Skocz do zawartości

Cichy, lekki, aluminiowy, wydajny, duży ekran


Recommended Posts

Witajcie, muszę kupić komputer, już nie mogę wytrzymać z moim starym dellem 17, muli jak głupi i związku z tym prosiłbym o pomoc w dwóch tematach:

 

1. Mam w Dell Inspiron n7010 17" - który jest moim "stacjonarnym" laptopem, dysk hdd 500gb. Nie wiem czy to on tak muli mi to moje i3, ale fakt faktem, że coraz częśniej mam ochotę wyrzucić ten komputer przez okno. Chciałbym wymienić w nim dysk na ssd 250gb, tylko że chciałbym kupić dysk i żeby od razu mi wymienili dysk w lapku - dało by się gdzieś coś takiego ogarnąć? (gdzieś widziałem że za 1zł wymieniają dysk)

 

2. Jako że ten duży lapek z racji tego że - jest duży, ciężki, głośny leży na biurku. A jeżeli potrzebuję użyć komputera na kolanach w łóżku to już się robi problem. Potrzebowałbym zatem kupić laptop/ultrabook który miałby spełniać niżej napisane wymagania:

- wydajność pozwalająca mi obsługiwać pakiet adobe i autodesk - czyli wydajny

- ssd.

- zero szumów.

- zero ciepła

- lekki

- bateria 10h przynajmniej

- cichy.

- cichy.

- dobra, elegancka obudowa

- ekran jak największy, rozumiem że nie produkują leciutkich ultrabooków w rozmiarze 17" ? :) jeżeli nie duży ekran to rozdzielczość.

- po trzykroć lekki i cichy.

- może być w pakiecie z ssd dysk hdd także byłoby ok.

- porty usb3.0

- nie zwalnia po jakimś czasie działania jak windows (nie za bardzo jestem przekonany do maca, także jeżeli da się to jakoś obejść - używając windows byłoby wspaniale)

 

cena jak najniższa z takim ustawieniem

 

3. Czy lepiej kupić wyżej wymieniony sprzęt będący ultrabookiem, czy lepiej nastawić się na laptopa który będzie tańszy i wydajniejszy od ultrabooka przy tym samym przedziale cenowym. Jeżeli miałbym wybrać 3 najważniejsze wartośći to: obsługuje z palcem w nosie pakiet adobe i autodesk, cichy i lekki. SSD jak można jeszcze dorzucić i bateria też.

 

4. Kupować teraz czy czekać na acer aspire v nitro który ma wyjść w 2015 za 400$? ;)

 

edit. tutaj z tych przecen dałoby się coś wybrać? na allegro jest za 2400 air 13 i5 128gb ssd.

Edytowane przez rocendroll
Link to post
Share on other sites
(gdzieś widziałem że za 1zł wymieniają dysk) 

 

 

To poszukaj gdzie to było.

 

 

 

 

Nie wiem czy to on tak muli

 

 

Przeskanuj HD Tune (zakładka health, error scan i bechmark przy czym trzeba odznaczyć szybkie skanowanie).

 

 

 

 

 

tylko że chciałbym kupić dysk i żeby od razu mi wymienili dysk w lapku

 

Może miejscowy informatyk zrobi Ci to za 10-30 zł ?

 

 

 

 

 

rozumiem że nie produkują leciutkich ultrabooków w rozmiarze 17" ?

 

Nie. Ultrabooki są poniżej 15" (14", 13" itd)

 

 

 

 

 

 

SSD jak można jeszcze dorzucić

 

 

To zawsze możesz sobie w laptopie wymienić (wyjątkiem są produkty Apple).

 

 

 

 

 

Kupować teraz czy czekać na acer aspire v nitro który ma wyjść w 2015 za 400$?

 

 

Potrzebujesz laptopa ,,na już" czy możesz poczekać ?

 

 

 

nie zwalnia po jakimś czasie działania jak windows (nie za bardzo jestem przekonany do maca, także jeżeli da się to jakoś obejść - używając windows byłoby wspaniale)

 

 

Oprócz Windows jest jeszcze Mac i darmowy Linux. Windows tylko zwalnia jak o niego nie dbasz (wrzucasz śmieci, instalujesz nie wiadomo co), Mac to tylko na Apple. Można w Windowsie zainstalować 2 systemy na raz (np: Windows 7 i któraś dystrybucja Linuxa).

 

 

 

Jaki masz budżet ?

Link to post
Share on other sites

1. Architektura systemu osx, jest zbudowana w ten sposób że nie spowalnia pracy komputera po jakimś czasie, tak jak w windows?

