Skocz do zawartości

Jak schlodzic bez dodatkowych zakopow GF 9800 Galaxy 1GB


Recommended Posts

No wlasnie w stredie temperaturka prawie 90 mozna cos pokombinowac ? Mam chyba gdzies dwa wiatraczki moze cos przy ich pomocy mozna zdzialac ?

uhm.....wydaje mi sie ze temperatura 90 stopni to zdecydowanie za duzo i nie wiem od czego az taka :) powiedz mi czy karta jest krecona czy na standardowych zegarach osiagasz takie temperatury i po jakim czasie ?

ale mimo to nie masz sie czego obiawiac poniewaz spokonie karta wytrzyma ponad 100 stopni gdyby cos to wymien sam wiatraczek wtedy nie stracisz gwarancji (moze masz slabo wentylowana obudowe)

 

ja posiadam geforce 9800gt 512 ddr 3 OC gigabyte mocno krecony stabilnie na 800/2000/1150 bez zmiany napiecia i po 12 godzinach 3d marka mam max 64 stopnie po paru ladnych godiznach w crysisie rowniez nie przekracza 64 stopni (riva tuner)

Link to post
Share on other sites

Nie wiem jakie temp. osiągają 9800gt z tym chłodzeniem, ale stawiam że masz mocno zakurzone radiatory pod tym plastykiem. Zdejmij go i wyczyść wszystko dokładnie np. pendzelkiem. Ew. RivaTuner --> obr. 100% :)

 

____

EDYTA: Chcesz aby ci pomóc a nie podałeś podstawowych rzeczy!! W jaki sposób masz "wietrzoną" obudowę i jakie masz chłodzenie na karcie?!

Link to post
Share on other sites

karta ma dobre chlodzenie, a problemu szukalbym w zlej cyrkulacji powietrza w samej obudowie. pochowaj kable, tasmy, dodaj kilka wiatrakow i powinno byc lepiej. u mnie na podkreconym HD4850 1 GB temperatura nie przekracza 62*.

pozdrawiam

Link to post
Share on other sites

mam dwa wiatraczki na bocznej scianie obudowy jeden z tuba na procka drugi bezposrednio na GPU i dodatkowo jeden z tylu do wyciagania ciepla karta jest nowa 2 tyg wiec nie wiem skad kurz ma sie tam wziac. Obroty daje na 100% zreszta przy takiej temp i tak sam wiatraczke wskakuje na ta wartosc :)

Link to post
Share on other sites

mam dwa wiatraczki na bocznej scianie obudowy jeden z tuba na procka drugi bezposrednio na GPU i dodatkowo jeden z tylu do wyciagania ciepla karta jest nowa 2 tyg wiec nie wiem skad kurz ma sie tam wziac. Obroty daje na 100% zreszta przy takiej temp i tak sam wiatraczke wskakuje na ta wartosc :P

 

 

to jak da rade to wymien na inna firme :) polecam gigabyte ale watpie zeby ci wymeinili w taki razie sprawdz u kogos innego jak zachowuje sie w innym komputerze

Link to post
Share on other sites

przy swojej wypowiedzi masz takie cos jak ZMIEN, mozesz edytowac posty do godziny podajze. co do obudowy - interesuje mnie jak wyglada sprawa wentylacji, wiem ze pisales o wiatrakach etc ale czasem dasz o 1 za duzo i psujesz caly efekt :)

Link to post
Share on other sites

Podejrzewam że chłodzenie jest zakurzone, trzeba je rozebrać i dokładnie wyczyścić. Same przedmuchanie nic nie da, musisz na części porozkładać.

 

Mogła też wyschnąć / stwardnieć pasta na rdzeniu, przy okazji zdejmowania chłodzenia możesz sprawdzić i ewentualnie wymienić.

Link to post
Share on other sites

Jaroo

2009-02-19 Karta może być.Tylko troche mnie denerwuje bo temperatura w stresie nawet do 80 stopni dochodzi :) U kazdego taka jest ?

cytat z http://www.proline.pl/sklep.php?prodid= ... 0GT+1GB+CG

chyba to normalne w tym modelu. jedynym rozwiazaniem jest jednak kupienie innego, wydajniejszego chlodzenia.

pozdrawiam

Link to post
Share on other sites

 

Jaroo

2009-02-19 Karta może być.Tylko troche mnie denerwuje bo temperatura w stresie nawet do 80 stopni dochodzi :) U kazdego taka jest ?

cytat z http://www.proline.pl/sklep.php?prodid= ... 0GT+1GB+CG

chyba to normalne w tym modelu. jedynym rozwiazaniem jest jednak kupienie innego, wydajniejszego chlodzenia.

pozdrawiam

 

no ale watepie ze po innych chlodzeniu temperatura spadnie o 40 stopni :P

 

no moze 30 :P

Link to post
Share on other sites
  • 2 tygodnie później...

Nie wiem sam co sie dzieje widocznie nowa karta musiała sie dotrzec ;) kupiłem trzy wiatraczki jeden z przodu zasysa 1 z tyłu wyciaga i z boku na obudowie wyciaga z karty w takiej konfiguracji karta najzimniejsza jest. No ale zeby z 90 st C do 70 w crysisie hmm nie wydaje mi sie oczywiscie wyntylek na 100 % na gpu. W stanie spoczynku było 56 teraz 48 - 49. Z wiatraczkiem na 100 % jakies 2 st mniej

Link to post
Share on other sites

Nie wiem sam co sie dzieje widocznie nowa karta musiała sie dotrzec ;) kupiłem trzy wiatraczki jeden z przodu zasysa 1 z tyłu wyciaga i z boku na obudowie wyciaga z karty w takiej konfiguracji karta najzimniejsza jest. No ale zeby z 90 st C do 70 w crysisie hmm nie wydaje mi sie oczywiscie wyntylek na 100 % na gpu. W stanie spoczynku było 56 teraz 48 - 49. Z wiatraczkiem na 100 % jakies 2 st mniej

tui

 

jezeli temperatura wynosi do 70 st C to problem rozwiazany pozdrawiam

Link to post
Share on other sites

Jeśli do tego, żeby mieć 70C na GPU musi mieć wentylator na 100% to tak nie za bardzo rozwiązany :? (cały czas jest gdzieś zapchane kurzem albo pasta termoprzewodząca do wymiany)

Chyba że to takie badziewne chłodzenie...

Link to post
Share on other sites

To albo fabrycznie jest zła pasta termoprzewodząca, albo chłodzenie beznadziejne. Ale tak z wyglądu to stawiam na beznadziejne chłodzenie.

Jedyne co można zrobić to podkręcić wentyl na full niestety.. ale trzeba będzie często czyścić bo kurz będzie bardziej łapał.

Link to post
Share on other sites

moze i przy pasywnym chłodzeniu tak by było lepiej, ale probowałem i tak i tak no i gdy wyciaga to jest 2 st C mniej !

 

kolego mykaj do sklepu i oddaj karte na gware lub jezeli sie da to na inna firme

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...