Skocz do zawartości

Jaki zestaw zlozyc? Podzespoly.


Recommended Posts

Witam. Chcialem zlozyc zestaw, ale mam dylemat co do podzespolow.

Zastanawiam sie nad plyta Asus P5QL-PRO P-43, Do tego ramy OCZ DDR2 1066Mhz Reaper ECC Heatpipe CL5, OCZ StealXStream 500W albo

Zasilacz do obudowy ATX 550W Chieftec GPS-550AB-A (Fan 120mm) bo cenowo sa identyczne w sklepie Gral.pl, radka 4830 albo 4850 jesli fundusze pozwola, ale nie wiem ktorej firmy najlepiej. Obudowa raczej CoolerMaster Elite 330 z dwoma wiatrakami 120mm, bo w opcji jest zamontowany jeden ale nie wiem czy starczy. Do tego chcialbym jeszcze kupic Pentagram FreeZone HP-120 AlCu Karakorum, ponoc bardzo dobre z tego co czytam. Dysk 250-320 Seagate albo WD 16MB, i jeszcze zostal procesor, chcialbym E8400 (3.00GHz) ale strasznie drogie sa, pamietam jak w gdzies kolo sierpnia 2008 cenowo wychodzil ok 570zl, drugi to Core2 Quad 8200 (2.33GHz), a trzeci to Core2 Duo E7400 (2.80GHz). Co wybrac? Moze polecicie jakies zamienniki, bo jesli chodzi o zasilacz i procesor to wybieram tylko miedzy tymi ktore podalem, a co do reszty, zdaje sie na Was. Bede bardzo wdzieczny za pomoc. Dodam jeszcze ze mam monitor LG 20" LCD L207WTP-PF (2ms, DVI, czarny, wide).

Link to post
Share on other sites

Tego asusa ja mam (zapraszam do lektury mini-recenzji) i Ci go serdecznie polecam. Ramy wystarczą 800 (chyba, że jesteś OC-maniakiem). Zasilacz bym brał OCZ. Procesor - z tych co podałeś Q8200 (lepiej AMD, ale to już Twój wybór). Karta graficzna - HD4850 50zł więcej jak za 4830, a wydajność lepsza :lol:

Link to post
Share on other sites

jeśli chcesz jakiegoś taniego quada to Q6600 no i może być Karakorum, chyba że na Mugena II Ci wystarczy

jeśli nie to może jednak lepiej E8400 niż "wykastrowany" Q8200

co do grafy to lepiej 4850, firmę Sapphire polecam. ale drogawa jest

a RAMu rozumiem że 4GB czy mniej (mniej się chyba nie opłaca nawet jak system 32bit, co do firmy/serii - super wybór)

a jeszcze takie pytanko...czy w grę wchodzi może coś na AMD? było by pewnie taniej, i wcale nie tragicznie gorzej, może nawet lepiej

pozdrawiam

Link to post
Share on other sites

Ale Q8200 jest chyba lepszy od E8400, w końcu to 4 rdzenie?

zależy do czego lepszy

w większości gier różnicy nie odczujesz, jak E8400 wykręcisz na ~3,5GHz (co jest oczywiście bardzo możliwe) to będzie po prostu super

a z kolei obcięta ilość cache na Q8200 czasem może dokuczać

dlatego polecam Q6600, który ma więcej cache, jest całkiem tani, bajecznie się kręci, tylko że 65nm ale i tak jest dobry

można też Q9300 (ok 850zł) ale ja bym się mimo wszystko przychylał do Q6600 (nawet bardziej niż do E8400)

pozdrawiam

Link to post
Share on other sites

amd rośnie w siłe :lol: nigdy mnie tam intel i te jego podstawki procki itp. itd. nie intreresowały i sie nie znam xD kiedyś miałem celeronka 1 ghz i jechałem w soldata, teraz athlon 5200+ i dobrze sie sprawuje a kiedyś jakiś wydajny phenomek kupie (bo podstawke am2+/am3 mam) i to na nim właśnie proponuje złożyć ,,bardzo wydajny" zestawik ;) co do modelu to tak jak poprzednik 720 BE ;]

Link to post
Share on other sites

Panowie, poczekamy zobaczymy. NIe zloze zestawu na AMD, chyba ze mialby to byc zestaw na procku PHENOM II X4 920 lub wyzej. Chociaz nawet wtedy wolalbym raczej jakiegos Intela, np Core 2 Quad Extreme QX9650, tylko ze obecnie cenowo to jest ok 1400zl, albo wlasnie cos z i7. Ale widze ze niedlugo premiera nowego Phenom II X4 955 BE. Ciekawe co on pokaze. Moim zdaniem Core 2 Quad Extreme QX9650 i tak nie przebije.