2. Główna bolączka nad macbook air, jest taka że nie wiem czy nie kupię czegoś lepszego w tej cenie?

3. Budżet, to zapłacę ile będzie trzeba, natomiast, wiadomo - wolę żeby znalazło się coś fajnego jak najniżej. Ogólnie 2500 mogę nie przekraczać, ale rozumiem jeśli trzeba będzie wydać więcej.

4. Mogę się jeszcze pomęczyć, jeżeli ten acer aspire v nitro jest najlepszym ultrabookiem 2015 - to ok ;)

5. http://www.morele.net/dysk-ssd-crucial-mx100-256gb-sata3-2-5-550-330-mb-s-7mm-ct256mx100ssd1-645069/

w którymś temacie był podany link do tego dysku i napisane że wymiana 1zł - ale i nie mogę znaleźć tego tematu, i też neiw iem za bardzo o co chodzi dlatego pytam ;)

6. A dało by się wytypować jakieś komputerki już na podstawie tego co napisałem? Czy znacie jakąś "sprawdzoną" stronę, gdzie mam możliwość porównania specyfikacji ultrabooków?

7.Co do tej wielkości ekranu - 13 to już za mało, zgodzę się no bo rozumiem że takie produkują i już. Natomiast najlepiej byłaby 15, lub 14 niech już by była, natomiast najważniejsza jest lekkość.

 

Co do moich typów, to zdaję sobie sprawę że pewnie najlepszym wyborem byłby macbook air? ale nie jestem co do niego przekonany, i najchętniej zostałbym przy windows - zwłaszcza że nie jestem typowym niedzielnym użytkowinikiem żeby sobie poblogować i poprzeglądać internet na tym laptopie, ale chcę go wykorzystywać jako mobilny sprzęt do zaawansowanych działać, takich jak 3dsmax, inventor, illustrator, webdev. Także potrzebny mi wydajny sprzęt i nie wiem czy kupując maca (pomijając że to win) to czy nie dostaje słabszego kompa?

 

Ogólnie jestem w stanie ustąpić z wymagań jeżeli w atrakcyjnej cenie byłby laptop/ultrabook lekki i cichy, bardziej niż macbook air. ;)

Edytowane przez rocendroll
Link to post
Share on other sites
Architektura systemu osx, jest zbudowana w ten sposób że nie spowalnia pracy komputera po jakimś czasie, tak jak w windows?

 

 

Z tego co wiem to nie.

 

 

 

 

Główna bolączka nad macbook air, jest taka że nie wiem czy nie kupię czegoś lepszego w tej cenie?

 

Na pewno będzie coś wydajniejszego w tej cenie. Jednak Macbook jest to produkt ,,wyjątkowy".

 

 

 

 

 

 

. Mogę się jeszcze pomęczyć, jeżeli ten acer aspire v nitro jest najlepszym ultrabookiem 2015 - to ok ;)

 

Czy to dobry czy zły ultrabook dowiemy się dopiero gdy wyjdzie na rynek (będą recenzję/opinie). Teraz możemy tylko zgadywać.

 

 

 

 

 

 

Jest to jeden z lepszych dysków aczkowiek do pracy z dużymi plikami proponowałbym wybrać coś innego.

 

 

 

 

 

w którymś temacie był podany link do tego dysku i napisane że wymiana 1zł - ale i nie mogę znaleźć tego tematu, i też neiw iem za bardzo o co chodzi dlatego pytam ;)

 

Na pewno przy składaniu wszystkich części do komputera stacjonarnego takie coś jest (wpisuje się kod i składają za 1 zł). Jednak czy to tyczy się też laptopów to nie wiem.

 

 

 

 

 

 

 

Czy znacie jakąś "sprawdzoną" stronę, gdzie mam możliwość porównania specyfikacji ultrabooków?

 

Nie ma jednej, dobrej strony która sprawdza wszystko. Plusy i minusy możesz zobaczyć w recenzjach a porównanie specyfikacji wpisując w Google odpowiednią frazę (np: i5-4000m vs i5-4200m).

 

 

Produkty marki Apple mają bardzo dobrą matrycę - do prac w różnych podanych przez Ciebie programach to jedna z ważniejszych rzeczy.

Link to post
Share on other sites

Znam wiele osób które używają MBA 13" do pracy i nie narzekają. Wszystko zależy od nastawienia i chęci użytkownika. Jeśli będzie się używać odpowiednich narzędzi i przestawi się z windowsowego trybu pracy to nie widzę problem w użytkowaniu Macbook Air 

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...