Skocz do zawartości

Zasilacz do HD 5770


Recommended Posts

Tracer to bomba zegarowa. A GTX 260-192 moim zdaniem nieopłacalny. Za podobną cenę masz 5770, nowszą, chłodniejszą, bardziej podatną na O/C i wreszcie mniej prądożerną.

Ale przecież kolega bierze tego podkręconego Palita 216SP więc w czym problem??Do tego jest o około 150-200zł tańszy od radka.

Link to post
Share on other sites

Nie kombinuj tak z tym zasilaczem, minimum co potrzebujesz to 360W na linii 12V jeśli bierzesz 260GTX 216SP i jeśli będziesz brał inny zasilacz zawsze sprawdzaj w specyfikacji tą linie 12V. Co do 260GTX 216SP vs HD5770 to lekką przewagę ma GTX:

http://www.in4.pl/recenzje.htm?rec_id=5 ... r_numer=18

Za Radeona musiał byś dorzucić 100zł ale była by to nowa karta mniej prądożerna i zasilacz można szukać słabszy ale czy lepszą ofertę znajdzie od tego Carbona za 115zł (390W na linii 12V za 115zł)?

Link to post
Share on other sites

Tracer to bomba zegarowa. A GTX 260-192 moim zdaniem nieopłacalny. Za podobną cenę masz 5770, nowszą, chłodniejszą, bardziej podatną na O/C i wreszcie mniej prądożerną.

Ale kupuje 216 nie 192 :DD Czyli Tracer nie może być ??

Na chwilę obecną obie są nieopłacalne. Bierz GTX 460.

Człowieku co mu mącisz w głowie, czytałeś w ogole temat???wiesz ile ma pieniędzy do wydania??

Link to post
Share on other sites

Tracer to bomba zegarowa. A GTX 260-192 moim zdaniem nieopłacalny. Za podobną cenę masz 5770, nowszą, chłodniejszą, bardziej podatną na O/C i wreszcie mniej prądożerną.

Ale kupuje 216 nie 192 :DD Czyli Tracer nie może być ??

Na chwilę obecną obie są nieopłacalne. Bierz GTX 460.

Jak masz 2/3 stówy na zbyciu możesz chętnie dać autorowi tematu.Na pewno się nie pogniewa.Mnie wnerwia strzelanie takich postów z du*y.
Link to post
Share on other sites

Tracer to bomba zegarowa. A GTX 260-192 moim zdaniem nieopłacalny. Za podobną cenę masz 5770, nowszą, chłodniejszą, bardziej podatną na O/C i wreszcie mniej prądożerną.

Ale kupuje 216 nie 192 :DD Czyli Tracer nie może być ??

Na chwilę obecną obie są nieopłacalne. Bierz GTX 460.

ale GTX 460 kosztuje 720zł a GTX260 480zł :):) to troszkę różnica :P

Racja TaSsS

Link to post
Share on other sites

ale w przyszłości po wymianie procka i dodaniu drugiej GTX 260 będzie śmigało:PP

Widziałeś co wyprawia 5770 w dualu? Po drugie 260 w Sli i 5770 w CFX nie pchałbym się bez porządnego markowego zasilacza.

Ja swojego czasu miałem 2x 4850 na 550W. Liczy się wiec nie tyle moc zasilacza co jego sprawność.

Link to post
Share on other sites

ale w przyszłości po wymianie procka i dodaniu drugiej GTX 260 będzie śmigało:PP

Widziałeś co wyprawia 5770 w dualu? Po drugie 260 w Sli i 5770 w CFX nie pchałbym się bez porządnego markowego zasilacza.

Ja swojego czasu miałem 2x 4850 na 550W. Liczy się wiec nie tyle moc zasilacza co jego sprawność.

To wkońcu nie wiem co brać 5770 czy 260GTX na którego już sie napaliłem :):)
Link to post
Share on other sites

Jeśli by mnie ktoś pytał o zdanie:

PSU: http://allegro.pl/zasilacz-fortron-400w ... 58113.html

GPU: http://www.ceneo.pl/5081020

 

Bo po pierwsze, wspomniał ktoś o konfiguracjach dual-GPU - nie patrząc że płyta autora go nie obsługuje (SLi). Co wiąże się z kolejnym wydatkiem. Zasilacz Fortron jest o niebo pewniejszy od Modecoma, choćby i były to jego "najlepsze" serie. 5770 to konstrukcja nowoczesna, zaś GTX 260 archaik. Radeon świetnie się podkręca i potrafi dogonić droższego i znacznie bardziej prądożernego 4890. Przy czym nie jest synonimem słowa kaloryfer.

 

GTX 460 to karta prawie 2x lepsza i niestety 300zł droższa. Więc odpada. Można szukać czegoś z serii 4800, mam na myśli 4870 - ew. okazyjnie kupionego 4890. Ale wtedy i zasilacz przydałby się mocniejszy.

Link to post
Share on other sites

Jeśli by mnie ktoś pytał o zdanie:

PSU: http://allegro.pl/zasilacz-fortron-400w ... 58113.html

GPU: http://www.ceneo.pl/5081020

 

Bo po pierwsze, wspomniał ktoś o konfiguracjach dual-GPU - nie patrząc że płyta autora go nie obsługuje (SLi). Co wiąże się z kolejnym wydatkiem. Zasilacz Fortron jest o niebo pewniejszy od Modecoma, choćby i były to jego "najlepsze" serie. 5770 to konstrukcja nowoczesna, zaś GTX 260 archaik. Radeon świetnie się podkręca i potrafi dogonić droższego i znacznie bardziej prądożernego 4890. Przy czym nie jest synonimem słowa kaloryfer.

 

GTX 460 to karta prawie 2x lepsza i niestety 300zł droższa. Więc odpada. Można szukać czegoś z serii 4800, mam na myśli 4870 - ew. okazyjnie kupionego 4890. Ale wtedy i zasilacz przydałby się mocniejszy.

czyli mówisz żeby kupić HD 5770 512mb i tego Fortrona i wszystko będzie hulało na med/high ????
Link to post
Share on other sites

czyli mówisz żeby kupić HD 5770 512mb i tego Fortrona i wszystko będzie hulało na med/high ????

Bez wątpienia.

Jeżeli będzie jakiś kłopot to raczej z winy procesora nie grafiki.

Ja gram na high na 5750 więc nie widzę możliwości by 5770 nie podołał.

Parę niechlubnych wyjątków (metro, crysis) i GTA IV (ze względu na twój procesor raczej)

Link to post
Share on other sites

Z tego co widziałem na tabliczce fortrona to 14 +15A na linii 12V więc na pewno nie więcej niż 350W raczej koło 300W (do HD5770 wystarczy), co do Carbona nie jest taki zły, sprawność ma w granicach 70% ale na linii 12V 390W.

Czasami można znaleźć seasonic lub coolermaster w granicach 80 - 90zł z mocą 360 i 340W na linii 12V, jeśli dobrze pamiętam.

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...