia na pew­no wy­do­li.Nie­któ­re za­si­la­cze po­sia­da­ją prze­łącz­nik, lub zwor­kę, po­zwa­la­ją­cą na wy­bór try­bu pra­cy za­si­la­cza po­mię­dzy jed­ną moc­ną li­nią +12 V i kil­ko­ma słab­szy­mi. Zdecydowanie wybrałbym prze­łą­cze­nie na po­je­dyn­czą li­nię.

Jest też coś takie jak (PFC) (po­pra­wa współ­czyn­ni­ka mo­cy) są dwa ukła­dy ko­rek­cji współ­czyn­ni­ka mo­cy co mam na myśli: Pa­syw­ne PFC są za­pro­jek­to­wa­ne dla do­myśl­ne­go ob­cią­że­nia. W przy­pad­ku za­si­la­czy ATX są to cew­ki o du­żej in­duk­cyj­no­ści. Czę­sto przy­po­mi­na­ją trans­for­ma­tor i są przy­mo­co­wa­ne do obu­do­wy za­si­la­cza.

Sku­tecz­ność ta­kie­go roz­wią­za­nia spa­da w przy­pad­ku dy­na­micz­nych zmian ob­cią­że­nia. Za­sialcz z pa­syw­nym PFC po­zna­my po więk­szej wa­dze oraz wi­docz­nej du­żej cew­ce przy­po­mi­na­ją­cej trans­for­ma­tor, cze­sto mo­co­wa­nej do bocz­nej ścian­ki obu­do­wy. ( Ak­tyw­ne PFC) – są to spe­cjal­nie za­pro­jek­to­wa­ne ob­wo­dy elek­tro­nicz­ne, któ­re w prze­ci­wień­stwie do pa­syw­nych ukła­dów do­sto­so­wu­ją się do ak­tu­al­nie pa­nu­ją­ce­go ob­cią­że­nia.

(Pod­su­mo­wu­jąc PFC ) nie ma naj­mniej­sze­go związ­ku z ja­ko­ścią prą­du do­star­cza­ne­go do kom­pu­te­ra ,i nie mu­si­my so­bie tym za­wra­cać gło­wy.

zabezpieczenia wejściowe

) Je­śli ku­pu­je­my za­si­lacz zgod­ny z nor­ma­mi ATX12V i EP­S12V mo­że­sz być pew­ny, iż po­sia­da on pod­sta­wo­wą ochro­nę w po­sta­ci za­bez­pie­czeń OVP/SCP/OCP nie chce mi się już tego rozpisywać na necie znajdziesz info. Z czym to te zabezpieczenia się wiążą mają na celu wy­łą­cze­nia za­si­la­cza pod­czas nie­prze­wi­dzia­nych sy­tu­acji za­po­bie­ga­jąc spa­le­niu, wy­bu­cho­wi, czy wy­stą­pie­niu po­ża­ru. Też zależy to od mocy zasilacza 500w czy tam 600w niektóre mają więcej nie które mniej. Podsumowując Jak widać zasilacz nie jest "dodatkowym, nieważnym komponentem" - jest to podstawa i bez dobrego nie warto brać się za wymianę podzespołów, podkręcanie. Dobry zasilacz zapewni tobie zabezpieczenie przed przeciążeniem, przepięciem, pozwoli trochę zaoszczędzić oraz uszczęśliwi sprzęt, który dłużej pożyje.

 

No myślę że ci trochę wytłumaczyłem co i jak trochę tego jest  :)

lutowanie też wchodzi w gre? tzn gorzej je wykonują dla 530W jak dla 730W ?

Dokładnie tak Jakość lutowania na PCB jest ważna, bo to dotyczy minn. zimnych lutów i samej jakosci. Edytowane przez owoce morza
Link to post
Share on other sites
(Pod­su­mo­wu­jąc PFC ) nie ma naj­mniej­sze­go związ­ku z ja­ko­ścią prą­du do­star­cza­ne­go do kom­pu­te­ra ,i nie mu­si­my so­bie tym za­wra­cać gło­wy.

 

Czyli rozumiem że to nie ma znaczenia czy mamy PFC pasywne czy aktywne wynika to po prostu z konstrukcji jakie widzimisie miał producent?

 

Teraz już wiem dlaczego mój XFX 750W jest ciężki a drugi Tt 730W jest lekki w sumie to dobrze bo Tt będzie w HTPC

 

 

 

No myślę że ci trochę wytłumaczyłem co i jak trochę tego jest

 

Tak dzięki tylko pytanie jak to wygląda w przypadku Tt 530W vs 730W naprawde jakość lutów będzie gorsza w 530W ? wiem co to zimny lut pamiętam jak piekłem w piekarniku swoją 8800GT :)

Edytowane przez davidoff
Link to post
Share on other sites

Czyli rozumiem że to nie ma znaczenia czy mamy PFC pasywne czy aktywne wynika to po prostu z konstrukcji jakie widzimisie miał producent?

PFC nie ma naj­mniej­sze­go związ­ku z ja­ko­ścią prą­du do­star­cza­ne­go do kom­pu­te­ra. jest stan­dar­dem wy­ma­ga­nym przez pa­nu­ją­ce nor­my i nie mu­si­my so­bie tym za­wra­cać gło­wy.

Tt 530W vs 730W naprawde jakość lutów będzie gorsza w 530W ?

Tak są lepiej wykonane i gorzej na necie znajdziesz.
Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...