Skocz do zawartości

Problem z siecią po aktualizacji do windows 8.1 [Help]


Recommended Posts

Witajcie. 

Posiadam internet stacjonarny neostrada (10mb/s) podłączony do laptopa poprzez kabel ethernet. Modem działa w trybie Router, jest bez Wi-Fi, firmy ZTE (pełna nazwa: "modem adsl zxdsl 831 all"), dostałem go jak podpisywałem umowę z Orange trochę czasu temu. Ostatnio kupiłem nowego laptopa, do modemu była płytka instalacyjna, zainstalowałem i internet chodził OK do czasu gdy nie zaktualizowałem windowsa z 8 do 8.1. Pewnego dnia dostałem wiadomość z "systemu", że muszę zaktualizować do 8.1, nie było żadnej opcji anulowania (nie chciałem tej aktualizacji ale musiałem ją zrobić, bo została ona na mnie wymuszona). Po wyłączeniu laptopa i ponownym uruchomieniu zaczął się samoistny proces aktualizacji. Internet był normalnie podłączony. Po wszystkich procesach aktualizacyjnych i konfiguracjach które system przeprowadzał sam - pojawił się pulpit. Sprawdziłem czy jest wszystko OK i tak było, jednak....

otwieram przeglądarkę (Chrome) a tam napis: "STRONA INTERNETOWA JEST NIEDOSTĘPNA" po czym widnieją opcje odśwież i szczegóły, w szczegółach pisze:

"Nie można znaleźć serwera www.youtube.com, ponieważ nie powiodło

się wyszukiwanie DNS. DNS to usługa sieciowa służąca do translacji nazw 

witryn na adresy internetowe. Ten błąd jest najczęściej powodowany przez brak 

połączenia internetowego lub niepoprawną konfigurację sieci. Może być również 

spowodowany brakiem odpowiedzi serwera DNS lub działaniem zapory sieciowej, 

która uniemożliwia aplikacji Google Chrome dostęp do sieci.

Kod błędu: DNS_PROBE_FINISHED_NXDOMAIN".

Gdy nie zdążę wejść w szczegóły strona szybko się sama odświeża i wczytuje ponownie lecz z problemami (nie jest wyświetlanych większość zdjęć, video (grafik), widnieje taka dziwna przekreślona mała ikonka grafiki). Ten problem występuje bardzo często, również niektóre strony wyświetlają mi się całe w trybie tekstowym gdzie nieraz trzeba po kilka razy odświeżać żeby załadowała się normalnie NIE w trybie tekstowym, lecz co z tego że załaduje bez trybu tekstowego jak znowu z "zepsutymi grafikami". Niektóre strony wczyta normalnie, niektóre w połowie dobrze a w niektórych wszystkie grafiki są "zepsute". Prawie zawsze gdy wejdę pierwszy raz na jakąś nową stronę pisze: "STRONA INTERNETOWA JEST NIEDOSTĘPNA" i w szczegółach jest to samo co napisałem powyżej. Dopiero po odświeżeniu pojawia się. Jak wyświetlę ten "zepsuty" obrazek w osobnej karcie to znów jest to że: "strona internetowa jest niedostępna", a po odświeżeniu normalnie się pokazuje i potem jak wrócę na tą główną stronę gdzie ten obrazek "był zepsuty" to pojawia się normalnie. W przeglądarce Internet Explorer, jest to samo tylko komunikat: "Nie można wyświetlić tej strony", gdy wezmę "Napraw problem" szuka mi problemu, przeprowadzana jest diagnostyka sieci i wgl. i wyskakuje komunikat że nie można zdiagnozować problemu. Po odświeżeniu tak samo ja w chrome, zdj, video są niektóre "zepsute", tutaj występuje taki czarny x w rogu grafik. System nie widzi żadnego problemu, połączenie normalnie jest ustanowione, prawidłowo, diody na modemie świecą się prawidłowo. Szukałem rozwiązania tego problemu i nic nie znalazłem. Zmieniałem adresy DNS, wyczyszczałem pamięć podręczną DNS i nic, dalej to samo :/ Ostatnio doradzono mi zainstalować od nowa sterownik od karty sieciowej, więc tak zrobiłem i początkowo wszystko chodziło dobrze, pierwszy 3 strony, potem znów to samo co wcześniej i teraz (to co opisałem powyżej). Nie mam już sił, może Wy coś jesteście w stanie doradzić. To mają być te słynne "ulepszenia" Microsoft'u ? Dziękuję za zepsucie mi poprawnego połączenia z siecią.

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...