Skocz do zawartości

PC 2000zł czy Ps4?


Recommended Posts

Na PS4 możesz spokojnie pograć na singlu i sprzedać grę.

Plus opytmalizacja gier - pewność że będą chodziły płynnie co w przypadku PC czasem jest problemem i konieczna jest wymiana podzespołów.

Więc musisz wybrać : droższe gry ( które można odsprzedać ) albo wymiana podzespołów co jakiś czas, żeby grać w coraz bardziej wymagające gry.

Link to post
Share on other sites

Konsole to przede wszystkim bardzo dobre exclusivy czyli tytuły na wyłączność danej platformy. I jak dla mnie one powinny decydować o wyborze sprzętu do gier. Sam ostatnio biję się z myślami bo DC, Infamous, Killzone czy z drugiej strony Forza kuszą niesamowicie. Reszta argumentów raczej nie ma prawa bytu przez wzgląd na uniwersalność PC.

Link to post
Share on other sites
  • 2 tygodnie później...
  • 3 tygodnie później...

Jeśli chodzi o opłacalność to sam sobie musisz odpowiedzieć na to pytanie.

Nie chodzi o to ile zarabiasz(lub jeszcze nie) tylko o to ile przykładowo na miesiąc jesteś w stanie wydać na gry itp. Jeśli masz 150-200 zł na miesiąc, to możesz brać PS4. Gry niestety są drogie(SONY zarabia na licencji to jeszcze na PS+ co jest już naprawdę zachłanne), ale masz taką wygodę, że przychodzisz ze sklepu, wkładasz płytę i grasz.

Jeśli zaś twój budżet miesięczny jest mniejszy (nie przekracza ok. 150 zł) to zdecydowanie PC. Tyle tylko, że musisz mieć odpowiedni sprzęt oraz czasami grzebać w konfiguracji itp., żeby dana gra ci zadziałała. Mnie samego zniechęca to do PC, że producent czasami źle coś zrobi i muszę męczyć się z plikami, żeby dana gra poszła.

No i oczywiście odwieczna wojna wiecznych głupków Pad vs Mycha + klawa.

U mnie to było tak, że co nie próbowałem namierzyć w przeciwnika, to obróciłem się o 90 stopni tam, gdzie nie trzeba. Ale po niespełna pół roku opanowałem pada na tyle, że zacząłem grać na wyższej czułości (7/70%), teraz trochę więcej, ale zależy od gier. Jeśli potrenujesz z 3 rundy CoDa albo 1/2 BFa dziennie to opanujesz go nawet szybko. I pamiętaj, żeby zamknąć drzwi od pokoju, żeby nikt nie słyszał bluzg :)

A tak na poważnie to nie polecam jakiekolwiek BFa na konsole JAKO pierwszą grę. Twórcy zepsuli moim zdaniem sterowanie za pomocą pada. Ja zacząłem od Black Opsa 2 i się wyćwiczyłem, ale wracając do tematu...

Na PC możesz modyfikować gry co jest w niektórych przypadkach naprawdę wielką zaletą, niestety wiąże się to też z tym, że oszustwa też występują. Na PS4(ogólnie konsolach) jest odwrotnie.

Jeszcze ten brzydki abonament PS+ - nie wiem jak to możliwe, że twórcy danej konsoli mogą coś takiego robić. Nie dość, że biorą hajs za licencje do stworzenia gry (przez co gry są droższe) to jeszcze abonament który jest konieczny do grania online.

Na PC jest to rzadko spotykane, chodzi głównie o gry takie jak: WoW, czy aż do wczoraj TheElderScrollsOnline.

Podsumowanie:

PS4 - wygoda z instalowania gier, pad, drogie (nowe) gry, smukła i piękna obudowa (to tak subiektywnie :) ), brak modyfikacji do gier, hackerstwo jest BARDZO rzadko widziane(oczywiście musi to być jakiś dobry hacker z nie wiadomo jakimi umiejętnościami),

PC - czasami trzeba się pomęczyć ze sterownikami, tańsze gry, obudowa zajmuje więcej miejsca, klawa+mycha, oddzielne konta do każdej gry MultiPlayer, Modyfikacje do gier, hacki i inne oszustwa,

Mam nadzieję, że pomogłem ;) Jak zrobiłem jakiś błąd to przepraszam, poprawie jak zwrócicie mi uwagę.

Link to post
Share on other sites

Droższe gry na konsole to nie minus - możesz je równie dobrze odsprzedać - np 2 tgodnie po premierze jak przejdziesz z bardzo małą stratą 

na PC 95% gier nawet pudełkowych przypisuje sie do konta STEAM,Origin itp itd

i jest problem z ich sprzedażą bo wtedy wartość ostro spada a nie bedziesz zakładał przecież konta dla każdej zakupionej gry

Link to post
Share on other sites
  • 3 tygodnie później...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...