Skocz do zawartości

PC level "Gaming Enthusiast" :)


Idź do rozwiązania Problem ogarnięty przez ifter,

Recommended Posts

Zmierzam się z kupnem high-end'owego komputera do gier. Przyznam się, że z tematem tego co się dzieje na rynku wypadłem już dobre parę lat temu dlatego wolę poradzić się. Główny mój problem to płyta główna. A tak to sobie zaplanowałem (komputer będzie podkręcany i ma być możliwie cichy):

 

  • Obudowa: Fractal Design Define R5 + Tesla R2 800W
  • Płyta główna: Asus ROG MAXIMUS VII FORMULA
    (Zastanawiam się czy faktycznie warto wydać na tą płytę tyle kasy, czy nie lepiej kupić coś tańszego jak GENE/HERO lub coś z MSI czy Gigabyte serii Gaming na Z97. Kasa nie jest problemem ani nie jest najważniejsza ale też nie leży na ulicy więc nie chcę przepłacić za coś, czego nawet nie wykorzystam)
  • CPU: Intel i5-4690K
  • Chłodzenie: Corsair Hydro Series - http://www.corsair.com/en-us/cooling
  • Grafika: Asus STRIX GTX970
  • SSD: Transcend SSD370 512GB + jakiś HDD
  • Pamięć: jeszcze nie orientowałem się w temacie, więc będę wdzięczny za dobre pomysły ;)

Z góry dziękuję za poważne odpowiedzi i/lub uwagi do powyższego zestawu.

Pozdrawiam!

Edytowane przez neversaid
Link to post
Share on other sites

 

Wszystkie informacje, które powinny znaleźć się w moim poście zostały zawarte. Czy czegoś nie zawarłem?

Dobra, jedziemy ze wzorem, żeby tradycji stało się zadość ;)

  • Zastosowanie komputera : głównie gry
  • Maksymalna kwota : zdrowy rozsądek, generalnie nie mam ustalonej
  • Których części potrzebuję : wymienionych wyżej; system, monitor, nagrywarka i inna drobnica nie liczy się
  • Czy będę podkręcać sprzęt? : tak
  • Rozdzielczość mojego monitora i model: dziwne pytanie, nie ma znaczenia - monitor mam, jakiś Full HD z matrycą IPS
  • Specjalne wymagania : w miarę cichy
  • Części z poprzedniego komputera (konkretne modele) : brak
  • Własna propozycja zestawu : j/w
  • Inne : brak

Mam nadzieję, że teraz już nie zapomniałem o niczym ;) Dzięki.

Edytowane przez neversaid
Link to post
Share on other sites
  • Rozwiązanie

Mimo wszystko ze wzorem jakoś czytelniej :D

 

Dla mnie zdrowym rozsądkiem było wydanie <3k na komputer, zakładam że dla ciebie to troszeczke więcej.  

 

Jeśli monitor to full HD to nie warto iść tu w SLI GTX 970, chyba że byś wymieniał na coś większego.

 

http://www.morele.net/inventory/info/3mhpWd/

 

Masz tu najwydajniejszą, odblokowaną i5.Na płycie Gaming 5 od Gigusia i przy jednym z najwydajniejszych coolerów Dark Rock Pro 3 jest tu duże pole do popisu, oczywiście będzie niesłyszalny. ograniczeniem może być sam procesor.Oczywiście płyta z obsługą ewentualnego SLI i wydajną sekcją zasilania i ciekawym wyposażeniem. Co do dysków, 256 gb Plextor M6s czyli jedna z topowych konstrukcji aktualnie, i zwykły twardziel Seagate Barracuda 1 TB.8 GB ramu low profile aby nic nie kolidowało , 2400 MHZ, oczywiście można wziąść inne.Zasilacz 750W ( jest miejsce na SLI )  z trybem półpasywnym , nawet podczas ostrego grania będzie niesłyszalny. GTX 970 Strix od Asusa to najbardziej udana wersja 970 , tryb półpasywny , dobrze się kręci i też niesłyszalny. Oczywiście całość zamknięta w białym ( bo na morelach nie ma czarnego :( ) Fractalu R5 , wzbogaconej wersji R, oczywiście wyciszona i wszystko luzem pomieści.


A i zapomniałbym dodać - niby możesz sie pakować w LC AiO, ale już lepiej wziąśc powietrze jeśli nie robisz customowego. 

Edytowane przez ifter
  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

Dzięki wielkie za obszernego posta :) Dla mnie zdrowy rozsądek to najlepsza możliwa relacja ceny do jakości dlatego z powodu paru FPS'ów więcej w grach nie idę w GTX980. Kasy w totka nie wygrałem. Mnie nie stać na zmianę blaszaka co rok-dwa, a jednak chciałbym aby te gry chodziły w miarę płynnie z upływem paru lat dlatego jestem skłonny dołożyć ten tysiąc lub dwa.

Generalnie zestaw, o którym piszesz, bardzo mi się podoba. Mam jednak parę pytań:

 

1. Płyta główna Gaming 5 jest spoko, co sądzisz o MAXIMUS VII FORMULA? Czy opisana przeze mnie relacja ceny do jakości skreśla tę płytę? Co sądzisz o MAXIMUS VII RANGER - to jest chyba podoba grupa cenowa co Gigabyte.

2. Czemu lepiej iść w chłodzenie powietrzem?

3. Czy możesz rozwinąć wątek SLI i coś zaproponować? Nie brałem tego pod uwagę.

4. Dysk SSD będzie używany przeze mnie jako główny dysk czyli pod system, programy i gry. Na HDD będę trzymać głównie zdjęcia i filmy kotów ;) Dlatego 256 gb może być za małe, myślałem jeszcze o Sandisk 960GB Extreme, jest akurat w bardzo dobrej cenie około 1660 zł: http://www.dabs.com/products/sandisk-960gb-extreme-pro-sata-6gb-s-2-5--solid-state-drive-9KBT.html?q=Sandisk%20960GB&src=16

 

Faktycznie Fractal R5 jest tylko biały na morelach, ja i tak planuję zakup czarnego z okienkiem :P 460 zł na Amazonie to dobra cena http://www.amazon.co.uk/Fractal-Design-Define-Window-Panel/dp/B00Q2Z17KO/

 

Tak w trakcie przypomniało mi się jeszcze, że dobrze by było zrobić dwa dyski HDD na RAID 1 ze względu na to, że nie mogę sobie pozwolić na utratę danych, które będę tam trzymać.

Edytowane przez neversaid
Link to post
Share on other sites

1. Również praktycznie ten sam poziom, bierz śmiało

2. Pomiędzy jakimś AiO a powietrzem nie będzie różnicy wydajności raczej, ale nic nie stoi na przeszkodzie żeby wziąść chociażby H105

3. Pod monitor FHD jedna karta spokojnie wystarcza do każdej gry na high/ ultra , ale gdybyś w przyszłości zmieniał monitor to warto sobie zostawić miejsce na drugą karte

4. Troche drogi :o  Ale raczej też będzie OK

 

Raid też będzie OK :P

  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

Spoko, dzięki za poradę. Pewnie zakupię ten zestaw tak jak podałeś tylko że z Asus ROG Ranger i jedną kartą graficzną. Tak jak piszesz, gdybym chciał za jakiś czas zmienić monitor na 4K, a tak pewnie zrobię, jeżeli nie będę miał lepszych wydatków, to wtedy dokładam kolejną kartę graficzną w SLI.

Pozdrawiam!

Edytowane przez neversaid
  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...