Skocz do zawartości

Upgrade kompa pod GTA IV.


Recommended Posts

Witam!

Na początku mówię, że nie wiem do jakiej kategorii dać ten temat więc daję go tu.

GTA IV strasznie mi ścina, tzn jak postoję przez chwilę w miejscu i się wszystko doczyta to mam stałe 25fps, ale gdy gdzieś pojadę co chwilę są śćiny.

Mój komp:

-CPU: Core 2 Duo E6400 2.13ghz

-GPU: Asus Geforce GT630 2Gb DDR3

-RAM: 2GB (i głównie to RAM chcę kupić)

-Motherboard: HP DC7700 Small Form Factor PC

-Najnowsze sterowniki do wszystkiego (sprawdzane programem SlimDrivers)

-Brak wirusów

-Windows 7 Pro 64bit

I kurdę wszystko mi śmiga (nawet Skyrim na ultra), tylko to niesczęsne GTA IV laami.

budżet do 150zł

Edytowane przez Lojalfan
Link to post
Share on other sites

Z modami gra sie super grafika jest piękna nie to co na ps3 ale niestety w twoim wypadku przydało by się wymienić prawie wszystko czyli mocny procesor czterordzeniowy np core i5 2500k  i karta graficzna  min radek r9 270 lub  raqdek 7870,gtx 660 pamięć ram tak że by min było 4gb a najlepiej więcej , piszesz że ci wszystko śmiga nawet skyrim na ultra? :rotfl::o , prz\y twoim archaicznym procku i karcie gt 630 ktora sie nadaje tylko i wyłącznie do przeglądania internetu lub pasjansa i dodatkowo win 7 i tylko 2gb ramu. Gratuluje poczucia humoru

  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

Może w ultra na 640x480. a tak na poważnie to procek od biedy może być, ale przynajmniej o 2gb ramu za mało i karta do wymiany, bo nadaje się do wyświetlania pulpitu. zasilacz pewnie też taki mocny jak reszta

Link to post
Share on other sites

Może w ultra na 640x480. a tak na poważnie to procek od biedy może być, ale przynajmniej o 2gb ramu za mało i karta do wymiany, bo nadaje się do wyświetlania pulpitu. zasilacz pewnie też taki mocny jak reszta

Tak właśnie myślałem, tylko co do karty to się nie zgodzę :)

K, to zacznę od RAM-u jaki kupić DDR2 2x2GB, albo jak się bardziej opyla to 1x4GB?

Link to post
Share on other sites

Bierz 1x4GB, a z czemu dokupisz drugie 4GB :). Grafika do wymiany nie nadaje się do nowszych tytułów. GTA 4 ma słabą optymalizacje i tyle nic na to nie poradzisz. Na moim sprzęcie z sygnaturki są dropy do 30-40 FPSów w rozdzielczości FullHD. 

Link to post
Share on other sites

Te filmiki z Yt pokazują tylko że można odpalić na takich ustawieniach, szkoda tylko że nie ma frapsa a gołym okiem widać cięcia, zrobisz jak uważasz, na YT pełno filmików na których widzisz wszystko tak powiedzmy jak byś sobie życzył, szkoda że w domu będzie to nieadekwatne do tego co widziałeś, często gęsto pakują takiego gt630 (podkręconego na czas nagrywania) do i7 2600 lub wyżej i dlatego wygląda to trochę lepiej, przepatrz sobie posty kolegów z innych tematów. Na dzień dzisiejszy dokup tylko ram. wyślij screena z cpuz i gpuz.

Link to post
Share on other sites

To na 100% wina ramu, bo u kumpla, który ma gorszy procek i GPU, ale więcej ramu działa lepiej.

Dla niedowiarków, że ta karta może służyć do gier:

Udajesz debila czy nie? Każdy głupi może nagrać filmik na mocnej karcie (np. GTX 780) i w nazwie filmu napisać, że grał na GT630... Ta karta nie nadaje się do gier, a ty nie rób z siebie idioty.

