Skocz do zawartości

Bug Check Code : 0x00000124


Recommended Posts

Witam.
 
Od jakiegoś czasu zmagam się z komputerem, problem jest sporadyczny, czasem w czasie grania, czasem po nocy wisi na zbieraniu informacji o błędzie ...
 
Często po błędzie komputer stara się uruchomić ... niestety nie potrafi włącza się i wyłącza, włącza i wyłącz, wtedy muszę resetować bios inaczej nie wstanie. Pozostawiam bios na ustawieniach domyślnych i komputer chodzi czasem 2 dni czasem tydzień bez problemu aż nagle po nocy...
 
Komputer był kręcony ale wszystko na poziomie normy, kręcony czy nie i tak mam bluescreeny.
 
Nie mam dostępu do narzędzi administracyjnych, po ostatnim frezie zwyczajnie nie działa.
Temperatury są w normie, komputer 1000% czysty od programów śmieci czy wirusów.
 
Wszystkie testy przeszedł pozytywnie. Już kiedyś raz wymienili płytę główną na nową bo stara padła, przypuszczam że ponownie to jest wina mobo ale chcę mieć 1000% pewność bo znów 2 miesiące bez komputera to jednak duży problem.
 
nie polecam serwisu firmy asus, ciągnie się jak flaki, wszystko trwa miesiącami
3 miesiące monitor, 2 miesiące płyta główna 
 
Asus Rampage IV Extreme Intel X79 LGA2011
Kingston DDR3 8GB (8x4GB) 2666MHz XMP Predator Series CL11
Intel Core i7-4930K LGA2011 BOX
A-Data SSD XPG SX900 128GB SATA3 (ASX900S3-128GM-C) 2.5"
Palit GeForce GTX780Ti 3GB DDR5/384bit DVI/HDMI/DP PCI-Express
be quiet! Dark Power Pro10 1000W (BN204)
 
Bug Check String  : 
Bug Check Code    : 0x00000124
Parameter 1       : 00000000`00000000
Parameter 2       : fffffa80`1d7dd028
Parameter 3       : 00000000`be200000
Parameter 4       : 00000000`000b110a
Caused By Driver  : hal.dll
Caused By Address : hal.dll+2d965
File Description  : 
Product Name      : 
Company           : 
File Version      : 
Processor         : x64
Crash Address     : ntoskrnl.exe+7ad40
Stack Address 1   : 
Stack Address 2   : 
Stack Address 3   : 
Computer Name     : 
Processors Count  : 12
Major Version     : 15
Minor Version     : 9200
Dump File Size    : 299 160

 

Link to post
Share on other sites

windows 8x64, tak był aktualizowany nic to nie zmieniło, teraz nie aktualizowałem bo po aktualizacji połowa programów mi nie działa, ale to inna bajka.

 

windows 7 nie chce chodzić na tej płycie, nie wiem czemu..., instaluje z płyty stery i ciągle mam bluescreeny, biorę ze strony producenta WSZYSTKIE już nawet sterowniki to wtedy albo brak połowy urządzeń albo potrafi się wieszać co chwilę.

 

tak sterowniki są aktualne, tydzień temu system instalowałem, po błedach wcześniejszy padł, ten już też pada i tak co miesiąc

 

core temp potrafi go zwiesić na amen.

Edytowane przez Pseudonim
Link to post
Share on other sites

tak też gdzieś czytałem, podnosiłem napięcia, komputer pracował ( uruchomił się ) jak podniosłem ram do 2666 to już komputer nie wstaje, ram dawałem na 1,6 v procesor 1,5v 

 

średnio mi się uśmiecha kręcenie napięciami w biosie, jest 10 vcore ale zaraz postaram się to ogarnąć.

 

z angielskim nie mam problemu, przewaliłem już chyba cały internet, rozwiązania brak, wszędzie piszą że " hardware problem "

 

 
Edytowane przez Pseudonim
Link to post
Share on other sites

bios nie był aktualizowany, mam przedostatnią wersję, nie bardzo mam jak zmienić napięcia procesora 

 

http://oi57.tinypic.com/2m7xhg1.jpg

http://oi59.tinypic.com/2ephs2v.jpg

 

a na tych ustawieniach komputer nie wstaje.

