Skocz do zawartości

Zamiana płyty głownej i procesora 1100zł


Recommended Posts

Witam, chciałbym zrobić upgrade kompa, a mianowicie kupić procesor i płytę główną. Kompa przeznaczam w większości do grania i w mniejszym stopniu do obróbki filmów / streamowania. Myślałem nad I5 4590 + Gigabyte GA-B85M-D3H  Lub Intel Core i5-4460 + MSI Z87-G41 PC Mate. A wy co o tym sądzicie ? Reszta kompa to:

Radeon R9 270X 

Seagate SSHD 1TB

LC Power 560w 80+ Bronze

2x4 GB ram ddr3 

Link to post
Share on other sites

@vic
Zakładasz chęć podkręcenia procesora w przyszłości ? Jeśli tak to sugestia kampera jest jak najbardziej zasadna. Jeśli jednak ta opcja Cię nie interesuje to jak wyżej Mobo Gigabyte B85 i 4590 będą ok. Patrząc jednak na to w jaki sposób chcesz wykorzystać swój sprzęt to skłaniałbym się ku wersji odblokowanego procesora i wykręcenia go. Ewentualnie zakup I7 choć tutaj trzeba byłoby pewnie dołożyć do interesu bo nie wiem jak stoją używki "bez K".

Edytowane przez Fikuzi
Link to post
Share on other sites

Poszukaj używanego procesora z gwarancją. Mi się ostatnio udało upolować 4670k za 600 zł z 2 letnią gwarancją w x-kom. Wtedy zostanie Ci na porządną płytę z Z97.

To jakiś duży fart albo bajki. Obecnie używki 4670k chodzą w cenach 800-850zł a nowy 940zł a 4690k 970zł. Ceny 4770k i 4790k kosmiczne bo 1400zł.

Wszystko przez dolara.

Edytowane przez Soreik
Link to post
Share on other sites

@up

 

Duży fart, ogólnie jakoś mi się udało tanim kosztem zrobić upgrade. 4670k za 600 zł, a dzień wcześniej kupiłem MSI 280x z 2 letnią gwarą za 650 zł. Liczyłem się z kosztami ponad 2000 zł ale udało się ponad połowę taniej.

Link to post
Share on other sites

Ehh
I znowu w sprawie hajsu, poznajdywałem w domu stare rzeczy i gdyby je posprzedawać miałbym 1,5k złotych polskich około, czy w tej cenie byłoby coś lepszego niż tamte zestawy czy to samo. Widziałem że jakieś I7 w cenach 1200-1300 ale co z tego jeżeli za 200-300 zł raczej nie kupie W miarę ok płyty gł.

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...