Skocz do zawartości

Pomoc w złożeniu zestawu do 3000 zł / DO GIER


Recommended Posts

Witam Wszystkich,

Przymierzam się do kupna komputera, który poradzi sobie z najnowszymi tytułami gier i mam kilka pytań (wolę zapytać, zasięgnąć poradę niż się wkopać).

Do tej pory miałem karty graficzne Radeona, ale denerwowały mnie kłopoty sterowniki i stosunkowo strasznie przegrzewające się kart więc dlatego wybrałem GeForce'a.

Na zestaw chciałbym wydać max 3000 zł (jeżeli są podzespoły tańsze a nieznacznie gorsze, to prosiłbym o ich podanie):

CPU: Intel Core I5 (3 do wyboru, nie wiem który najlepszy): 4690K, 4590, 4460 ?

PŁYTA GŁ..: Tu też mam problem - AsRock Z97 Pro4? - do tej pory miałem Gigabyte i było ok (ep45)

RAM: 2 x 4 GB G.Skill 2133 MHz CL9 - ewentualnie zamiennik proponowany przez Was

GPU: tu proszę o pomoc http://forum.pclab.pl/public/style_emoticons/default/smilies/smile.gif moje typy: GeForce GTX760 2GB MSI Twin Frozr OC, GF GTX 770 (pewnie nie zmiesze sie w cenie, ale może niepotrzebny 770 i wystarczy 760)? Ogólnie ukierunkowałem się na GF GTX 760.

ZASILACZ: Corsair V5 550W wystarczy? Może coś innego?

DYSK SSD - tutaj mam problem, bo nie wiem jaki (Kingston odpada ze względu na fail z oszukiwaniem klienta) - na SSD będzie tylko WIN7 więc nie musi być duży, programy, antyvir i gry będą na HDD.

OBUDOWA: tu nie mam kompletnie pomysłu - najlepiej jakaś, która się mało kurzy.

Stacje dysków i HDD i monitor mam swój, więc to tyle.

Proszę o porady i z góry dziekuje za pomoc.

Link to post
Share on other sites

Zalman Z3 Plus USB3.0 black (b/z)

Intel Core i5-4460 /3.2GHz, 6MB, LGA 1150, BOX/

Crucial 8GB (2x4GB) 1600MHz CL9 Ballistix

Thermaltake Smart SE 530W 80+ 140mm modular

ZOTAC GeForce GTX 970 4GB DDR5 256Bit (1216/7010) + gra gratis

Gigabyte GA-B85-HD3 /intel B85, LGA1150/

 

3030 zł +  kody na darmowe złożenie i wysyłkę przy zakupie w esc.pl do wpisania w komentarzu do zamówienia: X98TY2AZ + dostawa 

 

Inwestujesz w tutaj w topową GPU na chwilę obecną - GTX 970. Model od ZOTAC posiada ciche i wydajne chłodzenie oraz 5 lat gwarancji po rejestracji produktu na stronie producenta. Dodatkowo łapiesz się na promocję darmowych gier od nV. 

 

Procesor i5 bez możliwości OC na dobrze wyposażonej płycie głównej w pełnym ATX - chłodzona sekcja zasilania, dwie kości biosu czy też komplet audio na I/O. Obudowa z 4 wentylatorami 120 mm, regulatorem obrotów, oknem oraz filtrami mesh. Nie są może one idealne ale jak na tą ceną spokojnie dają radę. Pod B85 wkładamy maks pamięci maks 1600 MHz, stąd też 2 x 4 GB od Cruciala. Zasilacz z semimodularnym okablowaniem oraz zapasem mocy na przyszłość. Zestaw bez dysku SSD. Jego zakup znacznie odbije się na wydajności zestawu w grach. Sam dysk możesz dokupić sobie z czasem 

 

 

 

Stacje dysków i HDD

 

Oczywiście SATA ?  

  • Popieram 2
Link to post
Share on other sites

 

 

Czy to Nic do dodania było sarkazmem? Bo nie wiem czy ja popełniłem gafę czy nie )

 

Nie, wszystko jest ok. Celowałbym tutaj w GTX 970. Owszem dysk SSD podniesie komfort użytkowania zestawu ale odbije się on na wydajności zestawu w grach. Priorytet tego zestawu musisz sobie sam określić.

 

Jeżeli obstajesz przy nV to zakup dysku SSD będzie tutaj pewnego rodzaju rozbojem w biały dzień. Ceny tej karty są obecnie wyższe niż ceny znacznie wydajniejszego R9 290. Mało tego, zejście z GTX 970 na GTX 770 może się okazać niewystarczające na zakup porządnego SSD a w lipę nie ma co tutaj inwestować. Różnice cenowe pomiędzy R9 290 / GTX 770 / GTX 970 to około 200 zł w skrajnym przypadku. Stawiaj na dobre GPU, pracować będziesz mógł spokojnie na HDD a sam SSD dokupisz sobie z czasem. 

  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites
Gość
This topic is now closed to further replies.
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...