Skocz do zawartości

Odwrotny? wentylator w zasilaczu...


Recommended Posts

Witam postanowiłem się w końcu poradzić expertów bo sam głowie się nad tym już ze 4 miesiące...

Przy niedawnej modernizacji kupiłem nowy zasilacz, mianowicie Antec EarthWatts 650W

Jak wszystko złożyłem do kupy i zacząłem testować to ze zdziwieniem zauważyłem, że wentylator zasilacza wciąga powietrze z zewnątrz(z tyłu obudowy) i wdmuchuje dość ciepłe już powietrze do obudowy... ;) Najbardziej przeszkadzało mi to w starej obudowie gdzie zasilacz był umieszczony na górze obudowy i znacznie podwyższał mi temperaturę procesora, teraz mam Gladiusa 600 i zasilacz jest zamontowany wentylatorem w stronę podłogi więc wywiewa powietrze na zewnątrz.

I teraz moje pytanie, czy taka odwrócona cyrkulacja to norma w zasilaczach ze 120mm fanem (Wcześniej miałem tylko zasilacz z 80mm wentylatorem z tyłu, który wydmuchiwał powietrze na zewnątrz obudowy a zaciągał je ze środka)?? Czy mój jest jakiś pieprznięty... Dodam jeszcze że mój kolega również posiada ten model zasilacza i u niego jest dokładnie ten sam "problem".

Link to post
Share on other sites

To nie jest normalne. Jeśli jest to nówka na gwarancji to oddaj ją do serwisu, ale raczej zakładam że jest to używka i ktoś sobie zmienił wentylator. Wypadałoby odwrócić ten wentylator, bo bez tego zasilacz się może przegrzać i/lub wentylator będzie głośny bo bedzie pracował przy wysokich obrotach.

Link to post
Share on other sites

Eee... zasilacz to nówka ze sklepu, ale jesteś pewny że to nie jest jakiś "specjalny system montowania wentylatora" stosowany w tych zasilaczach przez Anteca? Bo raczej trudno mi uwierzyć że popełnili tak kardynalny błąd w budowie zasilacza, patrz dwa z takim samym "defektem"... Poza tym zasilacz (jego obudowa) podczas pracy jest całkowicie zimna ew. letnia a fan chodzi na niskich obrotach i właściwie go nie słychać...

 

 

EDIT: Wyszło na to że to ja jestem ten głupi a panowie z Anteca ci mądrzy... :) Do tej pory sprawdzałem to jedynie "organoleptycznie" tj. przez przyłożenie ręki do wentylatora... teraz postanowiłem sprawdzić to "metodą chusteczki", przystawiłem chusteczkę do fana iii ziup ta przylgnęła do niego, znaczy że wentylator działa prawidłowo a moje zmysły dotyku nie :) po prostu kręci się tak wolno że ciężko wyczuć w którą stronę wieje ;)

Do zamknięcia...

Link to post
Share on other sites

Czy to jest takie trudne, żeby wiedzieć w którą stronę wieje wentylator? Przeciez to logiczne i oczywiste. Zrób zdjęcie zasilacza od strony wentylatora (jak jest wyłączony) i je tutaj wrzuć. Jeżeli widać wypukłe łopatki jak poniżej, to jest dobrze i masz jakieś omamy ;)

http://www.komputronik.pl/index.php/product_picture/6/WENTSILPCZSPC016/SilentiumPC_Zephyr_120_mm.png

Jeżeli jakimś cudem jest odwrotnie jak poniżej, to jest źle:

http://www.komputronik.pl/index.php/product_picture/6/WENTSILPCZSPC016-0/SilentiumPC_Zephyr_120_mm.png

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...