Skocz do zawartości

zestaw na plycie asusa formula IV


Recommended Posts

Dzien dobry wszystkim

Mam nadzieje ze pomozecie mi dobrac podzespoly do mojego nowego PC

 

 

Chciał bym zbudowac do na AMD i ATI dokladnie na plycie głównej asusa formula IV

 

Myślałem o phenonie 955/965 do tego 2x 2gb ramu 1600/1800 i tu proszę o pomoc jakie dokladnie co polecacie ? jestem za ocz ale może macie jakies inne propozycje

Z dyskiem tez mam problem ponieważ posiadam dysk na sata 2 a plyta ma już sate 3 i czy oplaca się zmiana dysku na sata3 ? i czy oplaca się kupowac ssd sata 2 na dysk systemowy?

 

Do tego grafika, jeśli będzie to tanszy procesor pokusil bym się na 5830;) jeśli to ten droższy to 5770 od hisa mysle o zakupie 2 takich kart ale to dopiero jak mi zabraknie mocy z jedna karta ;)

Link to post
Share on other sites

ta plyta kosztuje 725zl w sklepie proline.pl wiec jak dla mnie super

 

 

ogolnie dlaczego ta plyta? wiec tak wyglada swietnie ma swietne prametry do tego ma idealne chlodzenie i zintegrowana karta muzyczna wyzszej klasy dla mnie bomba ;)

 

 

a kolego jaka masz dokladniej karte graf na mysli? i prosze o pomoc z tym dyskiem

Link to post
Share on other sites

1. Określ budżet

2. Do czego ma ci służyć ten komputer

3. Zmiena z 955 na 945 jest akurat w tym przypadku najmniej opłacalna. ;)

Procesor weż zdecydowanie 955, ta płyta poza wyglądem i wyższą ceną nie oferuje nic lepszego. Gdybyś wziął tańszą płytę to mógłbyś kupić HD 5850 lub GTX 460.

Link to post
Share on other sites

a co to za roznica czy kupie droga plyte i nie wydam nic na komponenty typu karta muzyczna bo na pewno na zintegrowanej karcie na plycie za 300zl nie pojade...do tego watpie ze dostaniesz plyte z usb3.0 i sata 3 za ta cene.... do tego pewnie z mizernym chlodzeniem...

nawet jesli mial bym z tego nie wykorzystac(pewnie tak bedzie w najblizszym czasie) wole dolozyc te 100 150 zl(300zl plyta, 200zl muzyczna i juz sie tak nie usmiecha) i miec swiety spokoj mam wlasnie taka plyte za 300zl i srednio jestem z niej zadowolony glownie ze wgledu temperatur i dzwieku pozdro

jesli o kase to nie jest dokladnie powiedziane ile ;) okolo 2k za dysk(jesli kupie) grafe proca i ram

Link to post
Share on other sites

Jesteś audiofilem że odczujesz znikomą różnicę między dźwiękiem na płycie za 300zł, a 700zł?

 

Ważniejsza jest karta graficzna od karty muzycznej, chyba że jesteś z tych którzy wysilą że karta muzyczna da im dodatkowe FPS.

 

Po ma być jakieś kosmiczne chłodzenie jeżeli nie ma co się grzać na płycie?

Link to post
Share on other sites

audiofilem nie jestem bez przesady ale lubie uslyszec dobry dzwiek w glosnikach teraz posiadam SB audigy 4 i slysze duza roznice w porownaniu z zintegrowana ;) moim zdaniem kilka klatek mniej na ekranie mnie nie zbawi a dobry dzwiek tez cieszy jestem ciekawy czy przy ogladaniu filmow i sluchaniu muzyki tez czujesz swoje klatki na ekranie czy bawisz sie tylko w benchmarki ? i ciesa cie cyferki na ekranie

Link to post
Share on other sites

kolego napisalem wyzej ze mam max 2 tys zl nie wliczajac tej plyty ;) kolego bardzo sie ciesze ze chcesz mi pomoc i chcesz mi przekazac ze moge miec lepsze osiagi w tej samej cenie ale co dalej? na taniej plycie nie mam takiej mozliwosci rozbudowy a o tym tez mysle w pozniejszym czasie do tego duzo slucham muzyki i tak jak napisalem wyzej slysze ta roznice i mam na czym slyszec ta roznice a co do grania na muzycznej to raczej dobry dzwiek nie zaszkodzi :P

Link to post
Share on other sites

Czyli na wszystko masz 2700zł?

