Skocz do zawartości

Zestaw do oceny (2100zł)


Idź do rozwiązania Problem ogarnięty przez nooiser,

Recommended Posts

Dzień dobry!

 

Złożyłem sobie zestaw i proszę was o pomoc czy coś takiego ma rację bytu. Komputer generalnie pod nowsze gry, mój budżet to 2100 zł brutto.

 

 

Intel Core i5 4460- 3.2 GHz/ Box

 

AsRock B85M-DGS/ Intel B85, LGA 1150

 

GoodRam 4GB 1600MHz CL9 Play Blue

 

Seagate 1 TB 7200 rpm 64MB cache SATA600 Baracuda

 

Sapphire Radeon r7 260X 2GB DDR5 128 bit

 

Zalman Z3 plus USB 3.0 black

 

XFX Core TS 430W 120mm 80+ Bronze 120mm

 

 

Czy na takim zestawie zagram w najnowsze gry. Jeżeli macie jakieś propozycje to piszcie śmiało.

Pozdrawiam.

Link to post
Share on other sites

GoodRam 4GB 1600MHz CL9 Play Black

MSI H81-P33 /intel H81, LGA1150/

Zalman Z3 Plus USB3.0 black (b/z)

Intel Core i5-4460 /3.2GHz, 6MB, LGA 1150, BOX/ http://www.esc.pl/images/icons/icon-pc.jpg

XFX Core TS 430W 120mm 80+ Bronze 120mm

MSI Radeon R9 270X Hawk 2GB DDR5 256bit (1150/5600) http://www.esc.pl/images/icons/icon-pc.jpg

Seagate 1 TB 7200rpm 64MB cache SATA600 Barracuda

 

2281 zł + kody na darmowe złożenie i wysyłkę przy zakupie w esc.pl do wpisania w komentarzu do zamówienia: X98TY2AZ + dostawa 

 

Celowałbym w taki zestaw z R9 270X. Jest to przeszło 40% wydajności więcej w porównaniu z R7 260X. Gdyby jednak było za drogo to można tutaj zejść na Sapphire Radeon R9 270 Dual-X 2GB DDR5 256bit (945/5600)

 

R9 270X to nic innego jak mocno podkręcona fabrycznie R9 270. Tego Sapphire również pogonisz grubo ponad 1 GHz na rdzeniu. MSI daje 3 lata gwarancji, Sapphire tylko dwa. 

Link to post
Share on other sites

Ja bym zmienił zasilacz na mocniejszy, a reszta ok. Karta przy obciążeniu to ponad 200 Watt, dodasz coś jeszcze i będzie mało, a znając życie jak będzie lato i cieplej się zrobi to pewnie i dodatkowe wentylatory trzeba będzie zainstalować. pozdr

 

//niekompetencja, wprowadzenie w błąd

Edytowane przez kajtek.
Link to post
Share on other sites

396W na +12V będzie tutaj ogromnym zapasem. Cały zestaw w obciążeniu podczas grania weźmie ~ 250W z gniazdka co przełoży się na około 220-230W na +12V. Obudowa Z3 Plus ma dobrą cyrkulację powietrza z 4 wentylatorami 120 mm oraz siatkami mesh na przodzie i na górze. Wentylatory ustawione na HIGH (w regulatorze obrotów) robią w niej mały huragan. 

Link to post
Share on other sites

Będzie ciężko. GTX 660 oferuje wydajność minimalnie słabszą niż R9 270 a kosztuje obecnie więcej niż R9 270X. Zejście na GTX 750Ti w cenie 550 zł, znacznie odbije się na spadku wydajności. 


Gdyby co to możesz poszukać używanych R9 270 na allegro. Modele z gwarancją producenta oraz z chłodzeniami autorskimi idzie dostać za ~ 450 zł. W cenie 600 - 650 zł możesz nawet celować w R9 280X

Link to post
Share on other sites

Ja bym zmienił zasilacz na mocniejszy, a reszta ok. Karta przy obciążeniu to ponad 200 Watt, dodasz coś jeszcze i będzie mało, a znając życie jak będzie lato i cieplej się zrobi to pewnie i dodatkowe wentylatory trzeba będzie zainstalować. pozdr

 

//niekompetencja, wprowadzenie w błąd

jeżeli ktoś twierdzi, że jestem niekompetentny to odsyłam np. do takiego artykułu http://www.purepc.pl/karty_graficzne/test_kart_graficznych_radeon_r9_270x_modele_niereferencyjne?page=0,0

wskazanie mocniejszego zasilacza to nie wprowadzanie w błąd tylko zdrowy rozsądek, ale jeśli się to komuś nie podoba to nie życzę sobie wyzywanie od niekompetentnych, bo to nie jest fair, dialog jest ok, a nie pisanie takich głupot, poto ludzie się pytają, żeby im doradzić...

 

a i tu jeszcze ciekawy test karty wskazanej przez kajtek. więc sami oceńcie

http://www.tweaktown.com/reviews/5923/msi-radeon-r9-270x-2gb-hawk-overclocked-video-card-review/index23.html

Edytowane przez tleonarczyk
Link to post
Share on other sites

Według testów PP zestaw z 270x pobiera średnio 350W,warto jednak zauważyć,że jest on oparty o 6 rdzeniowca podkręconego do 4,5GHz.

