Skocz do zawartości

Częste bluescreeny - proszę o pomoc


Recommended Posts

Witam wszystkich serdecznie.

Moja konfiguracja to:

 

płyta - Asus M4A785TD-V EVO 785G s.AM3
procesor - AMD Phenom II X3 720 Black Edition s.AM3 BOX
PAMIĘĆ – GoodRam 2x4GB 1333MHz CL9 DIMM Dual Channel
zasilacz - Antec
TruePower New 550W TP-550

chłodzenie - Arctic Cooling Freezer Xtreme Rev.2

 

Konfiguracja CPU-Z:

 

 

Zaczęło się od tego, że przy starcie systemu komputer nie wstawał – brak sygnału dźwiękowego (problem z pamięciami), czarny ekran. Po wyjęciu jednej kości pamięci – problem zniknął – komputer uruchomił się prawidłowo (piknięcie na starcie) i funkcjonował jakiś czas na jednej kości (4GB). Po jakimś czasie sytuacja się powtarzała – jednak po zmianie slotu – komp wstawał normalnie. Do czasu.

Obecnie wymiana na inny slot w zasadzie nic nie daje. Komputer wstaje ale po paru godzinach (nawet bezczynności) – pojawiają się bluescreeny:

 

 

Myślałem już, że to raczej sprawa samych pamięci – jednak po wymianie na inne (sprawne) sytuacja się powtarza. Początkowo myślałem, że nie kontaktuje jeden ze slotów pamięci – ale teraz co? – nie kontaktują wszystkie cztery?

Sprawdziłem dysk programem HDTune na badsektory – ale chyba jest ok – wyszło tylko parę (0,5%).

 

Pamięci sprawdzone programem diagnostycznym w WIN7, ale to chyba nie to skoro problem pojawia się też na innych…

Proszę bardzo o pomoc.

Zdecydowany już jestem na nową płytę główną – tylko czy to ona?

Link to post
Share on other sites

Miałem tą płytę ponad 1.5 roku i też były podobne problemy lecz wina jest w BIOSIE, masz najnowszą wersję wgraną ? jesli masz najnowszą i są problemy jak piszesz wyżej to sprzedaj i kup inną, szkoda czasu na wyszukiwanie ja straciłem ponad 1 miesiąc i nie pomogły testy podzespołów, ramy tetstowane na kompie po kilka dni i nic,

na dysku WD jak zainstalowałem system na nowo problemy znikły i nie miałem problemów a wcześniej na Seagate-a dysku miałem te przypadki.... 

Link to post
Share on other sites

Miałem tą płytę ponad 1.5 roku i też były podobne problemy lecz wina jest w BIOSIE, masz najnowszą wersję wgraną ? jesli masz najnowszą i są problemy jak piszesz wyżej to sprzedaj i kup inną, szkoda czasu na wyszukiwanie ja straciłem ponad 1 miesiąc i nie pomogły testy podzespołów, ramy tetstowane na kompie po kilka dni i nic,

na dysku WD jak zainstalowałem system na nowo problemy znikły i nie miałem problemów a wcześniej na Seagate-a dysku miałem te przypadki.... 

BIOS aktualizowałem tylko po zmontowaniu kompa (w 2010r.). Ale teraz i tak tego nie zrobię bo komputer łapie już bluscreena zaraz po odpaleniu....

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...