Skocz do zawartości

gtx 970 czy r9 290x


Recommended Posts

Gość Niuniek7

Gtx 970 jest chłodny i ultra ciuchy w porównaniu z radeonem R9 290x .Jest nieco szybszy od niego i z grami nie ma zadnego problemu nie trzeba wgrywać zadnych patchów i takie tam bo od poczatku wszystko chodzi dobrze np Metro ll .Minus ma nieco nizszą jakosc obrazu

 

 

Tutaj filmik z farkraja na najwyzszych , fhd z wyjatkiem aa zredukowanego do smaa ;)

 

A tutaj z ultra low fan

 

:P

Edytowane przez Niuniek7
Link to post
Share on other sites

Jak cie stać na gtxa 970 to bez wahania bierz  a jak chcesz zaoszczędzić sporo kasy  to polecam używanego radka r9 290 z autorskim chłodzeniem  i długa gwarancją cena ok 800-950zł wydajność  niższa od gtxa o jakieś 15-  20% ale cena sporo niższa  i jakość obrazu lepsza  ale wyższy pobór prądu [ w skali roku  rachunek może być wyższy  ok 70zł ] 

Link to post
Share on other sites

No, sęk w tym, że tu nic nie widzę bo nie ma filmiku. Równie dobrze mógł to być dowolny błąd.

Jeśli wiesz o co chodzi, to zademonstruj mi to tak bym mógł w to uwierzyć :P

 

Ma to być różnica zauważalna dzisiaj na aktualnym sprzęcie i sterownikach a nie 10 lat temu jak to nv obcinała grafikę sterownikami, tak jak pokazałeś w tamtym temacie, w dodatku układy mobilne intela vs nv.

Link to post
Share on other sites
Gość Niuniek7

http://www.benchmark.pl/testy_i_recenzje/Najlepsze_karty_graficzne_do_gier_-_porownanie%2C_wydajnosc%2C_ranking-4037/strona/14983.html

 

Dowód zostawiony przez  radosnych redaktorków z bencharka.

 

Wszystkie te dowody mam w d bo mam i radeona i geforce i wiem gdzie kto stoi w szeregu .

Także wszystkie benchmarki i pclaby to taktuje jako rozrywke a nie ze biore z ta wiedze ;)

Edytowane przez Niuniek7
Link to post
Share on other sites

 

 

mam i radeona i geforce

Nie wiedziałem :D

Hmm, niech zgadnę HD7970 jeszcze nie wiem z jakimi zegarami i MSI GTX 970 Gaming OC około 1550 rdzeń i około 8100 pamięci przy obrotach wentylatora poniżej 1500rpm podczas grania ? Byłem blisko ? %-)

 

Widzisz, ty masz w d a ja z miłą chęciom bym zobaczył, im więcej tym lepiej. Nudzi mi się i muszę się zająć czymś dla mnie ciekawym ;)

  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

R9 290x jest dobrą opcją teraz w dodatku wyszły drivery omega, czekam jeszcze na jakieś benchmarki na nowych sterownikach bo sam się nie potrafię zdecydować. Jeśli zmieniasz kartę gdzieś co roku to warto się zastanowić nad radeonem, np na tym filmiku 290x=970 https://www.youtube.com/watch?v=lsrBhnBOlQo. Jednak jest wielka różnica w poborze prądu jakieś 70W.

Edytowane przez dejnus
Link to post
Share on other sites

Pobór prądu to pikuś. Jeśli ktoś kupuje tak mocną kartę, to przeważnie posiada markowy zasilacz minimum 550W a przeważnie 650W i więcej, który 290 i 290x pociągnie bez problemu. Na rachunkach tej różnicy i tak nie zauważysz. Jedynie temperatury są stosunkowo wysokie i cierpi na tym kultura pracy (w porównaniu do 970-tki).

Link to post
Share on other sites

o jednym ludziska zapomnieli, że radek się kręci jak kula na wiejskim balecie a na 970tki ludzie narzekają, owszem 970 to jest lepsza karta i nie ma co do tego żadnych wątpliwości a twierdząc inaczej bym swoją reputacje nadszarpnął, chcę tylko powiedzieć że z 290X można zrobić poprzez OC i troche pracy wydajniejszą kartę, mocno wykręcić, ustawić profile chłodzenia tak żeby nie buczała i fabryczną 970tke przegoni osiągami, do tego tańsza 2x, ale wiadomo, komu sie chce bawić, taki radek to raczej dla świadomego usera który sie liczy z minusami tej karty i wie że się z nią dogada, 970 GTX to dla bardziej zamożnego który oczekuje bezkompromisowej wydajności i kultury pracy, płace to mam

Edytowane przez jarnuszkiewiczm
  • Popieram 2
Link to post
Share on other sites

Jedyne co mnie osobiście wstrzymuje przed zakupem r9 290x to mój zasilacz. Z tego co widziałem to będzie praktycznie na styk pod obciążeniem, a gdzie tam zapas na OC którego zdecydowanie będę potrzebował przy tej konfiguracji. W tym momencie wymiana zasilacz+grafika wyjdzie mnie tyle co 970.

Link to post
Share on other sites

no ja bez tykania napięć robie 1120 na rdzeniu i 1600 na ramach nie muszę nagrywać wideo bo raczej jestem wiarygodną osobą, nie wiem ile ta karta poleci jak bodbije Vcore, z czego fabrycznie moja grafa ma 947 na rdzeniu także to fajny wynik i nie świadczy o niczym bo miałem HD 7870 który fabrycznie miał 1050 na rdzeniu a się kręcił do 1350  i zyskiwał z 20% na wydajności i w benchmarkach pokonywał 7950 fabrycznego a osiągami też mu nie ustępował. poza tym właściciele 970tek się tak nie jarajcie znowu że macie gpu roku bo wyniki jasno pokazują http://www.anandtech.com/bench/product/1056?vs=1355owszem 970 nadrabia kulturą pracy itp ale to nie jest aż tak wydajniejsza karta żeby się podniecać, czasem i w dupsko obrywa w niektórych grach zwłaszcza w wyższych rozdzielczościach, a dwa że różnice rzędu niecałego fpsa to nie jest coś co zaważy na wyborze karty przez potencjalnego klienta, bo owszem 970 jest lepszy ale bez jaj szału nie ma, mówimy o kartach które w realnym gamingu dadzą niemal identyczne odczucia 

Edytowane przez jarnuszkiewiczm
  • Popieram 4
Link to post
Share on other sites

 

 

jakość obrazu lepsza

 

 

1621679_768636296536709_1646865969734651

 

Rozpowszechnianie takich bzdur powinno być karane chłostą.


 

 

GTX 970 czy R9 290x

 

Jeśli w grę wchodzą używki i chciałbyś zaoszczędzić to Radka, jeśli jedynie nówki i/lub planujesz kiedyś multi-gpu - wówczas jedynie 970-tka. Pod względem osiągów są to zbliżone układy, w jednych grach wygra 290X, w innych NV. 

Link to post
Share on other sites

Bierz też poprawkę na to, że osoby które w każdym temacie wklejają wynik jaki udało im się wykręcić na JEDNEJ sztuce karty z kilku tysięcy dostepnych to nie jest wiarygodne źródło. Nie bierz też tych wyników jako dowód, że GF wymiata bo tak nie jest. Każda sztuka to co innego i oznacza inne wyniki OC. To tak w gwoli wyjaśnienia :)

Edytowane przez Invar
Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...