 

Proponuję:

 

Procesor: http://www.ram.net.pl/product_info.php? ... s_id=72821 734zł

Płyta: http://www.ram.net.pl/product_info.php? ... s_id=64587 350zł

Pamięć: http://www.ram.net.pl/product_info.php? ... s_id=53333 302zł

Karta graficzna: http://www.ram.net.pl/product_info.php? ... s_id=73898 784zł

Zasilacz: http://www.ram.net.pl/product_info.php? ... s_id=71985 242zł

Obudowa: cooler master 692 lite ok. 260zł http://www.kirk.pl/pricelist/item.aspx?PID=C7630348

 

2673zł. Składane w ram.net.pl (obudowy nie ma w tym sklepie)

 

ten zestaw będzie wydajniejszy. Ja już nie mam sił wmawiać że coś jest lepsze. Jeśli chcesz to bierz ten zestaw jeśli nie, to nie. Pamiętaj że zintegrowana karta dźwiękowa to nadal zintegrowana karta dźwiękowa, więc nie będzie żadnych fajerwerków.

Link to post
Share on other sites

kolego napisalem wyzej ze mam max 2 tys zl nie wliczajac tej plyty ;) kolego bardzo sie ciesze ze chcesz mi pomoc i chcesz mi przekazac ze moge miec lepsze osiagi w tej samej cenie ale co dalej? na taniej plycie nie mam takiej mozliwosci rozbudowy a o tym tez mysle w pozniejszym czasie do tego duzo slucham muzyki i tak jak napisalem wyzej slysze ta roznice i mam na czym slyszec ta roznice a co do grania na muzycznej to raczej dobry dzwiek nie zaszkodzi :P

Możliwości rozbudowy? Heh AM3+ na horyzoncie, więc w żadnym wypadku nie jest to zakup przyszłościowy. A lepiej już kupić dobre GPU

Link to post
Share on other sites

Procesor:AMD Phenom II X4 955 Cena:515zł

Płyta Głowna:ASUS Crosshair IV Cena:---

Chłodzenie Procesora:SilentiumPC Fortis HE1225 Cena:139zł

Karta graficzna:Gigabyte GeForce GTX460 1GB DDR5/256b D/H PCI-E Cena:784zł

Pamięć RAM:OCZ 4GB DDR3 1066 Gold CL7 Low Voltage Dual (2x2) Cena:310zł

Dysk twardy:Samsung 500GB 7200rpm 16MB Cache SATA-II F3 Cena:144zł

Zasilacz:OCZ ModXStream Pro 600W Cena:277zł

Obudowa:SilentiumPC Gladius 600 Cena:220zł

 

Cena:2389zł trochę ponad budżet

 

Osobiście sprzedał bym to płyty i brał bym Intel Core i5 760 2,80GHz + DFI LanParty DK P55-T3eH9 LGA1156 + ASUS Xonar DX/XD i reszta tak jak jest.

Link to post
Share on other sites

Kosa Odezwij się do mnie na pw mam tą płytę i odpowiem na wszystkie interesujące Cię pytania ( miałem też Crosshaira III więc reszta osób może się schować że Tobie się nie opłaca itd... Gry to nie wszystko dla mnie liczy się support jakość i możliwości.

Link to post
Share on other sites

Koledzy wyżej mają racje. NIE ma sensu kupować płyty za 700zł kosztem innych podzespołów.