 

http://oi61.tinypic.com/2r6p6w3.jpg

Edytowane przez Pseudonim
Link to post
Share on other sites

właśnie wgrałem nowy bios, komputer cały czas jest na ustawieniach z fabryki, ram ma tylko 1600 mhz procesor 3,1 ghz

 

znalazłem taką opcję do v cpu ale ni jak nie wiem jak to rozumiec

 

http://oi62.tinypic.com/a9xqhd.jpg

Edytowane przez Pseudonim
Link to post
Share on other sites

to juz przerabiane od x miesięcy, na ustawieniach z fabryki mam 1,175 v na procesor i są blusy, znalazłem w turbo evo mase ustawieńhttp://wrzuc.se/images/54a1189985e0a.png

 

http://wrzuc.se/images/54a117a2d8698.png


znalazłem coś takiego

 

http://www.overclock.net/t/1428487/review-asus-rampage-iv-extreme-oc-with-ivy-bridge-e-i7-4930k

 

pokombinuje na tych ustawieniach i zobaczymy wieczorem co z tego wyjdzie 


Panowie ustawiłem napięcia i jak na razie pracuje 2 dzień bez problemu, jest jak by szybszy, temperatury procesora przy 5.0 ghz wynoszą w granicach 40 stopni w idle a w stresie do 75, jest jakiś sposób na wymuszenie tego błędu : ) ? testy przechodzi pomyślnie tak jak wcześniej. 


Jeszcze jedna dziwna sprawa : ) włączam lutownicę komputer wyje jak bym coś mu pod usb podpiął, włączę lampkę, komputer wyje jak bym coś pod usb podłączył i tak jest ze wszystkimi urządzeniami po za ładowarkami do telefonów .

 

Miał ktoś coś takiego ?

 

listwa 10 w niej 2 monitory, ups, kino domowe, lutownica, lampka, kolejna lutownica hotair i zazwyczaj 2 laptopy, drukarka.

komputer podpięty pod UPS

 

ciągle pracuję tylko ups bo komputer, monitory i laptopy, wiec nie ma dużego obciążenia, wcześniej jak miałem lutownice do bga wpiętą 7500 watt, to wybijało korki wiec jest wpięta pod inne gniazdo w 2 pomieszczeniu. 

 

Kable się nie grzeją, listwa jest do obciążenia 7000 watt.( specyfikacja producenta )


właśnie komputer dostał freza. tylko reset :/

Edytowane przez Pseudonim
Link to post
Share on other sites

Może Twój zasilacz ma problemy ze stanami energetycznymi w spoczynku i stąd problemy jak go na noc w idle zostawisz, Sprawdź też czy nie ma aktualizacji do firmware'u Twojego dysku SSD. Ja obstawiam problemy z zasilaczem, dlatego jeżeli masz szanse to podmień go na inny. Ogólnie bład 124 często występuję przy nieaktualizowanym systemie dlatego sprawdź jeszcze raz czy masz zainstalowane aktualizacje ( nie raz spotkałem się z tym że były pobrane a nie instalowane). 

Link to post
Share on other sites

Podmieniłem zasilacz na 550 ocz nadal są te sam problemy, mało tego jak cron się uruchamiał to komputer zdychał bo za mało mocy było.

 

Dysk, hmmm poszukam zaraz aktualizacji, ale wydaj mi się ze 3 miechy temu aktualizowałem.

 

Najlepiej chyba jak wyślę całą jednostkę na testy do sklepu, z tym że testy przechodzi wszystkie : ) bez komputera w firmie to jak bez ręki a tu są wykonywane główne zadania cron ...

 

Zasilacz jest ustawiony na max mocy cały czas, jest taka zworka do ustawiania stanu i jest MAX ustawiony na sztywno.

 

jarrino

ja już przeglądałem chyba cały internet : ) wszędzie pisze ze to wina procesora, ramu, płyty czy zasilacza a nijak nie mam możliwości za bardzo sprawdzić to bo mało kto ma na sokecie 2011, podmieniłem płytę bo miałem na 2 dni i te 2 dni było ok ... a tu raz chodzi dobrze tydzien raz nie.

 

Pogadam ze sklepem, ale będę musiał go sam wieźć bo kurierem tego nie wyślę ... znając życie woda by się wylała, dyski urwane, obudowa pobita.


aktualizacja dysku tylko do Firmware 5.2.5

 

w wersji Firmware 5.8.2 brak softu dla mojego dysku 

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...