Skocz do zawartości

Audio Technica ATH SJ55 - pomoc w doborze słuchawek


Recommended Posts

Witam.

Od jakiegoś czasu staram się conieco pomagać forumowiczom w dziale audio, więc wstydzę się trochę pytać o pomoc, ale nigdzie nie mogę znaleźć odpowiedzi na dręczące mnie pytania. Otóż przymierzam się do zakupu kolejnych słuchawek (obecne Edifiery znowu się sypią) takich jak w tytule.

Potrzebuję słuchawek głównie do domu, ale czasem zabiorę je na zewnątrz. Z racji tego chciałbym coś, w czym nie wyglądam jak pilot śmigłowca. Padło na Audio technikę, z racji iż wyglądają "normalnie" (lubię prosty wygląd słuchawek).

Zatem:

1. Czy impedancja 48 Ohm nie jest zbyt duża jak na telefon (Samsung Galaxy S4)? Zewnętrzny wzmacniacz odpada - ogranicza mobilność i nie mam miejsca w kieszeni na takie bajery. Oczywiście zdaję sobie sprawę z tego, że stracę na dźwięku, ale nie chcę słyszeć jakichś trzasków, czy żeby słuchawki grały cicho etc.

2. Jeżeli te Audio Techniki by pasowały, to czy DAC Audinst HUD mini byłby dla nich dobrym źródłem? (użytek domowy). Obecnie można wyrwać tego DACa w komputroniku za 300zł, a wszędzie kosztują prawie 100zł więcej. (jest w cenie Prodigy Cube na którego miałem oko, a audinst, oprócz mniejszej ilości plastików, gra chyba lepiej?)

3. Czy macie jeszcze jakieś propozycje słuchawek z kablem ~1m i impedancją 32Om? Wiele słuchawek z waszego działu "Polecane słuchawki nauszne" odrzuciłem ze względu na zbyt długi kabel, albo zbyt wysoką impedancję.

 

Budżet : 200zł (mogę dopłacić z 50zł, jeśli warto)

Czego potrzebujesz? : Słuchawki nauszne zamknięte

Przeznaczenie :muzyka i gry 50/50

Źródło : najprawdopodobniej Audinst HUD mini (będzie też współpracować z Microlab Solo 7C)

Oczekiwania : najlepiej neutralny bądź ciepły dźwięk - bas ma łupnąć kiedy trzeba, może (nie musi) być lekko cofnięta średnica duża szczegółowość, w miarę normalny wygląd słuchawek, możliwość bezproblemowego podłączenia pod telefon (w miarę niska rezystancja)
Inne :  poprosiłbym o propozycje nawet wykraczające poza budżet czy wymagania, generalnie chcę mieć w czym wybierać
 

Ewentualnie:

Muzyka : wysokiej jakości muzyka rockowa i metalowa; electro, dubstep, trap w MP3; muzyka klasyczna i pop (właściwie każdy gatunek muzyki)

 

Wiem wiem, napisałem wam pokaźną litanię i stawiam dużo wymagań, ale starałem się określić to, czego potrzebuję i liczę na to, że mi pomożecie ;] Dzięki!

Link to post
Share on other sites

Dzięki za odpowiedź.

Ostatnio na tym forum ktoś miał problem z jakimiś Takstarami chyba 60 Ohm, podłączone pod wyjście bez wzmocnienia wydawały jakieś trzaski, dlatego zacząłem mieć obawy czy telefon da radę z czymś powyżej standardu 32 Ohm. Ale skoro telefon da radę, jestem szczęśliwy. Jeszcze przed nowym rokiem powinienem dokonać zakupu słuchawek i DACa, więc jest duże prawdopodobieństwo że podzielę się z wami, jak gra ten zestaw :) Jeszcze raz, dzięki za pomoc.

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...