Skocz do zawartości

Boot disk failure i dziwny błąd w bios- BzBzBz....


Recommended Posts

Witam mam problem z komputerem, dzisiaj jak go chciałem włączyć to tam na początku co do Biosu można iść zamiast nazwy dysku pisało coś takiego:

BzBzBzBzBzBzBzBzBzBzBzBzBzBzBzBzBzBzBzBzBzBzBzBz BzBzBz.... A później stanął w etapie rozruchu, tam gdzie są białe wyrazy na czarnym tle i informacja ,,disk boot failure''. Zresetowałem go wszedłem do biosu i tam w ustawienia dysku, zmieniłem z góry na dół to BzBzBz..... z innym jakimś czymś, nie pamiętam co to było i zapisałem i sie odpalał znowu, ale też znowu stanęło i ,,disk boot failure''. No i stwierdziłem że padł system i trzeba go zainstalować od nowa włożyłem płytke z windą 7 32 bity (wcześniej też taki był) no i magia, zresetowałem go i ruszył, nic nie wyskoczyło żeby przejść do instalacji ni nic, wcisnąłem F11 żeby przejść do Acronisa bo myślałem że rzeczywiście padł system ale nie zareagował, po prostu uruchomił się normalnie. Gdy się uruchomił dla pewności go wyłączyłem i uruchomiłem znowu, i też sie włączył idealnie, puściłem od razu skan przeciw wirusom bo te ,,BzBzBz'' mnie poważnie zaniepokoiło ale nic nie wykrył, nie kombinowałem z nim nic ostatnio, wczoraj tylko pobrałem modyfikacje do Stalkera ale nie sądze żeby to miało jakiś na niego wpływ. Tylko z miesiąc temu była przeprowadzana poważna diagnoza i dzięki niej wiem że płyta główna jest już licha ale z braku gotówki musze jechać jeszcze na niej, a i podobno karta graficzna też już jest nie pewna.... Czy może to przez nią?....Nie wiem. Przypuszczam też bo na tej płytce był folder ,,boot'', i że komputer pobrał uszkodzone pliki do botowania właśnie z tej płytki i sam sie naprawił, ale w to wątpie  :D.
Nie wiem co to może być, może przez to że było strasznie zimno rano w domu czy coś?, jednej osłony w ogóle nie zakładam dla lepszego chłodzenia, tzw tej ,,od ściany'', czy to może być przez to?, na innym forum przeczytałem że to pojawia się wtedy gdy długo nie wyjmuje się płyty z napędu a ja właśnie od jednej gry nie wyjmowałem już... Z dobry tydzień bo uznałem że to jest nie konieczne. W każdym razie prosze was o jakieś rady  :) . 
Specyfikacja. 
Płyta główna- Gigabyte G31M-ES2L  
Procek- Intel core 2 duo 2.6 Ghz 
Karta graficzna- Geforce 9400 GT 
Dysk- WDC (jakiś tam :) ) 500 gb.

Edytowane przez Kombajnista56
Link to post
Share on other sites

Chyba to ta płyta główna albo sam dysk... Bo rano jak grałem to go przycięło ale sie odblokował, chwile potem złapał zawiechy na amen i musiałem zresetować... Ale przy BIOS-ie znowu było BzBzBzBz... A później inny komunikat ,,no system read disc, please any key'' czy coś takiego. Włożyłem tą samą płytke z systemem co wtedy b ten patent zadziałał i wyłączyłem go z zasilania, poczekałem troche i włączyłem go znowu i normalnie sie włączył i narazie jeszcze chodzi.


Rozwiązałem tak problem że kupiłem od kolegi brata płyte główną mniej więcej taką samą jak moja też Gigabyte, jednak nie wiem jaki to model, jest nieco większa od tej starej i ma minimalnie gorszy procesor bo ma 2,5, mam też duuużo pamięci ramu bo aż 7 giga, jutro wgram reszte sterowników i programów i powinien już śmigać. I tu mam pytanie, bo ciągle mam tego samego windowsa 7 co wcześniej który ma 32 bity, i nie wykorzystuje w pełni pamięci ram z 7-miu dostępnych wykorzystywuje tylko 3,5... Da się jakoś to zmienić bez konieczności instalowania nowego windowsa 7 64 bit?

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...