Skocz do zawartości

Tablet do ~800zł (Windows?)


Idź do rozwiązania Problem ogarnięty przez Glider,

Recommended Posts

Witam

 

Szukam tabletu na święta. Chciałbym wydać ok. 800zł. Czytając forum natrafiłem na Dell Venue 8 pro, ale na allegro w tej cenie jest wersja z outletu US i mogę dostać jakąś lekko wadliwą sztukę? Podoba mi się w sumie w nim że mogę dokupić precyzyjny rysik.

 

Ale z 2 strony w x-komie jest http://www.x-kom.pl/p/205955-tablet-8-acer-w4-820-z3740-2gb-32-win8.html który też ma pakiet office (!) w zestawie, ale nie ma dedykowanego rysika.

 

Czy ten Acer będzie działał w zadowalający sposób z jakimś uniwersalnym rysikiem? Czy warto w ogóle się w niego pchać czy lepiej może jednak ryzykować z Dellem?

 

Dziękuję za pomoc i wesołych świąt!:D

Link to post
Share on other sites

W kwocie do 800 zł "szału nie ma" i ten Acer przedstawia się dobrze. Rysik - jaki nie kupisz z allegro - to będzie pasował (oczywiście dostosowany pod ekrany pojemnościowe a nie punktowy). Szkoda, że nie szukałeś tabletu miesiąc temu - wtedy jeszcze chodziły używki Toshiby Encore WT8-A-102 która oprócz parametrów jak u Acera ma także GPS - cena oscylowała pomiędzy 550 zł - 650 zł za tablet z gwarancją i papierami a czasem także dodatkowym akcesorium. Powiedz do czego jeszcze chcesz wykorzystać tablet, bo można znaleźć "markowe" tanie tablety jak: http://allegro.pl/toshiba-encore-wt8-b-32gb-windows-8-office365-i4914259374.html(599 nowy) o gorszych parametrach ale nadal sprawdzające się w danych sytuacjach.

  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

Tablet ma służyć ogólnie do codziennego użytkowania-internet, jakieś programy, często na studiach do jakiś pdfów i innych pierduł ;) Dlatego właśnie spodobał mi się ten rysik-mógłbym teoretycznie pisać notatki na tablecie... Ale wtedy już wykraczam poza budżet bo te delle jednak są droższe a nie wiem czy ryzykować z tego outletu.

Fajnie jakby miał te 2gb ramu bo na 1gb chyba może być ciężko :( Chyba że może da się jakiegoś swapa ustawić czy coś?:)

Strasznie się mi nie pali w sumie, więc jeśli powiedzmy po świętach miałoby być taniej lub lepiej to mogę poczekać. Na GPS mi nie zależy :)

Link to post
Share on other sites
  • Rozwiązanie

To moim zdaniem ten Acer to rozsądna propozycja - w tym segmencie inni producenci mają sprzęt o tych samych parametrach a poniżej mamy słabszy procesor, 1 GB RAM, 1 roczny Office lub używkę z krótką gwarancją..O pisaniu za pomocą rysika zapomnij! Polecam klawiaturę - choćby taką: http://www.euro.com.pl/etui-do-ipada-i-tabletow-multimedialnych/tracer-etui-z-klawiatura-7-8-smartfit-white.bhtml?from=pla&ds_e_ad_type=pla&gclid=CIeu74j81sICFeKWtAodfjEAEQ&gclsrc=aw.ds- lewy alt przemapujesz na prawy za pomocą aplikacji SharpKeys a rysik wykorzystasz do nawigacji w programach. Jak chcesz wydać większą kwotę, to możesz kupić klawiaturę/mysz BT lub z bezprzewodowym odbiornikiem na USB - tutaj polecam przejściówkę na pełne USB. Ja swoją Tośkę Encore używam z tym futerałem i klawiaturą - spisuje się dobrze i poręcznie oraz pewnie trzyma się sam tablet. Klawiatura jest odpinana, więc nie musisz jej ze sobą cały czas mieć.


