Skocz do zawartości

Recommended Posts

Witam

Od niedawna mam taki oto problem: komputer zawiesza mi się w rożnych sytuacjach, i to coraz częściej. raczej wykluczam iż problem przegrzewania się gdyż zawieszałby się lub resetował podczas wysokiego wykorzystanie kompa a nie na pulpicie. Gdzieś kiedyś czytałem o czymś podobnym ze może to być spowodowane uszkodzeniem dysku twardego, gdy skanuje go hd tune to wykazuje damaged blocks, o co chodzi? Jak sprawdzić dokładnie czym jest spowodowane to wszystko bo nie chce kupować nowego dysku a okaże się ze to nie to. 

Link to post
Share on other sites

ciezko bedzie mi zrobic pelen skan gdyz komputer sie wylancza przed skonczeniem, a le na ta chwile pokazuje 13% uszkodzen czyli damaged blocks;/ a jak moge wkleic tutaj zdjecie z widokiem hd tune na ta chwile? I gdzie moge znalezc to SMART w hd tune bo nie wiem o co chodzi?


wogole hd tune pokazuje mi jakby dysk miał 2499 GB pojemnosci a ma 500 gb o co chodzi?


Ogolnie po okolo 15 procentach przeskanowanego dysku pokazuje juz same uszkodzone sektory
Link to post
Share on other sites

Czyli masz odpowiedź, masz uszkodzony dysk i to podejrzewam już nawet na tyle, że ciężko Ci będzie zgrać z niego dane. Nie masz innego wyjścia, tylko musisz jak najszybciej kupić nowy dysk twardy lub jeżeli ten którego masz jest na gwarancji, wtedy wyślij go na nią.

Link to post
Share on other sites

Niestety juz nie jest na gwarancji. Ale skoro dysk jest zepsuty to czy nie powinnien np nie kopiowac danych a to moge zrobic bez problemu z kazdej partycji? Jest jakas mozliwosc zebym dowiedzial sie na sto procent czy to napewno dysk czy moze jednak cos innego?

Link to post
Share on other sites

Przecież sam napisałeś już, że masz dysk uszkodzony, na dysku nie powinno być w ogóle bad sectorów, a Ty jak sam napisałeś masz ich conajmniej 13% powierzchni dysku. Nie masz go uszkodzonego w 100%, więc coś tam od biedy skopiujesz i dlatego możesz to zrobić, ale przy tak uszkodzonym dysku w każdym momencie wszystko może się posypać i już nic nie uruchomisz z niego.

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...