Skocz do zawartości

Za ile sprzedam tego kompa mamusi i tatusiowi? xD


Recommended Posts

Witam! Moi rodzice będą potrzebowali kompa do pracy, przeglądania internetu i pisania w Wordzie, czy gdzie tam i chce im sprzedać - mówili, że kupią za tyle, za ile uda się sprzedać komuś obcemu. Tu są podzespoły komputera i napiszcie proszę cenę każdego podzespołu tak mniej więcej:

- CPU: AMD Phenom II X4 965 3.4 Ghz Black Edition + SilentiumPC SpartanPro HE924

- GPU: MSI Radeon HD 6850

- PSU: Logic 500 LOL :D
- RAM: Corsair 8 GB

- HDD: 500 GB

- napęd optyczny Lite-On

- obudowa, ale to już za darmo

Link to post
Share on other sites

Wycenione na postawie allegro i pojedynczych części.

Procesor ok 300zł + 50-60 zł chłodzenie Spartan.

Grafika to jakieś 270 zł. 

Zasilacz 40-50zł

RAM nie znam taktowania ale nawet do 350zł za całość. 

HDD zależy ile ma lat i czy nie ma uszkodzonych sektorów max 60zł 

Napęd: 20-30zł

Link to post
Share on other sites

Twoja maszyna nie jest jeszcze taka zła. Skoro Twoja płyta obsługuje procesor AM3 to może obsłuży też inne 6 i 8 rdzeniowe nowe procesory. Modernizacja może być dla Ciebie bardziej korzystna finansowo. Upgrade pod kątem gier musi objąć (o ile się da) na pewno CPU, grafikę i zasilacz opcjonalnie dysk i obudowę. Chłodzenie i napęd mogą zostać. Np. taki FX8320 to koszt 460zł używany(570 zł nowy). Grafika wszystko zależy od zasobów finansowych np. GTX660 ok. 350zł(używany). Zasilacz do tego do 200. Dysk SSD to kolejne 200zł tu najlepiej nowy. Obudowa to zależy już od Ciebie najwyżej od tego czy nie ma problemów z odprowadzaniem ciepła z podzespołów. Przyzwoite same blachy kupisz za 130-170zł. Temat do przemyślenia i porównania z tym co chciałbyś kupić lub złożyć. No chyba, że chcesz kupujesz laptopa. 

Edytowane przez gepardmak
Link to post
Share on other sites

Ehh.. rodzice do tej pory pracowali na stacjonarnym i teraz też będą w biurze... I mówili, że mam im sprzedać za tyle, za ile pójdzie dla obcej osoby :) Sprzedaję im, dlatego, że potrzebują nowego kompa, bo stary to 10 letni badziew i jednocześnie zyskam trochę kasy i będę mógł kupić zupełnie nowego kompa + jeszcze kasa którą mam w portfelu. 
@Goro1990 Ja na niego zebrałem kasę 3 lata temu :D

@gepardmak Teraz prawie każda płyta ma podłoże AM3 xD Ja będę miał zamiar kupić AMD FX-8320 podkręcić go do około 4.2 Ghz + jeszcze jakiegoś Radeona R9 290X i zasilacz CoolerMaster G550M, tak więc płytę też muszę mieć lepszą :D

@Elvis799 Moi rodzice wolą kupić ode mnie i mieć gwarancję, że wszystko działa i jeszcze wiedzą, że chce mieć nowego kompa, więc chcą kupić ode mnie, wiedząc, że taki komp nie jest im potrzebny, bo jest za dobry na ich potrzeby :D

Edytowane przez Rafinios
Link to post
Share on other sites
Gość
This topic is now closed to further replies.
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...