Skocz do zawartości

Windows w firmie i licencja


Recommended Posts

Witam.

Potrzebuję zakupić Windowsa 7 (pro/ulti) do firmy - działalność jedno osobowa.

 

Na allegro jest wiele firm które sprzedają z fakturą VAT oprogramowanie (klucz i obraz do pobrania ze strony MS) i cena oscyluje w okolicach 90zł.

 

Jakie warunki muszę spełnić by używać LEGALNIE windowsa w firmie?

- faktura VAT na zakupiony system?

- naklejka COA?

- typ licencji: komercyjna?

 

czy wystarczy sama faktura VAT? Np. http://allegro.pl/ms-windows-7-professional-32-64-bit-pl-oem-fv-23-i4901046250.html

 

Jak to jest z tymi licencjami do firm? Czego będzie wymagać ewentualna kontrola?

 

Proszę o odpowiedzi expertów, nie osobom którym się coś wydaje.

Z góry dziękuję.

Link to post
Share on other sites

Licencja wymaga w przypadku Windows 7:

1. Naklejki z kluczem na sprzęcie

2. Aktywacji systemu

3. Faktury zakupu na firmę

 

Jeśli aktywacja nie była wykonana to pójdzie na każdym sprzęcie, ale jeśli już była robiona to nie zaktywujesz automatycznie tylko przez telefon ale to jest omijanie licencji.

Często sprzedawcy sprzedają juz wcześniej aktywowane klucze i tłumaczą się że trzeba aktywować telefonicznie - takie działania są niezgodne z licencją a tym samym nielegalne.

Wersja OEM systemu Windows 7 professional to koszt przynajmniej około 450zł a ultimate jest jeszcze droższy także ten twój sprzedający za 90zł na bank sprzedaje nielegalne oprogramowanie bądź już użyte...

Proponuje zadzwonić do Microsoftu i zapytać czy jest ich partnerem. Najpewniej kupić od oficjalnego partnera Microsoft.

Link to post
Share on other sites

Ponieważ interesowałem się tym tematem dość długo mogę Ci poradzić  tylko jedno czyli telefon do firmy Microsoft Polska.Myślę,że tam uzyskasz najwięcej informacji. http://forum.benchmark.pl/topic/157202-ekomputery24pl-opinia/?do=findComment&comment=1674529. Mimo to cały czas uważam,że większość tanio sprzedawanych kluczy to przekręt.W przypadku użytkownika indywidualnego to przechodzi bez echa.Natomiast przy firmie jest to narażone na kontrolę i ewentualne konsekwencje. Cru5h dobrze napisał a ja otrzymałem wczoraj po raz kolejny odpowiedź,że sprawdzić legalność klucza możesz w Microsoft ale musisz go najpierw mieć.

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...