Link to post
Share on other sites

Wlasnie o tym procku od AMD mowie, tez czytalem ta recenzje. Zastanawia mnie tylko jaka bedzie jego cena. Bo te 1100 to cena orientacyjna, a ceny skacza i skacza. Bo co do tego ze bedzie on chol***** wydajny to watpliwosci nie ma. Ciekawe tylko jak sie w innych grach spisuje. Ale fakt, procek jest MAX :lol:

Link to post
Share on other sites

skoro nie chcesz AMD to bierz Q6600 - podkręcisz go na lepszym chłodzeniu może do 3,5 GHz i żadna gra nie będzie Ci straszna

nie wspominając oczywiście o tym, że 4 rdzenie coraz więcej gier zacznie wykorzystywać no i aplikacje wielowątkowe lepiej działają

a różnicę z E8400 (bo ten proc również rozważałeś) a Q6600 dorzuć do Mugena II (trochę będziesz musiał jeszcze dołożyć), ale przy dobrych wiatrach to z radeonem 4850 zmieścisz się w cenie, którą podałeś

pozdrawiam

Link to post
Share on other sites

Zeratul ten Q6600 na gral.pl (bo tak chcialbym skladac) jest za 804zl.... troche drogo jak na niego, w porownaniu do E8400 ktory kosztuje tam niecale 670zl... i fakt, gdybym na kupil tego E8400 to mugena moglbym kupic wtedy. A dobrze tu tez trafiles, bo mi sie tak samo wydaje ze gry robia sie coraz bardziej wymagajace i niedlugo 4 rdzenie to bedzie standard, tak jak teraz sa 2. Szkoda ze Q6600 nie jest w cenie Q8200, mianowicie 665zl. No i niestety jest w technologii 65 a nie 45, a szyne tez moglby miec na 1333. wtedy to bym sie pokusil na niego;D

Link to post
Share on other sites

no wiesz...ja patrzyłem na komputronik.pl, gdzie ów procesor (Q6600) jest za 659zł

http://www.komputronik.pl/Procesory/Intel_Core2_Quad_Q6600_2_40_GHz_S775/65nm_BOX/pelny,id,39422,s,1/

skoro na gral.pl masz takie ceny to raczej nie ma się co długo zastanawiać - E8400, chociaż ja bym się mimo wszystko skłaniał żeby może proca kupić na komputronik.pl

mimo że Q6600 to stary proces technologiczny to podkręca się on bardzo dobrze i chodzi stabilnie zdecydowanie powyżej 3GHz; 4MB cache na Q8200 mogą dokuczać więc na niego na pewno bym się nie decydował

pozdrawiam

Link to post
Share on other sites

Faktycznie strasznie tani tu jest, albo tam strasznie drogi. Tak czy siak, procek b.dobry, tylko najbardziej zaluje tego ze jest w tech. 65... :lol: Moze faktycznie lepiej bedzie zamowic z komputronik.pl. Bo ogolnie to ten sklep do tanich nie nalezy, lepsze ceny ma wlasnie gral.pl albo agito.pl. Ale jak najbardziej wezme go pod uwage;)

Link to post
Share on other sites

no tylko że niestety nie zwróciliśmy uwagi na jedną rzecz - dostępność (w zasadzie to ja nie zwróciłem) - na komputronik.pl jest wycofany ze sprzedaży

na agito kosztuje więcej niż w gral.pl, ale jakbyś go dorwał w jakiejś dobrej cenie gdzieś to proponuje tę opcję poważnie rozważyć

na allegro startują ceny od ~750zł więc też nieszczególna oferta

wobec powyższego zostaje jednak pewnie E8400+Mugen II a w przyszłości dorwiesz się do jakiegoś quada na ten sam socket

pozdrawiam

Link to post
Share on other sites

A co powiecie na ten konfig?

 

Procek: Intel Core2 Duo E8400 3,00GHz (S775) BOX

Plyta: Asus P5QL PRO

Ram: GeIL Dual Ultra 2x 2GB DDR2 800 MHz

Karta: Radeon 4850 Asus 512MB 2xDVI (PCI-E) Glaciator Fan

Dysk: WD Caviar Blue 320 GB WD3200AAKS16MB cache SATA-II

Obudowa: CoolerMaster Elite 331 Black-Silver 2x120mm

Zasilacz: OCZ StealthXStream 500W SLI

Wentyl: Pentagram Freezone HP-120 AlCu Karakorum

 

I oczywiscie zwiazane z tym zestawem pytania:):

1. Starczy taki zasilacz? Moge przeznaczyc na niego ok 280zl max.

2. Obudowa wystarczajaco przestronna i dobrze wentylowana?

3. Pamiec ram? Moze byc?

 

Nie jestem OCmaniakiem, bo nie znam sie na tym przyznam szczerze. Nie bawi mnie tez szczegolnie granie na totalnie maxymalnych ustawieniach w rozdzielczosci 1920x1200. Max to 1680x1050, co najwyzej na wyskokich ustawieniach. Dlatego nie potrzebuje "potwora" . Chociaz nie ukrywam, chcialbym zagrac w GTA IV i Crysis'a, nawet na ustawieniach medium. Nad grafike stawiam po prostu dobra zabawe i wciagajaca fabule.

Link to post
Share on other sites

zestaw właściwie dobry

pamięci tradycyjnie już bym zmienił na OCZ

a kupować procka E8400 i kręcić go to podobno grzech :( ; z kolei jeśli nie kręcisz to nie ma co się pakować w tańszego jakiegoś quada bo nie będzie to za bardzo wydajne, a wyższe modele - cena

obudowa raczej też dobra, zasilacz dla świętego spokoju (i na przyszłość) żeby "co chwila" nie wymieniać - rzuciłbym 600W

Glaciator na Asusie o ile pamiętam nie należy do cichych, ale to można zmienić, obecnie Asus ma jedne z najtańszych tych radeonów, a jeśli nie będziesz kręcił procka to chyba nie ma za bardzo co się pchać w coś mocniejszego

pozdrawiam

Link to post
Share on other sites
Gość
This topic is now closed to further replies.
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...