Skocz do zawartości

Plastidip


Recommended Posts

Witam, zamierzam się zabrać za malowanie sprejem Plastidip. Mam jednak kilka pytań do tych co już kiedyś malowali Plastidipem i mają z nim jakieś doświadczenie :).

 

1. Czy maska jest  NAPRAWDĘ potrzebna przy malowaniu Plastidipem?

2. Jak malować, tzn czy po prostu sprejujemy powierzchnię którą chcemy pokryć, czy bardzo trzeba uważać, żeby nie dać za dużo w niektórych miejscach

3. Czy malowanie całej płyty głównej będzie ładnie wyglądać?

 

 

Link to post
Share on other sites

1. Co do pierwszego pytania, ja malowałem bez maski i żyje wiec myślę że nie jest to punkt obowiązkowy, to raczej środek zapobiegawczy, który jeśli masz okazję warto zastosować. Pamiętaj tylko żeby pomieszczenie gdzie malujesz było nie za małe i dobrze wentylowane.

2. Uważać nie zaszkodzi a nawet jest to wskazane lepiej położyć warstwę więcej niż dać za grubo gdyż mogą Ci powstać pewnego rodzaju zacieki lub zgrubienia, sam tak raz miałem jak chciałem "domalować" jeden element.

3. Poszukaj w necie jest sopro fotek jak wygląda całą płyta pomalowana i to juz raczej kwestia gustu czy się podoba czy nie. Pamiętaj jednak że malując całą tracisz lub możesz stracić gwarancję, i istnieje ryzyko że płyta nie będzie działać i nie wstanie.

Link to post
Share on other sites

ja malowalem bez maski-maluje sie tak jak farba w sprayu.

jezeli plyta jest niebieska,lub ma kolor kupy,to pomalowanie jej na inny kolor(niekoniecznie czarny) moze dac fajny efekt,przy czym ja bym ewentualnie uzyl dwoch kolorow-jedengo do plyty,drugiego do radiatorow .

 

Ogolnie plastidip to rewelacyjna sprawa do malowania podzespolow,czesci komputera-jsam malowalem kilka czesci w komie i jestem zadowolony z efektu.

Edytowane przez Oizo76
Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...