Skocz do zawartości

Czy AC IV/Wiedźmin 3 i inne pójdą na Win 7 32b?


Recommended Posts

Siema. Mam pytanie, otóż: Czy gry takie jak AC IV Black Flag, Wiedźmin 3, Dragon Age: Inkwizycja i inne tego typu pójdą na Windows 7 Home Premium 32b? Chodzi mi o to, czy na tym 32b będą jakieś spadki klatek, słabsza grafika a w najgorszym razie gra się nie odpali. Jeśli to coś da to wymienię komponenty blaszaka.

 

Procesor: Intel Core i5-4590 BOX

Płyta główna: Gigabyte GA-B85M-D3H

Karta Graficzna: Gigabyte R9 280 WF3X

Pamięć RAM: 8GB Crucial 1600 MHz CL8

Dysk SSD: Transcend SSD370 128 GB

Dysk twardy: WD Blue 1TB

 

Serdeczne dzięki za odpowiedź.

 

 

PS

Oczywiście chodzi mi o jak najlepszą ustawienia grafiki.

Link to post
Share on other sites

Generalnie wersja systemu 32- bit czy 64-bit ma wpływ na ilość obsługiwanej pamięci RAM, nie ma to bezpośredniego wpływu na to czy się gra uruchomi czy nie. Natomiast w Twoim przypadku jeśli masz 8 GB to lepiej byłoby gdybyś miał system 64-bitowy gdyż 32-bitowe systemy są w stanie wykorzystywać jedynie 4 GB pamięci RAM, tak więc połowa tego co masz szła by "w gwizdek". Oczywiście jeśli oprogramowanie nie potrzebowałoby tyle pamięci to nie będzie różnicy w wydajności, ale jeśli uruchomisz bardziej wymagającą grę to mogą zacząć pojawiać się jakieś doczytywania gry czy coś w tym stylu. Generalnie 32-bitowym systemem głowy sobie nie zawracaj.

  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

Jeśli masz już system 32-bit to nie jestem pewien ale gdzieś mi się obiło, że można w jakiś sposób zamienić go na 64- bit bez konieczności kupowania nowego. O ile się nie mylę to działa to na podobnej zasadzie jak przeniesienie systemu OEM na inny komputer, że dzwoni się na linię serwisową Microsoftu i tam konsultant dezaktywuje Twój obecny klucz a daje Ci klucz do wersji 64- bitowej, z tym tylko, że potem musisz taką instalkę pobrać. Nie jestem pewien ale chyba w ten sposób można przenieść się z 32-bitowego na 64-bitowy nie ponosząc żadnych kosztów. 

  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites
Gość
This topic is now closed to further replies.
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...