Skocz do zawartości

Recommended Posts

Witam.
Szukam słuchawek do gier, czyli najlepiej zamknięte, wokół-uszne z wbudowanym mikrofonem, żeby mi nie zbierał syfu z zewnątrz, ale to nie jest konieczne.
Zależy mi przede wszystkim na wygodzie użytkowania, wytrzymałości (moje logitechy g35 pękły ;x) i dobrym mikro, do tego im dłuższy kabel tym lepiej. 
Jeśli chodzi o jakość dźwięku, to nie mam na myśli słuchanie muzyki (choć to czasem też robię), tylko o granie w gry typu Counter Strike, gdzie najlepiej jest słyszeć kroki z jak najdalszej odległości.
Chwalę sobie w Logitechach dźwięk "7.1", na prawdę brzmi to ładnie, do tego mikro w nich ma świetną jakość. Nie wiem jak barwa przekłada się do gier typu FPS, może ktoś mi to wyjaśni? Fajnie było by jakby ktoś zaproponował jakiś odpowiednik, który będzie bardziej wytrzymalszy, bo już się przejechałem na typowych firmach, które produkują słuchawki gamingowe :(
Budżet do 400-450 zł. Aha, mam zintegrowaną kartę dźwiękową, więc jeśli słuchawki będą potrzebowały dodatkowej pomocy, to proszę o napisanie tego.
Moje propozycje to:
  • Superlux HMC631 (te dużo osób poleca)
  • Sennheiser PC 330 GAME
  • Hyperx Cloud Dźwięk Hi-Fi Box
  • Sennheiser PC 320

Z góry dzięki za pomoc, mili ludzie :)

 
@edit
Wpadły mi jeszcze pod oko te
  • Qpad QH-90 
  • Qpad PREMIUM PRO QH-85 
  • AKG142 HD
Edytowane przez Rafi66
Link to post
Share on other sites

To czego ja się dowiedziałem to że Hyperx Cloud i Qpad qh-90 to te same słuchawki tylko rebrandowane (info na wielu portalach polskich jak i zagranicznych).

Kupiłem je i potwierdza się że ich producentem jest qpad - po zdjęciu gąbki z mikrofonu można dostrzec na nim napis qpad. Ja kupiłem miesiąc temu za 299 zł, ale teraz są po 269.

 

Nie mam porównania z innymi które wymieniłeś.

Miałem okazję natomiast przymierzyć logitechy g930 i powiem że logitechy były lżejsze w moim odczuciu mimo, że bezprzewodowe. Aczkolwiek siedzę w HyperX'ach średnio 4 godziny dziennie i nie odczywam dyskomfortu.

 

Mikrofon daje radę, ale też nie mam porównania z innymi headsetami, a jedynie z zestawem słuchawkowym telefonu podczas rozmów przez skype i ten od telefonu jest lepszy.

 

Myślę że to jaki dźwięk masz w grze to bardziej zależy od karty muzycznej i oprogramowania (w twoim wypadku karta 7.1 w słuchawkach pewnie robiła robotę). Ja zainstalowałem sobie oprogramowanie od Razera i nawet na dokanałowym zestawie słuchawkowym nokii za 30 zł, miałem dobre odczucia przestrzenne.

 

Co do samego dźwięku słuchawek no to bardzo mi się podoba - jest bardzo czysty i przyjemny zarówno w grach jak i podczas słuchania muzyki, ale to moja subiektywna opinia.

 

Możesz to sobie sprawdzić na jakichś tanich słuchawkach albo zestawie słuchawkowym telefonu.

 

Co do jakości wykonania to mam je dopiero miesiąc. Jedyny minus za pałąk który się już nieco wyrobił przy rozsuwaniu. Nie jest tak solidny jak w logitechach.

  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...