Link to post
Share on other sites

Akurat Skyrim nie wymaga nie wiadomo jak mocnej karty, gta IV wraz z kolejnym patchem także, skyrima przeszedłem na wysokich na nv820 na laptopie z i3. Głównym problemem jest za mała ilość ramu, grafika do wymiany z czasem, zasilacz. W tym zestawie nie ma mocnych rzeczy, wszystko jest z przed 4-5 lat więc nie ma się co dziwić. Wiadomo że nie wszyscy dysponują nieograniczonym budżetem ale my autorze tematu próbujemy Cię nakierować na właściwy tor w modernizacji owego sprzętu pod kątem danych gier i ogólnie na przyszłość. Po płycie widzę że Twój sprzęt to typowo polisingowy sprzęt z urzędu skarbowego lub podobne. Tak czy siak powodzenia 

Link to post
Share on other sites

Udajesz debila czy nie? Każdy głupi może nagrać filmik na mocnej karcie (np. GTX 780) i w nazwie filmu napisać, że grał na GT630... Ta karta nie nadaje się do gier, a ty nie rób z siebie idioty.

Ciekawe dlaczego u mnie Skyrim chodzi tak samo???

 

No może trochę więcej fpsów niż na filmie.

U mojego kumpla (ten o którym wcześniej wspominałem), komp z włączonym gta (wszystko na minimalne/wyłączone), zużywał 2,75Gb ramu, i nie, nie miał powłączanych zbędnych gówien, wszystko powyłączane tylko antywirus został, a ja mam tylko 2Gb łącznie, to stąd wnioskuję, iż jest to wyłączna wina ramu.

I już wiem, że kupię 1x4gb tylko nwm ile mhz (na pewno mniej niż 1600, no chyba, że będzie kosztowało nie więcej niż 150zł)

Myślałem też o podkręceniu trochę procka, ale tak żeby się nie przegrzewał, co o tym myślicie?

Edytowane przez Lojalfan
Link to post
Share on other sites
Ciekawe dlaczego u mnie Skyrim chodzi tak samo???

Więcej znaków zapytania może, hm? Pewnie dlatego, że Skyrim nie jest wymagającą grą, a jeśli ty potrafisz grać przy 20-28 klatkach no to podziwiam. Filmik z GTA 4 to fake na 100%, ale i tak pewnie będziesz się kłócił. Proszę bardzo, test super wydajnej karty do gier. Na niskich detalach BF BC2 jest niegrywalne (mowa o single), a to przecież gra z 2010 roku, więc na pewno ktoś odpalił na tej karcie GTA 4 (i to na wysokich detalach :rotfl: ), które ma tragiczną optymalizację i mi tnie się na GTX 970 i i5 4670k.

Edytowane przez pjetrek
Link to post
Share on other sites
Na niskich detalach BF BC2 jest niegrywalne (mowa o single)

Ja BFBC2 na moim 8600gt przeszedłem w normalnych klatkach, a 630gt na pewno nie jest gorsza od mojego gówna. A dobra już widzę, on grał FHD a ja w 1024x768.

 

@Do autora: Na tej karcie pograsz co najwyżej w 1280x720 na średnich góra.

Edytowane przez pl_sbx
Link to post
Share on other sites

Ja BFBC2 na moim 8600gt przeszedłem w normalnych klatkach, a 630gt na pewno nie jest gorsza od mojego gówna. A dobra już widzę, on grał FHD a ja w 1024x768.

 

@Do autora: Na tej karcie pograsz co najwyżej w 1280x720 na średnich góra.

Jakby nie patrzeć - full HD jest teraz standardem. Poza tym ten koleś ma pojęcie i nie robi testów "z du*y"  :P

Link to post
Share on other sites

Udajesz debila czy nie? Każdy głupi może nagrać filmik na mocnej karcie (np. GTX 780) i w nazwie filmu napisać, że grał na GT630... Ta karta nie nadaje się do gier, a ty nie rób z siebie idioty.

Przecież uczciwie w filmiku było napisane że 20-28 fps bez frapsa i to w takim miejscu testowym że nic tam nie ma, wszedłby do pękniny albo białej grani i zrobił zadyme z czarami to by miał z 15 fps, w to moge uwierzyć że tak chodzi na GT630, skyrim ma małe wymagania, tylko że dla mnie to jest piłowanie a nie granie, żeby te stabilne 30 klatek było to już by można było od biedy pograć chociaż i tak to jest opcja dla wytrzymałych nerwowo, a jakby ktoś nagrał na GTX 780 to by miał z 200 fps na ultra w FHD a nie 20

Link to post
Share on other sites
Gość
This topic is now closed to further replies.
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...