Skocz do zawartości

Czy to dobre zestawienie ?


Recommended Posts

Z góry przepraszam jeżeli umieściłem temat w złym miejscu.

 

Otóż zamierzam kupić komputer stacjonarny i chciałbym zeczerpnąć opinii ekspertów.

Dodam że komputer ma być do gier. W przyszłości planuje podkręcić procka do 4.00 i ram. Ewenatualnie w przyszlości drugi GTX 470.

 

Procesor: ( tutaj mam problem)

Inter Core i5 650 3.2 - 660 zł

 

albo

 

Intel Core i5 760 2.80 - 760 zł

 

 

Płyta główna:

 

Gigabyte GA-P55-USB3 Intel P55, DDR3, USB3.0, LGA 1156 - 445 zł

 

Ram:

 

2x 2048MB DDR3 1600 MHz Kingston HyperX CL9 - 360 zł

 

Grafika - GAINWARD Geforce GTX 470 1280MB DDR5/320bit - 1020zł

 

Obudowa : AEROCOOL PGS RS-9 -229 zł

 

Zasilacz : chieftec 650 w(juz posiadam)

 

Razem 2700zł

 

Reszte podzespołów takie jak napęd i dysk biorę ze stare komputera.

 

Z góry dziękuje o pomoc.

 

Pozdrawiam

Link to post
Share on other sites

Ja tez w sumie jeszcze OC sie nie zajmowałem, jednak zamierzam kupić kompa z potencjałem na przyszłość, póki wsyztsko bedzie latać jak trzeba, raczej krecić nie bede. Mam tylko dylemat z tymi prockami.... al chyba lepiej dorzuć 100 zł i miec 8 mb cache ? A i jeszcze gdzies wyczytałem że niby na tej płycie nie połącze 2 kart nvidi ? to prawda ?

Link to post
Share on other sites
Gość DANNY_79

Według specyfikacji ta MOBO ma # Slot 1x PCI Express x 16 (x16) # 1 złącze PCI Express x 16 (x4) więc marnie SLI na tym wyjdzie. Raczej jest to płyta pod jedną grafikę (ewentualnie jakąś drugą tylko do physx)

Link to post
Share on other sites

I5 760 - zdecydowanie, do tego DFI Lan Party za 340zł z ram.net (za tę kasę nie kupisz nic innego z SLI raczej - sam crossFire) i zamiast 470-tki dwa GTX 460 768MB, albo na początek jedna sztuka 1GB a jak kiedyś okaże się za słaby to dokupić drugą.

 

RAM za drogi, nie ma sensu ładować weń kasy - kupuje się modele podstawowe, reszta jest dla entuzjastów, tak więc Good RAM 2x2 GB DDR3 1333MHz za 300zł.

 

Jeśli zasilacz już masz to git, ale podaj dokładny model.... zwłaszcza jeśli myślisz o 2x470, co pozwolę sobie Ci odradzić.

Link to post
Share on other sites

Zasilacz - Cheiftec GPS-650 ab, odradzasz 2x 470 ? czy generalnie odradzasz SLI ? wiesz co, kupuje od znajomego i to wszystko też obejmie lepsza cena, ale niestety w ofercie chyba nie bedzie miał DFI Lan party, ram 1600 juz raczej zostaje, mam na to sianko i dlatego niech juz bedzie. To samo grafa, no chyba że podstawnie mi powiesz że jest gorsza od 460 :]

Link to post
Share on other sites

Jest wydajniejsza od 460, ale 460 jest "lepsza" :] Szczególnie, że za 1200zł możesz mieć dwie 768MB, a za 1600zł dwie 1GB, a te już pokonują HD5970, o GTX 480 nie wspominając. Jak Płyty nie ma to kup tę jedną rzecz gdzie indziej - nie opłaca się ograniczać do jednego źródła, a ta płyta w tej cenie jest imo najbardziej opłacalna (gdy wyszła była za 750zł i w tedy była lekkim gniotem). RAM - Twoja sprawa, ale ja bym się rzucał na Twoim miejscu na dwie 460'tki z 1GB i wtedy kasy zaczyna brakować, więc cięcia przydatne.

 

edit//

GPS 650 zapewnia jakieś 550W dla linii 12V, podczas gdy same dwie 470'tki uciągną 400-450W, a gdzie reszta? Może to ruszy, ale nieźle się przy tym umęczy. Tak więc jeśli myślisz o SLI z 470 to czeka Cię jeszcze w przyszłości wymiana PSU. A wierz mi, że składanie potwora z dwóch tak mocnych grafik nigdy nie będzie opłacalne, podczas gdy na dwóch 460'tkach zyskujesz parę stówek.

Link to post
Share on other sites

wiesz co, narazie nie planuje kupować 2 graf i według mnie bez sensu to robic od razu. Dopóki wsyztsko będzie śmigać nie dołoże ani kolejnej karty graficznej ani ramu ani nie podkręce procka :]

 

Poprostu chce kupić komputer z "potencjałem" podkręcania procka, podkręcania ramu i ewentualnie w przyszłości dołożyć kolejną 470, kiedy ta stanieje do 500 zł i we dwie beda biły na głowe grafy które bedą nowościami za roczek :)

Link to post
Share on other sites

I tak skłaniał bym się do chłodniejszej, kulturalniejszej 460'tki. 470 będzie raczej kartą trudną do sprzedaży, karty używane kupują ludzie obeznani w temacie, a Ci raczej będą uciekać za dwa lata czy kiedyś tam od pobierającego 230W potwora :]

 

Zaś jak nie zależy CI na SLI, to płyty główne możesz jeszcze wybierać spośród MSI P55-gd65 i Asus P7P55D - one są dobre do OC, jednak różnice między nimi o DFI Lan Party są w granicach 200MHz, zaś tylko DFI ma oficjalne SLI (i CrossFire też).

Link to post
Share on other sites

Zawsze byłem za Gigusiami. Jednak ostatnio Asus i MSI wypadają lepiej, tak w testach, jak i w użytkowaniu. Takie przynajmniej są moje spostrzeżenia. Sam przymierzam się do zmiany platformy i Gigabyte mi odradzono. Po przejrzeniu kilku testów płyt i sklepów zrozumiałem dlaczego - szału nie ma, a cena spora. Czy zadziała na nim SLI? Nie wiem, zaś na pewno zadziała na DFI, i ja sam tę płytę niedługo zamówię.

Link to post
Share on other sites

Tak teraz pomyślałem, a propos DFI. Ostatnio były pogłoski o jakimś wycofaniu się z rynku czy nawet upadłości. Może lepiej darować sobie DFI niż zostać na lodzie za pół roku, jak np. klienci BFG. Kupić pewnego Gigabyte'a (jeżeli całe to całe SLI jest zbędne) i spokój.

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...