Skocz do zawartości

Gigabyte B85M-D3H rev. 2.0 czy lepiej inna płyta?


Recommended Posts

Witam.
Muszę złożyć żonie komputer, wybrałem procka i3-4160 i teraz rozważam różne płyty do niego. Najbardziej pasowała mi Gigabyte B85M-D3H rev. 1.0 ponieważ za jakiś czas chciałem włożyć do niej i5, jednak teraz dostępna jest rev. 2.0 i nie wiem czy się na nią zdecydować. Czy jest jakaś równie dobra lub lepsza płyta od B85M-D3H rev. 2.0 w jej cenie do podzespołów jak poniżej?
Planowane podzespoły:
i3-4160
płyta na B85M lub H81M
Crucial Ballistix Sport CL9 1600Mhz 2x4GB lub GoodRAM Play CL9 1600Mhz 2x4GB
WD Blue 1TB
Corsair VS450 80Plus
Obudowa SilentiumPC Brutus M25 Pure Black lub Zalman Z3 Plus
w przyszłości procek i5 i grafika, np. GTX 750Ti lub 760.
Mój budżet nas kompa bez monitora i grafiki to 1600-1700 złotych.
 

Chciałbym po prostu stabilną płytę z dobrą sekcją zasilania i może radiatorem, która by bez problemu obsłużyła za jakiś czas i5 czy i7 (niekoniecznie z K). Oprócz wymienionych już cech szukam kompromisu pomiędzy ceną, jakością a wyposażeniem. Nad Asrock H81M się zastanawiałem, ale moje wątpliwości budzą opinie o padającej sekcji zasilania w tych płytach i pogorszeniu się ich jakości. Z MSI brałem pod uwagę B85M-G43. Być może zbyt dużo wymagam od płyt albo po prostu chcę zbyt dużo niż mi potrzeba i dlatego poprosiłem o pomoc. Co do obudów nie znalazłem nic sensowniejszego jeżeli chodzi o cenę i wyposażenie, jeśli są jakieś inne dobre obudowy to proszę także o sugestie.

Ostatni komputer złożyłem 10 lat temu więc wypadłem z obiegu, proszę o wyrozumiałość i dobrą radę co do wszystkich podzespołów.
Pozdrawiam.

Link to post
Share on other sites

Co ja tu mogę powiedzieć, płycie nie mam nic do zarzucenia, działa stabilnie z obecnym sprzętem - myślę, że to dobry wybór, na pewno lepszy niz ten AsRock z chipsetem H81  :)

Edytowane przez Głowa
Link to post
Share on other sites

Co ja tu mogę powiedzieć, płycie nie mam nic do zarzucenia, działa stabilnie z obecnym sprzętem - myślę, że to dobry wybór, na pewno lepszy niz ten AsRock z chipsetem H81  :)

Ale masz rev. 1.0 czy rev. 2.0 bo między nimi jest różnica w sekcji zasilania i w opcjach podnoszenia napięcia?

Link to post
Share on other sites

Kupiłem i szybko się pozbyłem bo okazało się , że to bubel :( . Strasznie się zawiodłem na gigabyte , ceniłem ich za solidność i rzetelność a tu taka skucha http://www.guru3d.com/news-story/gigabyte-pushing-it-a-motherboard-revision-too-far.html nie nadaje się w ogóle do OC :( .

 

A kupiłeś płytę na chipsecie H81/B85? Żadna płyta na tych chipsetach nie jest specjalnie pod OC.

Link to post
Share on other sites

Poniekąd w d3h znacznej zmianie uległ radiator na sekcji zasilania i nie wiem czy jeszcze nie coś więcej. Jaki to miało wpływ na zachowanie płyty głównej z mocnymi prockami to nie wiem bo ciężko coś znaleźć. W każdym razie może mocniej się grzać bo stary wyglądał masywniej.

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...