Skocz do zawartości

Monitor ~800zł, 24", wstępnie preferowana matryca VA + parę pytań


Recommended Posts

Cześć. Poszukuję monitora "do wszystkiego po trochu", bez jakiegoś dominiującego zastosowania.  Obecnie- czasem obejrzę film, czasem pyknę w jakąś gierkę (z tych "szybszych" jedynie WoT, jeśli można go w ogóle do takich zaliczyć), czasami przyjdzie posiedzieć trochę przy wordzie. Ostatnio będąc u znajomego miałem okazję siedzieć przed jego BenQ GW2760HS i zarówno podczas oglądania "mrocznych" filmów jak i eksplorowania ciemnych lokacji w paru gierkach zauważyłem dużą różnicę w "czarności" czerni w porównaniu do mojego IPS-a. Z racji tego, że 27 cali w moim przypadku to trochę za dużo, w temacie polecanych monitorów wstępnie wybrałem sobie dwóch 24-calowych kandydatów: BenQ GW2460HM oraz BenQ BL2410PT. Jeśli chodzi o ten drugi, to o ile dobrze interpretuję zestawienie http://www.tftcentral.co.uk/news_archive/29.htm#benq_flicker_freewychodzi na to, że on też ma flicker-free, na czym by mi zależało. Pytanie co sądzicie o tych dwóch monitorach i czy istnieje jakaś inna, sensowna alternatywa/y do rozważenia.

Z góry dziękuję za pomoc.

 

 

EDIT: Mała pomyłka, chodzi o ten http://www.tftcentral.co.uk/articles/flicker_free_database.htmlink, gdzie przy modelu BL2410PT widnieje napis

 

Updated model in flicker free range, untested
Flicker-free P/N: 9H.L9JLB.RBE

Edytowane przez Abizer
Link to post
Share on other sites

Rozważałem xb2483hsu, jednak mam tutaj mocno mieszane uczucia.

Osobiście skłaniałbym się właśnie do BL-a, tylko jest dziwna sytuacja, bo adnotacja przy jego modelu, która informuje o dostępności tego monitora z technologią flicker- free podając numer 9H.L9JLB.RBE odsyła do zestawienia w którym ten model nie figuruje (albo ja go tam nie widzę :co: )

Link to post
Share on other sites

Podepnę się pod temat ponieważ szukam monitora o identycznych parametrach + koniecznie z montażem ściennym. :)

DO AUTORA: Może zainteresuje cię jeszcze ten DELL http://www.ceneo.pl/19617785#mh=a0a1aaaa23004dell1c90FZzwjs5xYQNEGPORACEkyhOQpTqypzEQXv5wznB71L7vrZuvF7n22JUo_Kv1HdiHAiLERKp4c5pDj739sHW_UuQC748I11gZsiEQy3pjyJD6qx2H3A2, ja niestety się nie skuszę ponieważ nie można zawiesić go na ścianie.

Benq GW2460HM został już chyba wycofany ponieważ nigdzie nie ma nowych ani używanych, ale są za to starsze modele GW2450HM. Czy za ~700zł warto brać starszy model ?

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...