W przypadku i5 zaproponowanego przez kajtka pobór mocy będzie znacznie mniejszy,podejrzewam,że nie przekroczy 270-280W.

Wentylatory pobierają znikome ilości prądu.

 

Na frazpc platforma z hawkiem,który pobiera trochę więcej mocy w Crysisie 3 osiągneła 280W.

 

http://static.cms.netshare.pl/cms/2013/10/pobor_mocy-598x807.png

Link to post
Share on other sites

Według testów PP zestaw z 270x pobiera średnio 350W,warto jednak zauważyć,że jest on oparty o 6 rdzeniowca podkręconego do 4,5GHz.

W przypadku i5 zaproponowanego przez kajtka pobór mocy będzie znacznie mniejszy,podejrzewam,że nie przekroczy 270-280W.

Wentylatory pobierają znikome ilości prądu.

zgadzam się, ale biorąc pod uwagę, jak szybko zmieniają się ceny kart i procesorów, za jakiś czas kiedy będzie tania karta mocniejsza do nabycia trzeba będzie zasilacz zmianić, mi się to nie podoba, bo różnica w cenie dla mocniejszego zasilacza nie będzie duża :) pozdr

 

ps. odniesienie było do tego co koledzy piszą wyżej, więc jeśli ktoś podaje zasilacz 430 a drugi 500 to właśnie dlatego pisze, że większy jest ok, bo to wynika z paktyki :) czyli 500 jest jak najbardziej lepszym rozwiązaniem niż 430

Edytowane przez tleonarczyk
Link to post
Share on other sites

Niekoniecznie,biorąc pod uwagę to,że każdy z producentów dąży do ogarniczenia poboru energii co widać po np. Maxwellach.

 

Jeśli dla autora dołożenie do mocniejszego PSU jak np. VP 500/TT 530 to nie problem można dołożyć,aczkolwiek wyżej wymieniony zasilacz uciągną ten zestaw.

 

Na marginesie nie cytuj postów na Tobą,wystarczy @up ;)

Link to post
Share on other sites

Niekoniecznie,biorąc pod uwagę to,że każdy z producentów dąży do ogarniczenia poboru energii co widać po np. Maxwellach.

 

Jeśli dla autora dołożenie do mocniejszego PSU jak np. VP 500/TT 530 to nie problem można dołożyć,aczkolwiek wyżej wymieniony zasilacz uciągną ten zestaw.

dzięki za dialog, przynajmniej jeden kolega lubi coś napisać, żeby ludzie mogli coś sensownego poczytać :)

 

a jeszcze mi się przypomniało dlaczego większy zasilacz, zerknijcie na to: http://www.elektroda.pl/rtvforum/viewtopic.php?p=14143645#14143645

 

to nie moje wymysły, większość podaje do Radka 270 min. 500W zasilacz, ale ja się nie znam, chciałem się tylko podzielić informacjami :) szkoda że inni myślą inaczej (wyłączając GRABBI, bo przynajmniej popisaliśmy :)

Edytowane przez tleonarczyk
Link to post
Share on other sites

@tleonarczyk - to nie jest pole doświadczalne na którym możesz sobie popisać na zasadzie "bo mi się wydaje"

 

Wydajesz tutaj czyjeś pieniądze, nie Twoje. Kompletnie nie masz pojęcia o czym piszesz i śmiem twierdzić że owej wiedzy szybko nie nabędziesz. Nie mam zamiaru ciągnąć tej dyskusji dalej i proszę Cię o to żebyś też jej dalej nie ciągnął. 

 

Nie potrafisz nawet wyciągnąć wniosków z czytanych przez Ciebie testów, nie raczysz nawet zerknąć na platformę testową i wsadzone w niej procesory. Pobór prądu podkręconych i7 a stockowej i5 z serii haswell to dwie inne bajki

 

 

 

500W zasilacz, ale ja się nie znam
 

 

Takie doradzanie sobie daruj. Podaj konkretny zasilacz i wspomnij o jego mocy na linii / liniach +12V. 500W na nalepce gó**o znaczy ... wybacz za słownictwo. Druga część tego zdania podsumowuje cały Twój wkład w ten temat ... robisz zamęt oraz chaos.

 

396W na +12V w XFX 430 wystarczy nawet do GTX 970 + i5 stock. Chcesz jeszcze coś dodać w tym temacie ?

 

Jeszcze bezczelnie będziesz mnie tutaj raportował

Link to post
Share on other sites
  • Rozwiązanie

GoodRam 4GB 1600MHz CL9 Play Black

Intel Core i5-4460 /3.2GHz, 6MB, LGA 1150, BOX/

Seagate 1 TB 7200rpm 64MB cache SATA600 Barracuda

Sapphire Radeon R9 270 Dual-X 2GB DDR5 256bit (945/5600)

Antec VP-PC 500W 120mm

AsRock H81M /intel H81, LGA1150/

Zalman Z3 Plus USB3.0 black (b/z)

 

Wybrałem poniższy zestaw mam nadzieje że będzie mi dobrze służył. Dzieki wszystkim panom którzy produkowali się w tym temacie i doradzali jak tylko mogli. Wybrałem ten zestaw ze sklepu esc.pl

  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...