Skocz do zawartości

SLI 970 g1 vs 970 strix


Recommended Posts

witam mam pytanie ktore karty nadadza sie lepiej do sli, przegladalem rozne testy  to G1 duzo lepiej wypatada pod wzgledem nizszych temp, i OC natomiast z glosnoscia juz jest gorzej... i pytanko ktore karty brac? moze ktos ma SLI z takich kart jak wyzej.

 

Edytowane przez t0md3long3
Link to post
Share on other sites

SLI to najlepiej referenty. Za granicą można dostać 970 (chyba). Przy niereferentach musisz liczyć się z tym że wyższa karta będzie miała 7-10C więcej. Ktoś z kim gadałem miał 2x970 Strix i chyba wszystko było okej, Gigusia chyba też.

Ja osobiście kupować będę 2x EVGA 970. 

Edytowane przez Ten_Wredny
Link to post
Share on other sites

No wlasnie tu sie mylisz, kolega ktory mial 970 w SLI na monitorze BenQ XL2420G 24" G-Sync 144Hz 1ms Gaming Widescreen LED Monitor - Black. Pokazywał mi co sie dzieje i zrezygnował po kilku dniach z SLI.

 

A gdzie kupił ten monitor?

Link to post
Share on other sites

Wiesz nie czepiam się, ale ten monitor nie jest dostępny w europie :P Wiem bo szukałem go jeszcze kilka dni temu :) Jest dostępny np. na Amazon US a na UK już nie :)

 

Ja nie wiem skad ma ten monitor, bo nawet mi to na myśl nie przyszło by pytać o to. Wiec nie potrafię na to pytanie odpowiedzieć, musiałabym jego zapytać.

Link to post
Share on other sites

Rozmawiałem z 2-3 osobami co mają SLI (musiałem bo sam szykuję się na SLI) którzy grają w różnych rozdziałkach 1080p, 1440p, 1080p/144hz i nikt nie narzekał na żadne problemy, NIKT. 

Ja polecam EVGA ze względu na ich gwarancje, chyba najbardziej korzystny dla klienta serwis, nie czepiają się prawie o nic. 

Różnie mieli, 2x STRIX, 2x G1 Gaming i byli zadowoleni, z temp też chociaż górna sie grzała troche. Oczywiście jedna 970 też starcza do wszystkiego prawie, ale jak ktoś chce SLI i go stać to po prostu kupuje (dla mnie np to małe marzenie).

Wracając do mojego wyboru, u mnie sytuacja inna bo będę wodował obie karty a tutaj EVGA zmiata konkurencje. 

Link to post
Share on other sites

Jedno jest pewne że przy g-sync nie występuje zjawisko na 1x GPU. W styczniu napisze na forum jak wygląda sprawa w SLI :)

 

 

dlaczgo akurat evga?

 

Sporo użytkowników stawia na EVGA ze względu na gwarancję, za niewielkie pieniądze można rozszerzyć gwarancję od 5 do 10 lat (opcja przydatna przy odsprzedaży). Prócz tego nie plombują kart jak inni producenci, w odróżnieniu od nich EVGA nie umieszcza plomb na śrubkach, co ułatwia czyszczenie i zmianę chłodzenia bez utraty gwarancji.

 

... Ja polecam EVGA ze względu na ich gwarancje, chyba najbardziej korzystny dla klienta serwis, nie czepiają się prawie o nic. ... 

 

Uprzedziłeś mnie :)

Edytowane przez Peleryn
Link to post
Share on other sites

Jedno jest pewne że przy g-sync nie występuje zjawisko na 1x GPU. W styczniu napisze na forum jak wygląda sprawa w SLI :)

 

 

 

Sporo użytkowników stawia na EVGA ze względu na gwarancję, za niewielkie pieniądze można rozszerzyć gwarancję od 5 do 10 lat (opcja przydatna przy odsprzedaży). Prócz tego nie plombują kart jak inni producenci, w odróżnieniu od nich EVGA nie umieszcza plomb na śrubkach, co ułatwia czyszczenie i zmianę chłodzenia bez utraty gwarancji.

 

 

Uprzedziłeś mnie :)

 

No to fajnie było by poczytać lub zobaczyć jakiś teścik z tym g-sync w SLI :)

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...