Skocz do zawartości

Problem z komputerem [najprawdopobniej dysk]


Recommended Posts

Witam. Zacznę od tego iż ostatnio dysk o ile dobrze mówię, strasznie "ciężko" chodzi np. jednego razu gdy pc kompletnie mi się zawiesił wyłączyłem go w dość brutalny sposób, lecz mi się potem odwdzięczył gdy podałem hasło do pojego profilu musiałem czekać z 3 minuty aby sam pasek się pojawił kolejne 5 minut aby pliki na pulpicie się wczytały a ok. 10 minut żęby w ogóle można było coś zrobić. Wczoraj podczas robienia czegoś na kompie wywaliło mi blue screena, pc zrobił restart no ale ciężko mu było się włączyć kolejny restart i tym razem miałem w zalecanych wyszkunie problemu, po połączeniu z internetową bazą pomocy wywnioskował że coś jest z dyskiem pisało chyba że jest uszkodzony kolejny restart i teraz zanim doszło do loga windowsa sam system zaczął sprawdzać dysk i tak jeszcze miałem pare razy gdy musiał od zostać restartowany , dziś gdy włączyłem zaczął nawet jakieś pliki naprawiać system coś też trochę nawet pozmieniał. Od 2-3 tygodni mam anitvirusa g data darmowego a jeszcze tydzień przed zaczął mnie pewien proces "wkurzać" o to chodziło że jak nic nie robiłem na kompie to też nic się nie działo , ale gdy już zacząłem np. grać w lola albo przeglądarka chroome zaczeła już swoje zajmować na ramie uruchamiał mi się dodatkowy proces czy też kilka procesów które w swoich najwyższych próbach mogły zabierać nawet do 1,5 gb ramu jak wiadomo, nic nie byłem w stanie zrobić gdy już większe ilości zaczeły zajmować pc kompletnie "mulił" procesor miał od 75 do 99 % także, i tak było nawet gdy już miałem od paru dni antyvirusa i jest tak dotąd. A teraz podam opis tych że procesów jaki mogłem zobaczyć w menadżerze zadań (gdy coś robięłm/grałem to menadżer oczywiście non stop na pulpicie, bo właczenie go przez crtlaltdelete zajełoby bardzo długo) opis był identyczny jak i nazwa obrazu z procesem explorer.exe i eksplorator widnows gdy jego oczywiściem tknąłem wyłaczał się ekplorator (mówiąć o tym włąsciwym eksploratorze, gdy tamte chochliki wyłączyłem komp zaczynał z powrotem właściwie pracować). opisałem to ponieważ myśle żę to będzie miało jakiś związek. Dodam żę nie mam płytki do widnowsa7 32 bit mimo że jest oryginalny i mam naklejkę z kodem na obudowie (tak tak komp "gotowiec" w sklepie, firma która go złożyła to compaq sprzedany za około 1800 myszka klawiatura ekran i puszka) mam go już od ok 5-6 lat, i nie robiłem żadnej reinstalki. Sorki za rażące błędy , no i pytam was jaką stawiacie tezę co do mojego dysku ?

Edytowane przez Sin Zu007
Link to post
Share on other sites

Z tego co udało mi się zrozumieć, komputer nadal się włącza? Jeżeli tak to ściągnij sobie darmowy program HDDLife i przetestuj nim dysk twardy, wtedy będziesz wiedział czy to on Ci pada. Mi wydaje się jednak, że albo złapałeś wirusa albo masz mega śmietnik na kompie (5-6 lat bez formatu). W obu przypadkach zwykły format powinien pomóc, jeżeli nie to będziesz musiał podać więcej detali, zrzuty ekranu i pełną specyfikację komputera, żeby ktoś mógł Ci pomóc, lub po prostu wybrać się z nim do serwisu.

Link to post
Share on other sites

TAK ale są czasami trudności najgorzej jest gdy po np godzinnym użytkowaniu czy też dłużej się zrestartuje praktycznie nie ma szans aby dało się coś robić na kompie po tym. Wziąłem odinstalowalem parę rzeczy i mam połowę wolnego miejsca na dysku WD blue 500 GB jak włączyłem go rano uruchomiłem HD tune było na dysku 40 stopni około a nie długo po 22 miał 49 stopni gdy wróciłem o 15 mimo iż trochę minęło w zakładce health zbyt wiele się nie zeskanowalo masłem ze się zawiesił wiec od nowa skan gdy zdążył tak na oko 45% zrobić były na pewno 2 kwadracie czerwone. Przed chwila dostałem blue screnna coś pisało na nim chyba o jakimś błędzie od ponownego włączenia systemu podania hasla do profilu żeby załadować pliki na pulpicie zajęło mu 15 minut conajmniej w tej chwili pisze przez smartphone e ogóle pasek zmienił wygląd na stary win 2000 czy 98 wtf

Edytowane przez Sin Zu007
Link to post
Share on other sites

Autorze => podstawa do rozmowy to pełna specyfikacja kompa, druga sprawa rzuć tego screena z programu HWMonitor abyśmy mogli sprawdzić czy któryś z podzespołów się nie przegrzewa. 

 

Czy Error Scan z HDTune wykonał się do końca czy przerwało podczas skanowania? 

Jeśli zauważyłeś że są czerwone kwadraciki to na dysku są bad sectory i one niemal że na pewno są jedną z przyczyn zwiech komputera, zamulania a także bluescreenów. 

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...