Skocz do zawartości

Karta graficzna do 300 zł (najlepiej cicha)


Recommended Posts

Witam,

Planuję zakup nowej, bądź używanej karty graficznej.
Moja poprzednia karta (XFX Radeon HD 4850) doznała awarii i już podczas ładowania biosu wyświetlają się artefakty. Podejrzewam, że powodem była zbyt wysoka temp, ponieważ jak ją rozebrałem cała była w kurzu, a maść izolacyjna  była zużyta.
Strasznie ceniłem sobie tą kartę. Szkoda, że się przepaliła :(

-Kiedy dokonujesz zakupu i jaką kwotą dysponujesz: Upgrade w tym tygodniu, do 300 zł
-Zastosowanie: PES 2015, AUTOCAD
-Model i moc zasilacza: MODECOM FEEL 500
-Reszta specyfikacji komputera Athlon II X2 250 3,00 Ghz, ASUS M4N68T-M, 6,00 GB RAM, ATX
-Rozdzielczość monitora w której grasz 1920x1080, 1280×720,1024×600

-Dodatkowe wymogi:cicha, o niskim poborze prądu, o podobnych parametrach co HD4850, nie zależy mi na OC, do 300 zł (mogę dodać parę zł)

 

Zależy mi na cichej pracy oraz małym zużyciu prądu. Szukam karty o podobnych parametrach do HD 4850. Przy niej PES chodził całkiem dobrze. Nie chcę przepłacać ze względu na procka. Mogę wydać więcej w zamian za głośniejszą pracę i pobór mocy. Fajnie jakby obsługiwał DX 11.2

Nie bardzo wiem gdzie można przeglądać osiągi poszczególnych kart więc jeśli ktoś z Was ekspertów zna jakąś stronkę, za jej podanie będę wdzięczny :)

 

Dużo tego, mam nadzieję, że coś mi znajdziecie.

Pozdrawiam.

Edytowane przez noreczq
Link to post
Share on other sites

za 300 sprzedam Ci hd 7770 zakupiony w morele.net 04.2014 oczywiscie na gwarancji :)

Dzięki ale nie skorzystam.

 

Na forum jeden z forumowiczów ma 6870 do pchnięcia jeszcze na gwarancji poniżej 3 stówek

http://forum.benchmark.pl/topic/159800-gigabyte-hd-6870-oc-windforce-3x-na-gwarancji-3-miesiące/

Dzięki również.

 

W pierwszej kolejności do wymiany.

Na zasilanie nie narzekam. Spisuje się wyśmienicie. Jak widać nie każdemu.

 

Spójrzcie Panowie. Znalazłem zestawienie trzech kart: hd 6850,hd 6870 i r5 250. Jak to oceniacie? Czy jest to wiarygodne w miarę?

Zależy mi bardziej na modelach kart o chłodzeniu pasywnym. Macie takie?

Edytowane przez noreczq
Link to post
Share on other sites

 

 

Na zasilanie nie narzekam.

Oszczędność ta prędzej czy później wyjdzie Ci bokiem.


 

 

Zależy mi bardziej na modelach kart o chłodzeniu pasywnym.

Na takim chłodzeniu są karty np. low-profile do zestawów HTPC, lub inne również bardzo słabe wydajnościowo.

  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

7770 to najlepsza opcja dla Ciebie. 6850 = 7770. Z tym że jest nowsza i bardziej eco.


Za około 350zł masz już 7850 1GB. Które wydajnościowo zjada wszystkie inne podane.

 

Druga sprawa to procesor który jest już stary i słaby. 7770 to dla niego takie optimum.

 

Z zasilaczy Fortron 450W, Corsair 450W. Są tanie a o niebo lepsze niż ten FEEL który masz.

 

Poza tym na radeonach hd 7xxx i r7/r9 możesz korzystać z mantle.

  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

Nie masz zbytnio mocnego procesora, wiec nie ma sensu pakować mocnej karty.

Ja od siebie polecam GTX 460, obsluguje DX11, wiekszosc gier do roku 2013 na wysokich, te z 2014r na średnich

a pozatym gtx460 = hd 6850

za 250zl uzywke na allegro mozna znalezc, bo do tego procka nie ma co przeplacac

 

pozatym karta ma bardzo duzy potencjal do OC i tym duzo nadrabia

Edytowane przez Vemorion
  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

Pobiera wiecej W bo to starsza konstrukcja , ale nie przesadzajmy, nie jest bardzo prądożerna. To nie HD6990

A co to temperatur, to zalezy od marki, MSI ma dobre chlodzenia, Gigabyte tez, Palita nie polecam.

 

Nie zapominajmy ze mowimy tu o Athlonie x2 . Nie ma co pakować nowych kart, ani przeplacac. Przy tym procku nie bedzie roznicy w wydajnosci pomiedzy gtx 460 a hd 7770 a oferta od nividii jest tańsza.

Edytowane przez Vemorion
  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

Tak, ale w niektórych grach mantle nieźle poprawiąją wykorzystanie GPU-CPU. I w wypadku tego zestawu to może być nie istotne, ale karty HD 7XXX maja obsługiwać DX 12.

Edytowane przez Głowa
  • Popieram 2
Link to post
Share on other sites

 

 

Stary jakie 20 fps? Te trzy karty są na takim samym poziomie.

Tak jak Głowa napisał.

Mantle powoduje że karta bierze część obliczeń procesora na siebie. Stąd taki athlon będzie szybszy z radeonem niż z gtx 460.

Jeżeli wydajnościowo są do siebie podobne, to więcej oferuje jednak radeon.

  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

A 6870? Chodzą do 300 zł. To to samo co 6850 i 7770? :P

 

7770 ciężko znaleźć z 2GB ramu...

Dołóż 50zł i masz nowego r7 250x=hd7770 http://www.benchmark.pl/ranking/porownanie/amd-radeon-hd-7770-vs-amd-radeon-r7-250x

Np. http://www.komputronik.pl/product/233179/Elektronika/Sprz%C4%99t_komputerowy/Radeon_R7_250X_MSI_1GB_DDR5_DVI_HDMI_DP_PCI_E_.html

Link to post
Share on other sites
Gość
This topic is now closed to further replies.
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...