Skocz do zawartości

Zestaw komputerowy do gier


Recommended Posts

Witam

Jak w temacie planuje złożyć blaszaka do gier.

Procesor jaki wybrałem to amd phenom 2 x4 955 BE rev.c3 (opcjonalnie amd phenom 2 x4 965 BE rev.C3 - gdyż różnica pomiędzy tymi dwoma prockami wynosiła by 60-80 zł max) prosił bym o brak komentarzy w stylu "weź i5 750 lepszy jest do gier." ect. te AMD mogę dostać w bardzo dobrej cenie dlatego taki mój wybór.

Do tego procka prosił bym o dobranie dobrej płyty głównej i karty graficznej cena jaką mogę przeznaczyć na te 2 części to około 1200 z możliwymi małymi oscylacjami.

Zaznaczam że zasilacz i pamięć ram będzie dokupiona odpowiednio do zestawu jednak jego cena nie wlicza się do podanej kwoty. Myślę rozpocząć przygodę z OC jednak nie myślę bić rekordów w OC (nie interesują mnie skoki wydajności o 0.5% tylko widoczne zmiany wydajności). Co do karty graficznej nie myślę o o Crossfire więc płyta raczej nie musi posiadać tej opcji, chyba że hybrid crossfire się opłaca? ( nie jestem zorientowany odpowiednio w tym temacie ) . Przy okazji był bym wdzięczny za doradzenie w sprawie ramu (myślę o DDR3).

 

Sorry za taki długi post mam jednak nadzieje że opisałem wystarczająco dobrze meczący mnie problem :]

Link to post
Share on other sites

Co do płyty to polecam tą:

ASROCK 870 EXTREME3 [ http://www.ram.net.pl/product_info.php? ... s_id=68770 ]

 

Karta Graficzna:Gigabyte GeForce GTX460 1GB DDR5/256b D/H PCI-E [ http://www.ram.net.pl/product_info.php? ... s_id=73898 ]

 

Cena:1098zł

 

RAM:

OCZ 4GB DDR3 1066 Gold CL7 Dual (2x2GB) [ http://www.ram.net.pl/product_info.php? ... s_id=71851 ]

 

G.SKILL DDR3 4GB (2x2GB) 1600MHz DUAL ECO CL7 [ http://www.ram.net.pl/product_info.php? ... s_id=56054 ]

Link to post
Share on other sites

prosił bym o brak komentarzy w stylu "weź i5 750 lepszy jest do gier.

nie interesują mnie skoki wydajności o 0.5% tylko widoczne zmiany wydajności

Niestety pod względem OC to Intel jest górą. Na AMD po OC nie odczujesz tak dużego przyrostu wydajności jak na podkręconym Intelu.
Link to post
Share on other sites

Te dwa zdania wyrwane są z kontekstu dlatego mogło zajść nie porozumienie wiem że i5 750 jest lepszy gdy ustawimy go zegar w zegar z AMD jednak cena za jaką mogę dostać x4 965 jest o co najmniej >200 zł mniejsza od i5 750 a drugie zdanie odnosi się do OC gdyż nie zamierzam kręcić tego AMD na rekordy jednak coś mu tam zegar podkręcę.

 

I prosił bym w miarę możliwości przybliżenie tematu czy hybrid crossfire się opłaca, bo z tego co samodzielnie wyczytałem łączenie zintegrowanej karty graficznej z dobrą kartą graficzną nie ma sensu gdyż integrowana będzie tylko ograniczać nam docelową karte graficzną ??

Ewentualnie czy karta NVIDIA GTX 460 ma jakiegoś konkurenta ze stajni ATI Radeon i czy jest on w stosunku do niej opłacalny??

Link to post
Share on other sites

I prosił bym w miarę możliwości przybliżenie tematu czy hybrid crossfire się opłaca, bo z tego co samodzielnie wyczytałem łączenie zintegrowanej karty graficznej z dobrą kartą graficzną nie ma sensu gdyż integrowana będzie tylko ograniczać nam docelową karte graficzną ??

Nie ma sensu się w to bawić, więcej z tym problemów niż korzysci. Po za tym nowe karty chyba tego nie obsługują
Link to post
Share on other sites

Bierz CPU 955 bo w 30s robisz z niego 965, a za zaoszczędzone 60-80 pln masz już połowę zalmana performy.

Teraz GPU jak już koledzy napisali GTX460 1GB (chyba że masz mały monitor to może być wersja z 700MB) od Gigabyte.

Jeśli chodzi o MB to polecałbym ewentualnie troszkę droższą Asus M4A89GTD lub GA-890GPA-UD3H którą sam używam. Chodź jeśli nie przeszkadza Ci marka ASRock to podana wcześniej płyta jak najbardziej.

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...