Skocz do zawartości

Prawie nowy, w miare dobry komputer a już problemy


Recommended Posts

We wrześniu tego roku postanowiłem złożyć nowy komputer.

Nowe części to:

Obudowa Cooler Master Cosmos II RC-1200-KKN1
Płyta główna Gigabyte GA-Z97X-Gaming G1 WIFI-BK,
Procesor Intel Core i7-4790K, socket LGA1150, 64bit, - Devil's Canyon
Pamięć A-Data XPG V2.0 Gold DDR3-2800 CL12 - 16 GB AX3U2800W8G12-DGV
Zasilacz Be Quiet! Dark Power Pro 10 750W CM 80PLUS Gold, 11.8 dB, 4/1 (OCK) 12V (BN202)
Chłodzenie CPU Raijintek Themis (0P105255)
 
Starsze części to:

Samsung 256GB 2.5 SSD 830 Series SATA III
WDC WD1003FZEX-00MK2A0
PLEXTOR DVDR PX-L890SA ATA Device

I ostatni nabytek z listopada to:
 
Karta graficzna Gigabyte GeForce GTX TITAN BLACK, 6GB DDR5 384 Bit

Wszystko to jest podłączone pod nowy (zkupiony we wrześniu) ups:

UPS CyberPower CP1300EPFCLCD

Do komputera jest tylko podłączona mysz z klawiaturą przez usb, dźwięk optycznym przewodem, monitor przez DP i antenka do wifi.
Ostatni raz komputer włączałem dwa dni temu i wszystko było OK, a dzisiaj nie chce się
uruchomić. Na płycie nie ma żadnych oznak życia. Dzwoniłem do firmy, w której składałem
komputer i okazuje się, że takie objawy to żadna nowość. Doradzono mi, abym rozłączył
płytę główną od zasilania, karte graficzną, zasilanie procesora. Po ponownym podłączeniu
zasilacza do prądu słychać "puknięcie" w zasilaczu (tak jak pan podpowiadał), ale niestety
płyta w dalszym ciągu jest "martwa". BIOS na płycie jest w wersji F5.
Mam do czynienia z komputerami od prawie dwudziestu lat i nigdy nie miałem takiego problemu.
Czy któryś z forumowiczów miałby dla mnie jakieś sugestie w rozwiązaniu tego problemu?
Z góry dziękuję za wszelkie podpowiedzi.

Pozdrawiam

Link to post
Share on other sites

Jednak okazało się że zasilacz jest dobry. Sprawdziłem go wkładając do drugiego komputera i tam działa.

Na płycie głównej zauważyłem, że przy włączaniu zasilacza, na moment zaświeca się w prawym górnym rogu czerwony power button. Czy macie jakieś ewentualne sugestie?


No i płyta główna pojechała w ramach reklamacji do serwisu. Dzięki za zainteresowanie. Pozdrawiam

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...