Skocz do zawartości

Komputer nie włącza się !! PILNE


Recommended Posts

Witam,

 

Mam duży problem.

Dzisiaj włączyłem sobie gierke (gta iv) - wszystko się ładnie uruchomiło, pograłem z 10min. Poszedłem do WC ;) Wracam... patrze... komputer wyłączony. Najpierw zobaczyłem czy jest prąd - jest. Naciskam przycisk ,,power'' na obudowie - zero reakcji. Zajrzałem więc do środka - diody i inne ,,loga'' na płycie głównej świecą się. Mam przycisk ,,power'' bezpośrednio na płycie głównej, więc naciskam - zero reakcji :/

Wszystkie kable prawidłowo podłączone. Wyjęcie baterii nie pomogło. Dopiero jak wyjąłem kartę graficzną (MSI 5870 Lightning) ze slotu (Pci-e 2.0) komp się włączył (no ale z oczywistych powodów system się nie uruchomił). Więc włożyłem kartę do slotu, ale nie podpiąłem wtyczek zasilających - Komp się uruchomił, karta ruszyła, ale piszczała (chyba normalne :P ) Włożyłem więc kartę do innego slotu pci-e, podłączyłem kabelki zasilające - zero reakcji. Co to może być ? Wina karty czy zasilacza ? Kartę już mam ponad 2 miechy i wcześniej nie miałem tego typu problemów.

 

Sprzęcik zobaczycie w moim profilu.

Pozdrawiam i proszę o pomoc

 

Edit. Zasilacz to CHIEFTEC CFT-500A-12S (Seasonic jeszcze nie zakupiony :))

Link to post
Share on other sites

Tak właśnie robiłem... Komp leżał na dywanie i było tylko zasilanie podłączone. Co do CMOS to także próbowałem. A z testowaniem u znajomych raczej będzie problem, bo większość ma zasiłki Tracer 4life ;)

 

Najwyżej udam się do komputerowego, tam gdzie składałem kompa, ale pewnie już mnie ,,skasują'' bo na cały zestaw 2 lata dają gwarancji.

Link to post
Share on other sites

Sprobuj wyjac z plyty wszystko oprocz proca i wtedy wcisnac power, zobacz czy daje jakies oznaki zycia.

 

Poza tym dywan to naprawde marny pomysl na kladzenie plyty, roi sie od ladunkow elektrostatycznych i moze efektywnie zabic sprzet.

 

Sam zasilacz mozesz sprawdzic odpinajac go od wszystkiego, nastepnie podlaczasz do niego jakis wentyl a nastepnie stykasz zielony kabelek na wtyczce 24 PIN z dowolnym czarnym. Zobacz czy wentyl podpiety do zasilacza ruszy.

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...