Skocz do zawartości

Powolne ładowanie L9 II


Recommended Posts

Witam! Mam problem ze swoim LG L9 II. Chodzi dokładnie o ładowanie jego baterii. Otóż do niedawna ładowałem go za pomocą USB , ponieważ miałem router z USB i było mi tak wygodniej. Wiem , że szybciej jest z gniazdka ale ja tak wolałem. Teraz nie mam już routera z USB i ładuję normalnie w gniazdku. Lecz niestety te ładowanie w gniazdku jest gorsze od ładowania w USB. Bateria ładuje się tak wolno , że chyba w przeciągu 1 godziny naładuje się z 20 %. Próbowałem w kilku gniazdkach w domu i wszędzie jest tak samo. Ładowarka i kabel USB są oryginalne. Wiecie co może być przyczyną?

Link to post
Share on other sites

Wszystko zależy od prądu ładowania. Port USB w routerze podawał większy prąd gdzieś ok 700-800mA dlatego szybciej następowało ładowanie telefonu. Ładowarka oryginalna może mieć sporo mniejszy ten prąd(jest podany na ładowarce) i tym samym czas ładowania się wydłuży. Zalecane jest ładowanie baterii tak dobranym prądem ładowania by bateria się nie przegrzewała a jej żywotność nie ulegała skróceniu. Zazwyczaj w przypadku dużych akumulatorów jest to 10% pojemności. Czyli np. mając akumulator o pojemności 50 Ah ładujemy go prądem ok 5A. Mój Sony Xperia M2 ładuje się do 100% w podobnym czasie.    

Link to post
Share on other sites

Wszystko zależy od prądu ładowania. Port USB w routerze podawał większy prąd gdzieś ok 700-800mA dlatego szybciej następowało ładowanie telefonu. Ładowarka oryginalna może mieć sporo mniejszy ten prąd(jest podany na ładowarce) i tym samym czas ładowania się wydłuży. Zalecane jest ładowanie baterii tak dobranym prądem ładowania by bateria się nie przegrzewała a jej żywotność nie ulegała skróceniu. Zazwyczaj w przypadku dużych akumulatorów jest to 10% pojemności. Czyli np. mając akumulator o pojemności 50 Ah ładujemy go prądem ok 5A. Mój Sony Xperia M2 ładuje się do 100% w podobnym czasie.    

Ale na początku ładowałem go ładowarką i do 100% dochodził w jakieś 3-4 godziny. Teraz potrzebuje chyba z 6. Nie będę przecież ładował telefonu przez pół dnia...

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...