Skocz do zawartości

Chłodzenie do 300zł aio vs ac


Recommended Posts

Witam serdecznie :)

równo z wypłatą mam zamiar zakupić cooler.. po przejżeniu wielu stron itd. padło na Noctua NH-D14, lecz tak zacząłem przeglądać oferty sklepów i są też coolery do 300zł AIO (wodne) patrząć na kilka testów nie są takie najgorsze, a też nie zasłonią mi pół mobasa.

Teraz pytanie, są one w miare trwałe i czy warto oczywiście? Czy jednak zostać przy ac? (będzie wykorzystywane do oc tego w sygnaturze)

Edytowane przez Nareau
Link to post
Share on other sites

Jeżeli poprawią Tritona (uszczelnią blok zdarzają się przecieki) to lepiej to chłodzenie. Prawdopodobnie dostawa Tritionów w lutym będzie prawdopodobnie ulepszona. Wszystko się okaże po tym jak do mnie i do dwóch użytkowników  tego forum dotrze nowy blok prostu z Raijintek.

Link to post
Share on other sites

Hej,

kilka chłodzeń AIO miało problem ze szczelnością, ale już od dawna o tym nie słyszałem. Sam posiadałem Corsaira H75 i nie miałem z nim żadnych problemów - był wydajny i na średnich obrotach dosyć cichy (na maksymalnych obrotach wentylatorów była masakra, ale to można o praktycznie każdym chłodzeniu powiedzieć).

 

Jezeli bardzo chcesz takie kompaktowe AIO to wybierz takie w miarę ciche, bo niektóre masakrują uszy dźwiękiem zbliżonym do lądującego helikoptera ;)

 

Ja mino wszystko do 300 zł to zainwestowałbym w dobre chłodzenie powietrzne (wydajność podobna, noctua będzie cichsza i nie musisz się martwić, że Ci się coś rozszczelni)

Link to post
Share on other sites

Właśnie czytałem o tym Tritonie :D

z AIO w cenie mieszczą się tylko:

Thermaltake Water 3.0 Performe

Corsair Hydro H75

Raijintek Triton - którego póki co nie ma w sprzedaży..

no a z AC to ta Noctua..

a jeszcze powiedz, bo napisałeś że posiadałeś :D zmieniłeś bo? i na co? :)

Edytowane przez Nareau
Link to post
Share on other sites

nie tyle zmieniłem co sprzedałem komputer ;) teraz uważam, że AIO to taka trochę sztuka dla sztuki - jeżeli masz okno i chcesz, żeby było wszystko ładnie widać, a do tego ma być wydajnie, to AIO jest dobrym wyborem. W innym przypadku ac da Ci to samo z lepszą (zazwyczaj) kulturą pracy.

 

Teraz składam nowy zestaw i AIO nie biorę nawet pod uwagę. Może wychodzę z błędnego założenia, ale chłodzenie wodne powinno mieć dobrą wydajność i dobrą kulturę pracy, a do 300 zł nic takiego w AIO nie znajdziesz

Link to post
Share on other sites

Słuchaj Trition jest w stanie schłodzić bezproblemowo podkręconego i7 Hasswel więc jego wydajność jest zadowalająca. Pamiętaj że do 300zł za Trtiona pasuje dołożyć 100 na wentylatory wydajne i ciche.

 

Trition powinien być wydajniejszy niż NH-D14.

Minus trtiona to szczelność póki co.

A chłodzenia AC to wymiary, które mogą utrudnić montaż Ramu.

 

Na Twoim miejscu woziłbym to co Ci sie bardziej podoba.

Przy AIO trzeba czasem wymienić płyn, lub może po dłuższym czasie się rozszczelnić.

AC uruchamiasz i niczym się nie przejmujesz.

 

Ja zamieniłem Fortisa 2 na Tritiona i pomimo przygody z wyciekiem nie zamieniłbym go na żadne AC.

Link to post
Share on other sites

ile zyskałeś ze zmiany fortisa 2 na tritona ? bo u mnie ta sama zmiana będzie......

gdyby nie gabaryty AC to brałbym Cryorig R1 Ultimate bo Noctua moim zdaniem przesadza z cena a wydajność podobna...

do Tritona wentylatory miałem już swoje, na ciszy mi np. nie zależy bo pod obciążeniem gram w słuchawkach i nic nie słyszę :)

Ja tam lubię sam cudaczyć i swojego tritona ulepszę :P

Link to post
Share on other sites

Po szybkich testach co wykonałem kiedyś to ok 15 stopni, może trochę więcej. Więcej powiem jak dotrze nowy blok do mnie.

 

To samo ja uwielbiam przerabiać i modować więc z drugiego bloku coś na pewno wykonam może LC dla GPU :)

Edytowane przez thcmaniac
Link to post
Share on other sites

Na Noctu-e D14 maja promocje w: http://proline.pl/?p=NOC+NH-D14. Jak na mój gust Prolimatech robi odrobinę solidniejsze radiatory ale w zamian Noctua dodaje wentylatory w zestawie i niezłą paste. W swoim D14 wymieniłem oryginalne z zestawu na TY-141 i TY-147 BW i udało się zbić temperatury jeszcze o 2 st.C

Edytowane przez choleryk65
Link to post
Share on other sites

Wiem właśnie że jest na niego promocja ^^ ale też jest wersja SE2011 w której są wentylatory PWM, tylko czy opłaca się go brać? Bo wtedy koszt zwiększa się o jakieś 50 zł gdyż trzeba kupić zapinki do mojej płyty (producent na stronie napisał że do niego nie daje za darmo zestawów montażowych)

zwykłą d14 miałbym na 1200rpm, a czytałem że ma jedne z najcichszych wentylatorów więc nie wiem czy to PWM jest mi tak potrzebne?

