Skocz do zawartości

Be Quiet! PURE WINGS 2 140mm


Recommended Posts

Witajcie,

 

Chciałbym zakupić 4-10 takich wentylatorów.

Są tanie (33 zł) i ogólnie mają dobrą renomę.

 

Zastanawiam się jednak jak spisałby się jako wentylatory wlotowe.

Czy ich specyfika (ciśnienie statyczne) nie będą mocno ograniczały ich wydajności, jeśli będą musiały zassać powietrze przez filtr i grill?

Link to post
Share on other sites

W tym przedziale cenowym trzeba wybrać czy ma być cicho czy wydajnie. To zdecydowanie najlepsze konstrukcje w tym przedziale cenowym jako wentyle do obudowy. Mają bardzo dobre i ciche łożyska. Na 1500RPM swoje już wieją (choć uważam że przy takiej prędkości nie ma cichych wentylatorów). Jeśli wypchasz nimi budę (10sztuk...) to i tak będziesz je skręcał na niższe obroty a wtedy będzie liczyć się jakość łożyska. 

Link to post
Share on other sites

@Biafra

wiem że jesteś specem od wentylatorów więc się podepne do pytanka

jakie polecałbyś ciche wentylatory do 50zł?

ogólnie chodzi mi o to, żebym mógł regulować ich prędkość i żeby na 5V były bardzo bardzo ciche, maksymalne obroty mogą być głośne bo to mnie mało obchodzi

(jak odpalam grę to zakładam słuchawki, włączam wszystkie wentylatory na full a i tak nic nie słysze bo moje SHURE440 mają świetne izolowanie od otoczenia, ale chodzi mi o to jak np. przeglądam internet żeby było cichutko)

Edytowane przez Bronekd
Link to post
Share on other sites

Jeśli to ma być wentyl typowo do obudowy to raczej nie ma co przepłacać i można pozostać przy tych pure wings 2 bo potrafią być na prawdę bezgłośne przy niskim napięciu a na maxa nie urywają uszu. Jeśli chcesz szukać czegoś lepszego bez pwm to dokładałbym do premium- eloopów, SW2 lub czegoś w tych rejestrach.

  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

Jeśli to ma być wentyl typowo do obudowy to raczej nie ma co przepłacać i można pozostać przy tych pure wings 2 bo potrafią być na prawdę bezgłośne przy niskim napięciu a na maxa nie urywają uszu. Jeśli chcesz szukać czegoś lepszego bez pwm to dokładałbym do premium- eloopów, SW2 lub czegoś w tych rejestrach.

sw2 nie za bardzo mi sie widzą bo to jednak 85zł za sztuke ;)

a shadow wings? nie są cichsze od pure wings?

Link to post
Share on other sites

Noctua Redux 140mm kosztuje 60 zł.

Mam jedną i spisuje się nieźle.

 

Najbardziej podoba mi się w niej kultura pracy - mimo, że na wysokich obrotach nie pracuje cicho (jak wszystkie wentylatory), ale słychać jedynie przyjemny szum powietrza. W tańszych wentylatorach, poza gorszą wydajnością na tym samym pułapie dźwiękowym, dochodzi jeszcze kwestia irytujących dźwięków dochodzących z łożysk.

Edytowane przez Jacgues
Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...