Skocz do zawartości

Procesor i płyta główna szybkie kupno.


Recommended Posts

Witam wszystkich, poszła mi płyta główna oto mój temat:

 

http://forum.benchmark.pl/topic/155058-win-7-nie-za%C5%82%C4%85cza-wiatrak-nie-dzia%C5%82a/

 

Mój komp to:

 

i5 760

2 x karta Gefore 460 połączone w sli

msi p55 gd65 moa edition 

zasilacz OCZ 700W

2x500 GB

Cooler Master CM 690 II Advanced

 

Do sprzedania i5 760 a do kupienia płyta i nowy procek, trochę wybiegłem z obiegu jeśli chodzi o części więc ogromna prośba o doradzenie co da największego kopa temu zestawowi i wyciśnie z niego ostatnie soki bo z taką myślą on był tworzony żeby był przyszłościowy.

Komp potrzebuje do programów konstrukcyjnych takich jaki SOLID WORKS itd. oraz zagram w wybrane gierki, chciałbym żeby na maksa mi chodziła GTA V.

Dzięki z góry za każdą pomoc :-// 


Z tego co poczytałem to wychodzi mi jedno:

 

procek: I5 4690K lub i7-4790K

 

płyta: MSI Z97 GAMING 5 lub GIGABYTE Z97 GAMING 5

 

razem z dwoma gtx 460 MSI CYCLONE będzie dobrze współpracować??

Link to post
Share on other sites

Raczej będę podkręcał więc lepsza płytka by się przydała.

 

To ktoś się orientuję ile bym dostał za dobrego i5-760 I dobre dwa gtxy 460 msi cyclone oc??

 

Jeśli by mi się udało sprzedać to jaką wtedy grafikę??


Tak z innej beczki, jak ja teraz mogę odczytać dane z moich dwóch dysków??

 

Gdy już zakupię procka i płytę, złoże to system będzie wstanie jeszcze powstać na nowych dwóch podzespołach czy od razu muszę zrobić format ??

Link to post
Share on other sites

 

Do niedzielnego grania spokojnie wystarczy i5 4690k (o ile w ogolę myślisz o oc) i do tego w sam raz starczy płyta mis z97-g43. A co do sli to lepiej sprzedaj je obie i zainwestuj w jedną lecz porządną grafikę. Lepiej na tym wyjdziesz.

 

 

i5 4690k do niedzielnego grania ? Toż to chyba jakiś żart (: ?

Link to post
Share on other sites

A jeszcze znalazłem taką płytę: 

http://www.morele.net/plyta-glowna-msi-z97-g55-sli-z97-dualddr3-1600-sata3-raid-hdmi-dvi-vga-atx-z97-g55-sli-640725/

 

czym się ona różni od msi gaming 5??  Że jest robiona specjalnie pod sli??


A tak z innej beczki jak mogę teraz podłączyć moje dyski twarde żeby odzyskać dane??

 

Mam na stanie jeden dysk zewnętrzny WD 3TB

Link to post
Share on other sites

i5 4690k do niedzielnego grania ? Toż to chyba jakiś żart (: ?

Może faktycznie nie co przesadziłem,lecz chodziło mi że taki i5 spokojnie wystarcza i nie ma co przepłacać do i7,no chyba że jak autor wspominał potrzebę do programów konstrukcyjnych,więc tu raczej dobrze się sprawdzi i7.

  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites
  • 2 tygodnie później...

 Gdzie mogę dostać takie coś w sklepie komputerowym a nie z allegro??

 

 

http://allegro.pl/ap7-adapter-usb-sata-ata-dysk-hdd-2-5-3-5-ide-led-i4858310773.html


Na tą chwilę wybrałem i7-4790K oraz msi gaming 5 bo jest w promocji zwrotu od intela, czy ktoś może mnie utwierdzić w tym wyborze??

 

Wydaję mi się że i7-4790K jest bardziej przyszłościowy i starczy mi spokojnie na kolejne 4 lata chyba że się mylę to mi napiszcie.

Robię renderingi także w programie POV Ray i tam on osiąga świetne wyniki więc przychylam się ku niemu może też przez to że się zbliżają święta to zawsze tak jakoś mniej boli wydawanie kasy bo przecież idzie na prezent :-))


Decyzja na 90% podjęta i znajduje się w poniższym linku, rozbijamy bank:

 

http://www.komputronik.pl/product/238935/Elektronika/Sprz%C4%99t_komputerowy/MSI_Z97_GAMING_7_Intel_Core_i7_4790K_4_00_GHz_BOX.html

 

Do tego chłodzenie Thermalright HR-02 - Macho 120 Rev. A wystarczy?? Czy może jednak coś mniejszego bo po mugenie mam trochę dość chłodzonych kolosów

 
 

Witam, dlaczego nigdzie w sklepach nie ma już gtxów 670 oraz 680 tylko zostały same 660tki??

 

Czy jest sens wymieniać moje dwa gtxy 460 msi cyclone oc jeśli mam monitorek flatron M2094D czyli rozdziałka 1680x1050 ???


Kto mi poleci jakiś dobry dysk SSD bo zupełnie się na nich nie znam, jak je należy dobierać w moim przypadku??

Zestaw zakupiony więc i7-4790K oraz msi gaming 7 , mam nadzieję że uda się dostać zwrot z intela więc będzie można wydać na dysk ssd http://www.elektroda.pl/rtvforum/images/smiles/icon_smile.gif)


Muszę wymienić chłodzenie Scythe Mugen 2 Rev. B, nie znam się za bardzo na tych dobrych a chciałbym kupić równie wydajne ale w miarę możliwości mniejsze gabarytowo bo ten mugen jest ogromny :-//

Proszę o propozycję.

Edytowane przez grom99
Link to post
Share on other sites

Wiem dzięki tak właśnie zrobiłem polecam każdemu taki adapterek, świetne urządzonko, dzięki za zainteresowanie bo reszta mnie zlewa.

 

Cały zestaw zakupiony i zainstalowany, jedyny mankament to te chłodzenie, dałem do sprawdzenia, może sam wentylator tylko do wymiany będzie bo szkoda by było wymieniać tego mugena 2, każda kolejna seria była gorsza a on do tej pory ma dobre opinie i mam nadzieję że pociągnie I7-4790k na dobrych temperaturach.

Edytowane przez grom99
Link to post
Share on other sites
  • 2 tygodnie później...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...