Skocz do zawartości

Recommended Posts

Witam 

Panowie mam problem i już sam nie wiem jak jeszcze go rozgryść. 

A mianowicie...  wróciłem do swojego domu rodzinnego bo mieszkam zza granicą i komputer tu obecny użytkuje siostrzeniec. Więc na dzień dobry jak zagrałem w cs:go zauważyłem, że karta się grzeje więc wyłączyłem sprzęt i tak jak się spodziewałem nikt nie czyścił kompa i karta była przykryta puchem kurzu.Wyczyściłem, wypicowałem, nasmarowałem pastą Zalman  ZM-STG2 Super Thermal Grease zamontowałem komp jak złoto i temperatury też cacy dla świętego spokoju zaktualizowałem sterowniki do karty graficznej. Po 7 dniach podczas gry w FAR CRY 4...  blaszak złapał zwieche, reset i po ponownym uruchomieniu podczas już ładowania windowsa wyskoczył blue screen niestety nie zapisałem nr. problemu ale zapamiętałem, że boli coś go z plikiem atikmpag.sys. Starałem się przywrócić system do ostatniego dobrego punktu - nic , to samo BS. Wpadłem na pomysł aby przy trybie awaryjnym usunąć ten plik który znajdował się w c:\windows\system32\drivers i tam były dwa pliczki atikmpag.sys i atikmdag.sys po usunięciu ich odpaliłem kompa który wszedł do systemu ale bez włączonych steroników karty graficznej... więc je odinstalowałem do końca, przeczyściłem rejestr aby nie było po nich śladu ( używając programu który jest w Windows 7 Manager ) przeleciałem klienta jeszcze combofixem. Zresetowałem , system się odpalił ściągnąłem starsze sterki sygnowane 13.xxx ( nowe to 14.12.xxx ) po instalacji reset kompa... i bach! Znów to samo tylko teraz po załadowaniu się kuleczek tworzących logo windosa nie ma blue screena ale poprostu jest ciemny ekran i dalej komp stoi. Nie mam już pomysłów ponieważ również zainstalowałem na świezo nowy system i po instalacji jakich kolwiek sterowników do KG poprostu jest ciemny ekran i wtedy jedynie pomaga Tryb awaryjny i przywrócenie systemu z przed instalacji. 

 

Panowie nie wiem jak wy ale ja zauważyłem jakiś dziwny zbieg , że co raz więcej ludzi łapie BS przy ładowaniu bez przyczyny... nie wiem czy inni mają karty Ati ale wydaje mi się, że ATI wypuściło jakiś straszny bubel z ostatnią aktualizacją i coś się strasznie gryzie tylko potrzebuje waszej pomocy aby to zlokalizować bo już nie mam pojęcia  jak rozwiązać ten problem. 

 

 
System operacyjny Microsoft Windows 7 Professional 64 
Dodatek service pack systemu operacyjnego Service Pack 1
Typ procesora QuadCore Intel Core i5-2400, 3100 MHz (31 x 100)
Nazwa płyty głównej MSI P67A-C45 (MS-7673)  (3 PCI, 3 PCI-E x1, 1 PCI-E x16, 4 DDR3 DIMM, Audio, Gigabit LAN, IEEE-1394)
Mikroukład płyty głównej Intel Cougar Point P67, Intel Sandy Bridge
Pamięć fizyczna 8162 MB  (DDR3-1333 DDR3 SDRAM)
DIMM1: Kingston HyperX KHX1600C9D3/4GX 4 GB DDR3-1333 DDR3 SDRAM  (9-9-9-24 @ 666 MHz)  (8-8-8-22 @ 609 MHz)  (7-7-7-20 @ 533 MHz)  (6-6-6-17 @ 457 MHz)
DIMM3: Kingston HyperX KHX1600C9D3/4GX 4 GB DDR3-1333 DDR3 SDRAM  (9-9-9-24 @ 666 MHz)  (8-8-8-22 @ 609 MHz)  (7-7-7-20 @ 533 MHz)  (6-6-6-17 @ 457 MHz)
Karta graficzna : HIS Radeon 6870  1GB
 
 
Proszę panowie o pomoc bo już moje pomysły na chwilę obecną się wyczerpały i jestem w czarnej du**e bo jade na kompie bez zainstalowanej karty graficznej. 
 
 
 
Link to post
Share on other sites

Jak nie wgrasz sterowników, to nie będziesz mógł zmienić ustawień w grach na wyższą rozdzielczość i więcej szczegółów, możesz też spróbować wgrać sam sterownik pomijając oprogramowanie AMD Catalyst, rozpakują pakiet sterowników poprzez 7-zip do katalogu i w menadzerze urządzeń wejdź na swoją kartę i podaj jej ścieżkę do tego katalogu z rozpakowanymi plikami, i zaznacz aktualizuj sterownik.

Edytowane przez kamyk13
Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...