Skocz do zawartości

KOMPUTER SAM SIĘ WŁĄCZA


Recommended Posts

Nie jestem wybitnym znawcą komputerów więc zwracam się do was z uciążliwym problemem SAMOCZYNNEGO WŁĄCZANIA SIĘ KOMPUTERA.Próbowałem kilku rzeczy o których słyszałem lub przeczytałem mi.  wyłączałem w biosie płyty wznawianie przez urządzenie usb mi. myszki i klawiatury.Wyjmowałem również wtyczki bezpośrednio z wejść płyty.Wyjmowałem również kabel internetowy.Wyłączałem funkcje ZARZĄDZANIE ENERGIĄ -pozwalaj na wznawianie pracy komputera -NIC NIE POMAGA.KOMP SIĘ SAM WŁĄCZA JAK JEST NA  UŚPIJ LUB NA ZAMKNIJ ALE ZAWSZE W NOCY.Mam wyłączone nocne samoczynne aktualizacje .Wiem że można na listwie ,ale to nie wchodzi w rozwiązanie .

Proszę o pomysły i z góry dziękuję

 

Płyta główna MSI B85-G43 Sc LGA1150

 

Karta graficzna MSI Radeon HD7770 1GB

 

Procesor Intel Core i5-4440

 

Napęd Lite-On iHAS124-14 24x, SATA,

 

Zasilacz XFX Pro Series TS550W 120mm

 

Karta dźwiękowa Asus Xonar DG - karta

 

Czytnik I-BOX ICKWFR055

Edytowane przez ubity
Link to post
Share on other sites

Zobacz może masz coś popsute z czasomierzem ? 


  1. Opcje zasilania na liście Panel sterowania.
  2. Kliknij opcję Zmień ustawienia planu obok wybranego planu zasilania, a następnie kliknij pozycję Zmień zaawansowane ustawienia zasilania.
  3. Rozwiń pozycję Wstrzymanie, rozwiń pozycję Zezwalaj na wznawianie pracy według czasomierza, a następnie wybierz pozycję Wyłącz.
  4. Kliknij przycisk OK.
  • Popieram 2
Link to post
Share on other sites

Po prostu komp wstaje w nocy aby podjeść z lodówki trochę prądu ;)

A tak na poważnie - gdy go uśpisz/wyłączysz odepnij wszystkie kable (poza monitorem i zasilaniem) i daj znać co z tego wyjdzie + w/w instrukcje  zasugerowane przez kolegę Remusa

Edytowane przez bożo_wporzo
  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

Po prostu komp wstaje w nocy aby podjeść z lodówki trochę prądu ;)

A tak na poważnie - gdy go uśpisz/wyłączysz odepnij wszystkie kable (poza monitorem i zasilaniem) i daj znać co z tego wyjdzie + w/w instrukcje  zasugerowane przez kolegę Remusa

 

Zrobie jak mówicie i dam znać czy ten gad znowu nie wstał w nocy coś podjeść :)

 

Zobacz może masz coś popsute z czasomierzem ? 

  1. Opcje zasilania na liście Panel sterowania.
  2. Kliknij opcję Zmień ustawienia planu obok wybranego planu zasilania, a następnie kliknij pozycję Zmień zaawansowane ustawienia zasilania.
  3. Rozwiń pozycję Wstrzymanie, rozwiń pozycję Zezwalaj na wznawianie pracy według czasomierza, a następnie wybierz pozycję Wyłącz.
  4. Kliknij przycisk OK.

 

 

Dzięki kolego za pomoc .Zrobiłem jak kazałeś i jak na razie SPOKÓJ. Nie wyłączałem wtyczek tylko wyłączyłem czasomierz i jak na razie komputer sie nie włączył przez dwie noce.Miejmy nadzieję że będzie tak dalej. :)

Edytowane przez ubity
Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...