Skocz do zawartości

Problem z sterownikami.


Recommended Posts

Witam, mam problem na laptopie z sterownikami. Mianowicie jak wejdę w menedżer urządzeń to w zakładce Karty Sieciowe mam wykrzykniki przy:

Miniport WAN (L2TP)

Miniport WAN (PPPOE)

Miniport WAN (PPTP)

Teredo Tunneling Pseudo-Interface

WAN Miniport (IKEv2)

WAN Miniport (IP)

WAN Miniport (IPv6)

WAN Miniport (Network Monitor)

WAN Miniport (SSTP)

Nie mogę się połączyć z internetem, a sterowniki do karty sieciowej są zainstalowane bo przy niej wykrzyknika nie ma. Reinstalowałem sterowniki i nadal to samo. Ktoś wie co zrobić?

Laptop Acer Aspire 5560 15" Niebieski 

Edytowane przez batiksor
Link to post
Share on other sites

Teredo to jakiś syf. Przeskanuj system ADWCleaner, Malwarebytes i Combofix. Potem usuń konflikty z Menadżera urządzeń jeśli zostaną. 

Do tego akurat zainstalowałem sterownik, ale do reszty się nie da. Jak nie mogę się połączyć z internetem to raczej jak to usunę to problem nie zniknie ...

Link to post
Share on other sites

Wrzuć print screen z gałęzi karty sieciowe menadżera urządzeń. Na 100% nie masz zainstalowanej właściwie, jednej  karty sieciowej. Teredo może być i prawidłowo zainstalowane ale musisz mieć w menadżerze kartę Broadcom(LAN) albo Atheros lub Broadcom(WLAN). Konflikty oznaczają nieprawidłowo zainstalowany sterownik. Możesz ręcznie poszukać w rejestrze wszystkich konfliktów i je usunąć. Po ponownym uruchomieniu systemu może będzie już normalnie rozpoznawać sterowniki lan.    

Link to post
Share on other sites

Wrzuć print screen z gałęzi karty sieciowe menadżera urządzeń. Na 100% nie masz zainstalowanej właściwie, jednej  karty sieciowej. Teredo może być i prawidłowo zainstalowane ale musisz mieć w menadżerze kartę Broadcom(LAN) albo Atheros lub Broadcom(WLAN). Konflikty oznaczają nieprawidłowo zainstalowany sterownik. Możesz ręcznie poszukać w rejestrze wszystkich konfliktów i je usunąć. Po ponownym uruchomieniu systemu może będzie już normalnie rozpoznawać sterowniki lan.    

Po uruchomieniu od nowa komputera jeden z sterowników do karty sieciowej znów ma wykrzyknik... Instalowałem od nowa sterownik i nie znika ten wykrzyknik.

http://iv.pl/images/80584051864802915663.jpg

Edytowane przez batiksor
Link to post
Share on other sites

OK. Tu już wiadomo który sterownik nawala. Zmień tak jak na filmie wyżej wartość w rejestrze. Potem postępuj zgodnie z instrukcją a sterownik Broadcom się zainstaluje prawidłowo.   

W filmie 2:50 ja nie mam po prawej stronie Disabledcomponents. Mam tylko (Domyślna),Dhcpv6DUID,EnableICSIPv6. Jak kliknąłem w na ten sterownik to zainstalowałem go bez problemu z dysku ale reszta nie poznikała. 

Edytowane przez batiksor
Link to post
Share on other sites

Wymuś ręczną instalację sterownika Broadcom. Kliknij prawą myszą na karcie Broadcom i wybierz aktualizuj oprogramowania sterownika. Potem opcję przeglądaj mój komputer w poszukiwaniu oprogramowania sterownika i wskaż katalog w którym znajduję się rozpakowany sterownik tej karty i naciśnij Dalej. Gdyby tak  się nie udało zainstalować karty sieciowej, może wybrać opcję pozwól mi wybrać z listy sterowników na moim komputerze. I z katalogu rozpakowanych sterowników wskazać instalatorowi właściwy sterownik. Pozostałe konflikty po prostu odinstaluj-usuń. 

Edytowane przez gepardmak
Link to post
Share on other sites

Wymuś ręczną instalację sterownika Broadcom. Kliknij prawą myszą na karcie Broadcom i wybierz aktualizuj oprogramowania sterownika. Potem opcję przeglądaj mój komputer w poszukiwaniu oprogramowania sterownika i wskaż katalog w którym znajduję się rozpakowany sterownik tej karty i naciśnij Dalej. Gdyby tak  się nie udało zainstalować karty sieciowej, może wybrać opcję pozwól mi wybrać z listy sterowników na moim komputerze. I z katalogu rozpakowanych sterowników wskazać instalatorowi właściwy sterownik. Pozostałe konflikty po prostu odinstaluj-usuń. 

Pobrałem LAN Driver do Broadcom zainstalowałem ręcznie, reset i znikł wykrzyknik przy Braodcom ale reszta pozostała i nadal nie da się ich zainstalować. Odinstalowałem wszystkie które pozostały ale połączyć z internetem nadal się nie da.http://iv.pl/images/17798653390588550734.jpg

Edytowane przez batiksor
Link to post
Share on other sites

Jeśli ten program nic nie znajduje nawet jak wpiszesz osobno wyrazy. To użyj systemowego regedit(wpisz w polecenie Uruchom). Opcja wyszukaj(klawisz F3). Szukaj wszystkich wpisów do momentu aż regedit nic nie znajdzie. 

Niektóre te nazwy z wykrzyknikami znajduje, ale pokazuje tam naprawdę dużo pozycji. Mam je wszystkie usunąć?

Reff

Link to post
Share on other sites

Usuwaj tylko te z opisem np. L2TP.

Wpisuje np. Miniport WAN (L2TP) i tak:

Miniport WAN (L2TP) - nie znajduje nic

Miniport WAN (PPOE) - nie znajduje nic

Miniport WAN (PPTP) - nie znajduje nic

WAN Miniport (IP) - http://iv.pl/images/19724124639457500336_thumb.jpg

WAN Miniport (IPv6) - http://www.iv.pl/images/90389672949896149527_thumb.jpg

WAN Miniport (Network Monitor) - http://www.iv.pl/images/30755907672822789764_thumb.jpg

I teraz pytanie, co zrobić z tymi co znalazło? Usunąć wszystkie? Co z tymi pierwszymi których nie odnajduje?

Edytowane przez batiksor
Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...