Jak chcesz bawić się w e-notatki to polecam obadać tego arta co napisałem na początku roku: http://www.wiadomosci24.pl/artykul/student_w_chmurze_czyli_technika_w_sluzbie_zdobywania_wiedzy_282435.html- sam prowadzę tak notatki już 4 semestr i się bardzo przydadzą przy opracowaniu pytań na egzamin dyplomowy w przyszłym roku :)

  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

To może warto wstrzymać się jeszcze i poczekać na Ferguson S8 który niedługo ma pojawić się w sklepach. Jest on na Windows 8.1 no i dorzucili aplikację MS Office 365. A tutaj macie specyfikację -> http://www.ferguson-digital.eu/pl/tablety/478-ferguson-s8.html

Kosztować ma podobno 560 zł. Przewinęło mi się przez ręce kilka urządzeń tej marki i raczej kładą nacisk na jakość.

Link to post
Share on other sites

Wedle uznania. Dla mnie ten Ferguson odpada jak większość tabletów. 1 GB RAM, 16 GB dysku, Office z roczną subskrypcją, karty tylko do 32 GB. Ja poszedłem tą drogą, że kupiłem używkę Tośki Encore - http://www.komputronik.pl/product/217268/Komputery/Tablety/Toshiba_Encore_WT8_A_102_Pelny_Pakiet_Office_Home_Student.html#jako używkę (2,5 tyg) z papierami i gwarancją za 650 zł + 50 zł wydałem na etui z klawiaturą i przejściówkę z micro na pełne USB. Moim zdaniem stosunek ceny do jakości i możliwości jest jak najbardziej dobry.

 

W mniejszej cenie można również dostać tablet z Win 8.1 ale mniejsza ilość RAM, dysk i Office 365 są dla mnie za dużym ograniczeniem. 1 GB RAM - system Windows 8.1 zużywa od 475 do ponad 600 MB RAM - w zależności od konfiguracji komputera (programy uruchamiane przy starcie, antywirus, usługi Windows itp) w czasie działań i po starcie systemu ta wielkość zmienia się dynamicznie. Uruchamiając kolejne aplikacje podbijamy zużycie o kolejne dziesiątki MB co w przypadku 1 GB może szybko wyczerpać rezerwę pamięci nie mówiąc już o włączaniu i instalacji gier komputerowych - wedle uznania.

 

16 GB Dysk - zbyt mało, wchodzi tutaj partycja przywracania, instalacja Windows i Office oraz innych programów + aktualizacje.i miejsce kurczy się szybko. W przypadku 32 GB jest lepiej i uważam to za rozsądne minimum.

 

Office 365 na rok - a potem pirat/odnowa subskrypcji czy alternatywny Office? Wersja 2013 z dożywotnią licencją jest dobra. Jak ktoś się uczy to jest jeszcze taka opcja: http://www.morele.net/program-microsoft-office-365-university-32-bit-x64-pl-licencja-na-4-lata-r4t-00069-544909/?ceneo_spo=true

 

Brak HDMi - czasem fajno by było podłączyć tablet pod TV czy inny monitor.

 

GPS - podobnie, rzecz względna, może się przydać i miło jest mieć w tej samej cenie jak modele u konkurencji.

 

Kamerki i rozdzielczość - tu trzeba by było zobaczyć filmy i testy w internecie. Na pewno lepsza jakość daje większe możliwości - rzeczy względna kto jak korzysta.

 

Pytanie, jakie autor ma preferencje. Chce kupić do kwoty 800 zł i tu jest wybór sprzętu o zbliżonych jak nie identycznych specyfikacjach. W granicy 600 zł trafi używki w dobrym stanie. Poniżej są głównie tablety z gorszymi parametrami.

  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

Najfajniej byłoby coś wyrwać ze sklepu-więc chyba najlepiej wygląda ten Acer mi się wydaje... Jednak będę kupował po świętach bo i tak już nie zdążę więc może coś ciekawego się urodzi, może jakaś promocja czy coś. Dziękuję wszystkim za zainteresowanie i pomoc! Wesołych świąt i bogatego, tabletowego gwiazdora!:D

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...