Skocz do zawartości

Dell Vostro 2521 - wydajnosc na w7


Recommended Posts

Dell jak w temacie (2gb ram, 2127U 2x1.9GHz proc) i fabryka zainstalowala na nim W7 64-bit... Jego wydajnosc jest bardzo niska tzn wszystko dosc wolno chodzi, odpalenie dokumentu w office czy tez www gdy odpalimy kika stron+jakis program to w menadzerze widac, ze malo ramu mu zostaje.

Czy zwiekszenie ramu do 4gb przyspieszy widocznie jego prace czy przy takim procku to lipna inwestycja i lepiej pomyslec o instalacji XPka ?

 

 

Link to post
Share on other sites

Myślę,że jak dasz jeszcze 2 gb (dużo nie kosztują) to trochę powinno się poprawić.

 

Zainstaluj na początek Windows 7 32 bit a jak nie będzie poprawy to możesz XP.

Dołóż mu SSD - to też dużo wpływa na szybkość systemu.

 

Jeżeli żadna z tych operacji nie poprawi działania tak jak byś sobie życzył to zostaje wywalić/sprzedać laptop.

Link to post
Share on other sites

Chcialbym W7 32 bit ale lapek jak napisalem jest fabrycznie z 64:) Czyli jest oryginalny, mam jeszcze oryginal tylko xpka. Chyba, ze mozna zainstalowac 32-bit W7 pro i uzyc klucza od mojej 64 czy nie da rady tak ?

 

A ram 4gb i dysk sdd zze 128 to juz sie robi ze 4 stowy to 1/3 wartosci :D

Edytowane przez luki99
Link to post
Share on other sites

Masz 30 dniową (120 dniową po przedłużeniu) wersję (pełną, legalną) Windows 7. Możesz spróbować aktywować klucz - jeżeli się uda to dobrze, jeżeli nie to trudno (pomyśli się nad czymś innym np wróceniem do Windows 7 64 bit lub XP).

 

 

2 gb ramu (2 + 2 = 4) + używany 128 gb to ok 200 zł więc nie jest tak źle.

Link to post
Share on other sites

 

 

Chcialbym W7 32 bit ale lapek jak napisalem jest fabrycznie z 64:) Czyli jest oryginalny, mam jeszcze oryginal tylko xpka. Chyba, ze mozna zainstalowac 32-bit W7 pro i uzyc klucza od mojej 64 czy nie da rady tak ?

Tak klucz pasuje do 32 i 64 bit dla takiej samej wersji np. Home Premium

Czy to coś zmieni (przejście z 64 na 32) - nie bardzo. Czy jest sens instalacji Windows XP - odraczam.

 

Zainwestuj w dysk SSD i dodatkową kość ram najlepiej używaną z allegro, pasujące kości dedykowane: http://forum.dobreprogramy.pl/wyb%C3%B3r-pami%C4%99ci-ram-do-laptopa-t484449/

 

Jak zainstalować SSD: ftp://ftp.dell.com/Manuals/all-products/esuprt_laptop/esuprt_vostro_notebook/vostro-2521_Owner%27s%20Manual_en-us.pdf

Link to post
Share on other sites

Dzieki za linki i porady. Zdecydowalem sie zakupic ssd bo pamietam jak na stacjonarce zmienilem to "kop" byl bardzo duzy, a lapki maja dyski 5400 to tym bardziej. A potem zobacze czy z pamiecia bedzie trzeba, ostatnio troche go odchudzilem (wylaczajac uslugi i usuwajac pierdy) i na pulpicie ma zuzycie 1,04 gb.

 

Dysk pod sata III ale pewnie ten lap ma sata 2 duzy bedzie spadek transferow?

Link to post
Share on other sites
  • 3 tygodnie później...

Na zakonczenie watku dodam, ze ssd jest wsadzony i pamiec. Obecnie lapek uruchamia sie z 10x szybciej i dziala bardzo dobrze - szybko na W732-bit. Roznica jest kolosalna.

 

Co smieszne nie moglem reinstalowac z plyty oryginalnej dolaczonej od della z W7 64-bit bo pojawial sie blad - po wygoglowaniu radzili nagrac plyte z mniejsza predkoscia. Mam od znajomego plyte z instalkami wszystkich windowsow - z niej zainstalowalem W7 32-bit i uzylem oryginalnego klucza od della i smiga. Ale wstyd ze dolaczyli oryginalna-nie dzialajaca plyte;)

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...