Skocz do zawartości

Pozycjonowanie tekstu PHP


Recommended Posts

Witam serdecznie

 

Mam pewien problem: aby uniknąć niechcianych reklam na topie strony na darmowym hostingu użyłem myku z <body style="margin-top: -200px;"/>

 

lecz mam pewien problem... tekst o błędzie przy wpisaniu złego mailu,zbyt krótka treść itp zanika oczywiście ze względu na ten margin-top i nie mogę zastosować tej samej techniki przy samym tekscie. Próbowałem z echo i na sztywno ustawić pozycje tekstu ale nie pomogło, może robię coś źle?

 

Mój kod z komunikatami wygląda tak:

 

<?php
/* Ustawienia formularza kontaktowego */

$adres_odbiorcy = 'xxx@gmail.com'; //tu wpisz adres e-mail na który mają przychodzić wiadomości



/* Ustawienia wymaganych pól */
/* Pamiętaj, żeby oznaczyć wymagane pola w formularzu - plik formularz.php */

$valid['nick'] = 2 ;     // Nick: 0 - oznacza pole nieobowiązkowe, inna liczba minimalną ilość znaków jakie musi wpisać użytkownik
$valid['mail'] = 1 ;     // e-mail: 0 - oznacza pole nieobowiązkowe, 1 - pole wymagane
$valid['temat'] = 3 ;     // Temat: 0 - oznacza pole nieobowiązkowe, inna liczba minimalną ilość znaków jakie musi wpisać użytkownik
$valid['tresc'] = 5 ;     // Treść: 0 - oznacza pole nieobowiązkowe, inna liczba minimalną ilość znaków jakie musi wpisać użytkownik



/* Komunikaty */

$komunikat['sukces'] = 'Dziękujemy. Twoja wiadomość została wysłana.'; //Wiadomość po udanym wysłaniu formularza
$komunikat['blad'] = 'Wiadomość <b>NIE</b> została wysłana. Popraw poniższe błędy.';     //Wiadomość przy błędzie w sprawdzaniu danych, błędy zostaną wymienione poniżej
$komunikat['nick'] = 'Nick musi mieć min. 2 znaki.';     //Wpisz właściwą ilość znaków jeśli pole wymagane
$komunikat['mail'] = 'Podaj poprawny adres e-mail.';     //Wiadomość po błędnym wpisaniu adresu e-mail
$komunikat['temat'] = 'Temat musi mieć min. 3 znaki.';     //Wpisz właściwą ilość znaków jeśli pole wymagane
$komunikat['tresc'] = 'Treść musi mieć min. 5 znaków';     //Wpisz właściwą ilość znaków jeśli pole wymagane
$komunikat['fail'] = 'Przepraszamy wystąpił chwilowy błąd. Spróbuj ponownie później';     //W przypadku nieudanego wyslania wiadomości np. błędu serwera

?>

 

Czy można jeszcze jakoś dodać stały background image i zastosować alternatywny kod php dla margin-top? np. przy tekście: 'Dziękujemy. Twoja wiadomość została wysłana.' (razem z tym komunikatem otwiera się nowa podstrona na której znów jest reklama hostingu.

 

Ach no i mam problem z UTF-8. Dodanie linii

header( 'Content-Type: text/html; charset=utf-8' );

nie pomaga

 

Link to post
Share on other sites

Każda z tych reklam powinna znajdować się w jakiejś klasie,lub div-ie. wystarczy tylko dodać kod css

#nazwa_diva {
            display:none;
}

/*  lub */
.nazwa_klasy {
             display:none;
}

Jeżeli administrator dowie się że używasz tej metody,lub swojej to pewnie strona zostanie usunięta.

Edytowane przez pukang
Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...