Edytowane przez Nareau
Link to post
Share on other sites

Nie opłaca. Ja kupiłem zwykłą wersję D14, a że miałem wentylatory Thermalrighta TY-141/147 na Prolimatechu to wymieniłem bo Noctuy wydawały mi się głośniejsze. Żebyś mnie źle nie zrozumiał Noctua nie ma złych wentylatorów i na tle innych są bardzo ciche, a że ja mam jakieś fanaberie to je wymieniłem ;) Oryginalne wentylatory bez PWM na tym coolerze bardzo dobrze sobie radzą.

Edytowane przez choleryk65
  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

Mam podobny dylemat co kolega, zastanawiam się czy czekać aż sprawa z tritonem się ustabilizuje czy kupić coś powietrznego jak np. Cryorig R1 albo ew. Prolimatech Megahalems.. Nie chodzi tu o nie wiadomo jaką wydajność, bo procka nie mam zamiaru kręcić powyżej 4.5, głównie chodzi o ciszę i nie kłamiąc - o wygląd (obudowa z oknem, czarno czerwona kolorystyka)

Edytowane przez xLokos
Link to post
Share on other sites

Albo te Tritony to jakiś nie wypał albo ja mam pecha, pierwszy blok popękany i ciekł, drugi blok co mi dosłali wyglądał dobrze, ale pompa spaliła sie po chwili.

 

Wydaje mi się że raczej ja mam pecha bo na zagranicznych forach nie znalazłem by misł ktoś problemy.

Link to post
Share on other sites

To ja chyba też odpuszczę - w takim razie wie ktoś czy Megahalems to dobry wybór? I czy podejdzie do Maximusa VII Hero z dwoma kościami Corsair Vengeance Pro? Jakieś polecane wentyle do niego? Czy Corsairy SP 120 QE starczą?

Link to post
Share on other sites

To ja chyba też odpuszczę - w takim razie wie ktoś czy Megahalems to dobry wybór? I czy podejdzie do Maximusa VII Hero z dwoma kościami Corsair Vengeance Pro? Jakieś polecane wentyle do niego? Czy Corsairy SP 120 QE starczą?

Trochę mogę Ci pomóc, bo miałem Megahalemsa na AMD z dwoma Thermalrightami TY-141/147BW i z nimi w zasadzie najlepiej chłodził,biorąc pod uwagę stosunek ciszy/wydajności. Możesz mieć problem z tymi pamięciami bo są wysokie. Może będzie lepiej z oryginalnym Vortexem 140mm, jest cieńszy od tradycyjnych wentylatorów. Co do samego Megahalemsa to gdybym nie zgubił podczas przeprowadzki elementów zapinki pod Intela to by został. Mniejszy od mojej Noctuy D14 a radzi sobie niewiele gorzej, zresztą oryginalne wentylatory prawie natychmiast zmieniłem na TY-141/147 których używałem z "Mega".

Link to post
Share on other sites

Z tym że te Thermalighty BARDZO mi nie pasują do reszty wnętrza.. Będę kupował samo chłodzenie bez oryginalnych wentyli ;)


Może któreś Bitfenixy z serii Spectre? Co właściwie daje PWM? Bo mam wentylator na tyle obudowy bez PWM i i tak mogę kontrolować obroty jak jest podłączony do płyty głównej.

Edytowane przez xLokos
Link to post
Share on other sites

Z tym że te Thermalighty BARDZO mi nie pasują do reszty wnętrza.. Będę kupował samo chłodzenie bez oryginalnych wentyli ;)

Może któreś Bitfenixy z serii Spectre? Co właściwie daje PWM? Bo mam wentylator na tyle obudowy bez PWM i i tak mogę kontrolować obroty jak jest podłączony do płyty głównej.

 Nawet w wersji TY-147 BW ? ;) Bitfenixów nie znam więc nie mogę się wypowiedzieć. PWM tak w skrócie to automatyczna regulacja predkości wentylatorów w zależności od temperatury procesora. A tym bez PWM regulujesz w trybie DC, czyli tak jak na mojej płycie, tyle że ja steruje tak dwoma wentylatorami wlotowymi. Na Megahalemsa zainstaluj lepiej wentylatory 140mm, będzie ciszej i wydajniej.

A zastanawiałeś się może na Prolimatechem Armagedon? Ten nie będzie na 100% kolidował z Twoimi pamięciami na płycie, choć właściwie o ile się nie mylę to Asus wg. instrukcji zaleca obsadzenie banków pamięci A2, B2 to nie powinno być problemów z Megahalemsem.

Edytowane przez choleryk65
Link to post
Share on other sites

W tej wersji tym bardziej.. Jeśli chodzi o Armageddona to zdecydowanie wolę matowe wykończenie Megahalemsa :P

 

To prawda - mam obsadzone sloty A2 i B2 zgodnie z instrukcją ;)

 

Co do kontrolowania obrotów wentylatora wygląda to tak:

 

http://i62.tinypic.com/2iudb9k.png

 

 

 

A wentylki o których myślałem to te albo te

Edytowane przez xLokos
Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...