Skocz do zawartości

Padła płyta czy CPU?


Recommended Posts

Witajcie,

nie wiem, czy tego już tu nie pisałem, ale już straciłem rachubę, gdzie i kiedy o to pytałem...

Od września byłem szczęśliwym posiadaczem zestawu: Asus P7P55 WS Supercomputer oraz Core i3 550. Podczas czyszczenia zrobiłem bardzo głupią rzecz ( :D ) co poskutkowało tym, że po odpaleniu komputer zachowywał się co najmniej dziwnie. Od problemów z wykrywaniem pamięci RAM (jak już to działał jeden slot), przez niedziałający antywirus i Windows update po notorycznie resetujący się explorer.exe przy wykonywaniu typowych czynności. Metodą prób i błędów doszedłem do tego, że pecet najstabilniej zachowuje się (nie wywala błędów w OCCT) przy włączonym tylko jednym rdzeniu itrójki i wyłączonym HT. Włączenie Hyper-Threadingu czy uruchomienie drugiego rdzenia skutkuje w/w objawami. I tu moje pytanie - czy na podstawie wymienionych przeze mnie objawów da się wywnioskować, co tak naprawdę uległo uszkodzeniu? Z góry zaznaczam, że nie mam płyty ani CPU na podmianę.

Edytowane przez krzesuo
Link to post
Share on other sites

Moja własna głupota, wyczyściłem płytę główną odkurzaczem i najprawdopodobniej przeleciał ładunek... Apropo tego Windows Update.... W sumie to nie działa, bo przy poleceniu wyszukiwania aktualizacji wyskakuje coś takiego:

http://abload.de/img/fvsvfvfhvsbd.png

Korzystam z TV, bo nie chce mi się latać od kompa do kompa, ale i bez TV jest to samo.

Edytowane przez krzesuo
Link to post
Share on other sites

Uruchom usluge Windows Update. Nie laduje Ci jej na starcie. W panelu sterowania/ narzedzia administracyjne / uslugi/ windows update. Jesli jest uruchomiona to ja zatrzymaj i uruchom ponownie. Jesli nie jest ustaw automatyny lub automatyczny z opoznieniem.

Link to post
Share on other sites

Usługa jest uruchomiona, a automatyczne uruchamianie było tu od zarania dziejów. Nie mówiąc o tym, że na sprawnych podzespołach Windows Update działa bez problemu ;). Osobiście podejrzewam o to procesor, ale nie chcę zmieniać części w ciemno.


Nikt? Nic? Dość pilna sprawa, stąd moja niecierpliwość.

Edytowane przez krzesuo
Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...