Skocz do zawartości

Wymiana kilku podzespołów


Recommended Posts

Witajcie, planuje wymienić kilka podzespołów w moich komputerze.

 

Zastosowanie komputera : Gry, programy typu Visual Studio, Photoshop, codzienny użytek

Maksymalna kwota : 1800-1900

Których części potrzebuję: Płyta główna, CPU, GPU, RAM

Czy będę podkręcać sprzęt?: Procesor - tak

Rozdzielczość mojego monitora i model: Full HD

Specjalne wymagania 

Części z poprzedniego komputera (konkretne modele): Zasilacz XFX PRO 550W, Obudowa Logic (nie znam modelu - zdjęcie)

Własna propozycja zestawu : Procesor FX-6300 (nie chcę Intela),  Asus M5A97 EVO R2.0, GoodRam DDR3 PLAY 4096MB PC1866 BLUE CL9

Inne :

  • Czy ta płyta główna będzie się nadawała do tego procesora i czy będzie można na nim kręcić procesor.
  • Jakie GPU do tego procesora? Myślałem nad R9 280 Sapphire lub jakimś GTX
  • Czy Box'owy Cooler do czegoś się nadaje?
  • W zastosowaniu komputera podałem m.in gry. Głównie to w najbliższym czasie będę chciał zagrać w Dragon Age 3 i Wiedźmina 3. Może tam spróbuje tak bardzo reklamowanego Watch_dogsa, ale głównie te dwie pierwsze
Link to post
Share on other sites

W budżecie 2000 zł zmieścisz się spokojnie z Intelem serii i5 oraz R9 280. FX 6300 nawet po OC nie podejdzie swoją wydajnością w okolice i5 4460.

 

 

 

Dzięki za opinię, ale jednak zostanę przy FX 6300.

 

Edit.

Chyba, ze bym kupił używanego. Ale to jaką płytę do tego?

 

Pytania z pierwszego pytania nadal aktualne

@Odświeżam.

Edytowane przez yormundur
Link to post
Share on other sites

 

 

nie zmieniaj procka dokup chłodzenie wodne i kręć go do niebotycznych ghzów. Jak nadal chcesz zostać przy AMD

 

O czym Ty piszesz ?

 

Intel Core i5-4460 /3.2GHz, 6MB, LGA 1150, BOX/ http://www.esc.pl/images/icons/icon-pc.jpg

Sapphire Radeon R9 280 Dual-X Boost 3GB DDR5 384bit (940/5000)

AsRock B85M Pro3 /intel B85, LGA 1150/

Crucial 8GB (2x4GB) 1600MHz CL9 Ballistix

 

2020 zł +  kody na darmowe złożenie i wysyłkę przy zakupie w esc.pl do wpisania w komentarzu do zamówienia: X98TY2AZ + dostawa 

 

Jeżeli za drogo to na start bierzesz GoodRam 4GB 1600MHz CL9 Play Black

 

Jeżeli używki to szukasz używanego i5 pod 1155 w cenie ~ 450 + płyta w cenie ~ 180 zł. Jeżeli pójdziesz również w używaną GPU to możesz załapać się na R9 290 

 

Test procesora i5 4460 - http://pclab.pl/art56366.html

 

 

  • Popieram 4
Link to post
Share on other sites

Grafikę będę raczej kupował używaną, która będzie miała ~1 rok gwarancji. 280X lub 290. 

Tutaj trzy linki do R9 290, tylko zastanawia mnie czy coś ta cena nie jest zbyt niska:

- Pierwszy Link

- Drugi Link

- Trzeci Link

Co o tym sądzicie?

 

Jakbym chciał kupić I5 to zaoszczędzę ~100zł na płycie - płytę kupię nową. Dodatkowo ~100zł na chłodzeniu. Procesor też bym mógł kupić używany tylko tego i5-4460 na allegro to widzę tylko wyłączenie nowe.

 

Ten zasilacz co podałem spokojnie to uciągnie? XFX PRO 550W Core Edition

Link to post
Share on other sites

Używane znajdziesz i5 4440, gdzie i5 4460 to jego późniejsza i lekko odświeżona wersja, dlatego używek póki co nie widać. Płyta wystarczy jakaś na chipsecie H81 żeby było najtaniej, mniej USB, mniej SATA na płycie i połowa slotów na pamięć w porównaniu z B85.

Edytowane przez Głowa
  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

Płytę tanią, nową i dobrze wyposażoną to masz np. B85M D3H w formacie mATX. Spokojnie ci wystarczy, załóżmy że ten procek kupiłbyś za 600 złotych to zostaje Ci 1150 złotych na R9 280 i pamięci.

Edytowane przez Głowa
  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

W sumie to pierw muszę się dowiedzieć czy uda mi się kupić w cenie netto po odliczeniu podatku. Wtedy bym np kupił na esc.pl za 568zł netto i5-4460. 

 

To mobo co Ty podałeś kosztuje na morele 207 zł netto. Widzę ma ona PCI Express 3.0 16x. Odczuwalna jest różnica między 3.0, a 2.0?

Link to post
Share on other sites

Nie, karty nie są w stanie wykorzystać przepustowości PCI 2.0 

Czyli nie ma sensu szukania płyty z PCI 3.0.

 

Pewna osoba zaproponowała mi, żebym kupił sobie FX-8320BE. Cenowo mniej więcej wychodzi to samo co do I5-4460, gdy doda się płytę główną i cooler(do fx'a).

Czy w przyszłości programy i gry będą lepiej wykorzystywały wiele rdzeni? Domyślam się, że nikt nie jest jasnowidzem...

Jak aktualnie ma się wydajność jednego zestawu do drugiego.

Prawdopodobnie tego komputera nie będę już nigdy modernizował, bo na studia to raczej będę kupował laptopa(grrrr...). A na pewno nie wcześniej niż za 5lat, więc patrzę też trochę przyszłościowo.

Link to post
Share on other sites

AMD są bardziej prądożerne, słabsze i mocno się grzeją. Nawet jak go wykręcisz to będzie słabszy niż ten i5 4440. O tym, że gry "kiedyś" może wykorzystają więcej rdzeni mówi się od dawna i póki co tego nie robią. Weźmiesz Intela to będzie Ci przez te 5 lat spokojnie służył :D

  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

 

 

AMD są bardziej prądożerne, słabsze i mocno się grzeją

 

Ta wersja podana jest Black Edition, czyli ta co ma mniejszy pobór mocy, a na rachunkach i tak to tak bardzo się nie odbija, więc jeżeli zasilacz to uciągnie to mi to rybka. Co do grzania, dlatego bym do FX dokupywał Cooler

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...