 

lubie uslyszec dobry dzwiek w glosnikach teraz posiadam SB audigy 4 i slysze duza roznice w porownaniu z zintegrowana

Pytanie tylko z jaką zintegrowaną kartą, proszę o model płyty głównej. Najprawdopodobniej to jakaś starsza płyta więc nie dziw się że różnica jest duża. W nowych układach montowane są całkiem przyzwoite układy dźwiękowe.
Link to post
Share on other sites

cos o tym slyszalem ale to jednak nie juz moja kieszen raczej jeszcze nie teraz ;) i mysle ze procesory x6 beda dawac jeszcze dlugo rade;)

ogolnie wczesniej myslalem o starszym modelu tej plyty ale troszke przeszkadzalo mi to ze tam w zestawie byla muzyczna ale na slocie pci x1 a tu nic mi nie wystaje i mam to samo do tego usb3 i sata 3 i w sumie dlatego sie zdecydowalem na taka droga plyte :P tak wam sie wydaje

kolego gtxxor(jesli tak moge mowic ) podoba mi sie bardzo twoj zestawik ale kupujac twoja plyte duzo bym nie zaoszczedzil ;/ 300zl ktore i tak bym wydal na muzyczna :) wiec chodzi mi o pozostale komponenty

Link to post
Share on other sites

cos o tym slyszalem ale to jednak nie juz moja kieszen raczej jeszcze nie teraz i mysle ze procesory x6 beda dawac jeszcze dlugo rade;)

Wyobraź sobie że i5 jest wydajniejszy od phenoma x6.

 

ogolnie wczesniej myslalem o starszym modelu tej plyty ale troszke przeszkadzalo mi to ze tam w zestawie byla muzyczna ale na slocie pci x1 a tu nic mi nie wystaje i mam to samo do tego usb3 i sata 3 i w sumie dlatego sie zdecydowalem na taka droga plyte tak wam sie wydaje

Sata III i USB 3.0 to bardziej gadżet niż coś przydatnego.

Zaryzykuje stwierdzenie że wcześniejszy model miał lepszą kartę muzyczną.

Ten DFI ma bardzo przyzwoitą dźwiękówkę.

Link to post
Share on other sites

Ja zaś dorzucę swoje 3 grosze pod względem dźwiękówki - jakoś nie chce mi się wierzyć, że integra będzie lepsza od audigy 4 ;)

 

I ogólnie bzdurny zestaw z tym Asusem IV, na co Ci to? Będziesz podkręcał proca do granic możliwości, jeszcze najlepiej z chłodzeniem wodnym? Wątpię. Znacznie lepiej w to miejsce kupić i5 z tym DFI, albo z MSI czy Asusem, sam z resztą jestem przed podobnym wyborem.

Link to post
Share on other sites

moj terazniejszy zestaw to athlon II 250 x2 plyta gigabyte ma770 ud3 graf 9600gt 1gb palit 2x1gb ocz platinum 800 cl 4 5 4 15 dysk sata 2 500gb i dziekowa creative ale ona jest stara z starego kompa ( i tak ma lepszy dzwiek niz zintegrowana)

 

z ta plyta mialem troszke problemow wiec dlatego takie zrazenie i taka plyta z ktora nie powinno byc problemow moze stad ta cena, ona jest polecana przez benchmark mysle ze to tez sa osoby ktore znaja sie na rzeczy ;) 2 po co mi taki mocny komp, jakie 5850 ?:/ grafika za 1000zl

ten gf 460 kusi jest super ale nie pod ta plyte jednak tutaj skusil bym sie na 5770 od hisa (to i tak jest duzo ponad norme) jezeli po jakims czasie odczuje brak mocy karty graficznej doloze sobie drugiego takiego radeonika w ten sposob moge rozlozyc koszty w czasie chociaz 460 kusi i to ostro :P albo poczekam i nie kupie grafiki 9600 daje rade :) i procesor do zestawu to phenon 955 lub 965 moze jest troszke mniej wydajniejszy od intela i7 ale za to duzo tanszy wiec proporcja cena wydajnosc mi nie pozostawia watpliwosci co do usb3 i sata 3 teraz gadzet za pol roku norma

 

 

 

i w sumie chcialem zadac tylko pytanie odnosnie dysku ramu

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...